Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#3701 Had05

Had05

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 7

Publikováno 17 květen 2022 - 08:49:03

tomashr: Barený filmy só pro lenochy co se jim nechce kolorovat:-)))))


  • 1

#3702 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 17 květen 2022 - 08:54:27

tomashr: Barený filmy só pro lenochy co se jim nechce kolorovat:-)))))

To mi připomíná klasickou otázku Satinského v rozhovoru s Janem Saudkem: "A to vy němátě na farebný film?" :-)


  • 0

#3703 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 17 květen 2022 - 09:12:04

Barevný film už nedělám, protože v okolí našich opičích hor už mi ho nikdo nevyvolá. Vidím tady, že asi barevných negativů už není, ale mám ještě v ledničce šest kdysi mých oblíbených Fuji PRO 160S, tak kdyby je někdo chtěl, nechť se ozve. Ale jsou už asi dost po expiraci.


  • 0

#3704 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 květen 2022 - 09:12:38

Barevný film už nedělám, protože v okolí našich opičích hor už mi ho nikdo nevyvolá. Vidím tady, že asi barevných negativů už není, ale mám ještě v ledničce šest kdysi mých oblíbených Fuji PRO 160S, tak kdyby je někdo chtěl, nechť se ozve. Ale jsou už asi dost po expiraci.

 

Ja bych pro ne vyuziti nasel :)


  • 0

#3705 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -22

Publikováno 17 květen 2022 - 11:30:48

Barevný film už nedělám, protože v okolí našich opičích hor už mi ho nikdo nevyvolá. Vidím tady, že asi barevných negativů už není, ale mám ještě v ledničce šest kdysi mých oblíbených Fuji PRO 160S, tak kdyby je někdo chtěl, nechť se ozve. Ale jsou už asi dost po expiraci.

Každá drogerka jako Teta DM Rossman má sběrnu CEWE .Teta bývá i v malých městech určitě v okolí něco bude.


  • 0

#3706 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 17 květen 2022 - 12:19:31

Mimochodem domácí C41 proces je až bych řekl triviální - stačí lavór s teplou vodou a ve výsledku je udržení 38st pro vývojku pomalu jednodušší, než v létě vychladit na 20st pro BW... Tohle myslím vážně, je to fakt snadné a není třeba žádné nestandardní vybavení.


  • 0

#3707 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 17 květen 2022 - 14:34:57

Kluci, asi máte pravdu, ale už jsem si zvyknul na R09 a anilínky :)


  • 0

#3708 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 28 květen 2022 - 07:55:47

Přátelé, Olympusáci. Mé OM 4Ti nefunguje displej. Ani neblikne. Ale jinak vše ostatní je funkční. Setkal se s tím někdo? Jak se to dá opravit. Nikde jsem nic k tomuto problému nenašel. Dík za podněty a případnou pomoc.
  • 0

#3709 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 080

Publikováno 28 květen 2022 - 15:17:29

Tak jsem si šetřil na objektiv 300mm/f4  Pentax 645N a místo toho mě finanční teroristka zubařka zbaví iluze vlastnit a ještě musím sehnat dalších 7000. 

Prostě u zubaře to vždycky bolí.  Možná ne na křesle, ale při zadávání pinu vždycky. 


  • 0

#3710 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 28 květen 2022 - 16:05:21

To je smutné, ale je to otázka priorit, já myslím, že pivo se kousat nemusí  :)


  • 1

#3711 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -22

Publikováno 28 květen 2022 - 16:29:06

To je smutné, ale je to otázka priorit, já myslím, že pivo se kousat nemusí  :)

Pivo prý má jít až na 70kč to budeme asi kousat sklenice :sad:


  • 0

#3712 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 28 květen 2022 - 22:42:32

Vážení kolegové. Opět nechtěné setkání s hysterickou babiznou, reagující na pouhou přítomnost fotoaparátu, a to i přes mé velmi důrazné upozornění, že se fotografováním historické architektury opravdu nezabývám..... Divná doba, směřující z bláta do hovna. Na fotografování mne po tomto zážitku přešla chuť.

S pozdravem "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3713 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 29 květen 2022 - 06:38:32

Eriku, jak napsal Jan Werich. Kde blb, tam nebezpečno. Je dobré začínat den slovy.... Nás nedostanou. Tak nenech se otrávit a carpe diem. To ti přeje Skorec.
  • 0

#3714 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 květen 2022 - 20:41:53

Vážený kolego, Skorce. Fotosafari považuji za neetické vůči poklidným spoluobčanům, dlouhodobě a zcela záměrně denně stresovaných a šokovaných brutalitou zpráv ze zpravodajské Státní kanalizace. Ocitli jsme se zcela nedobrovolně v situaci, kdy jsou většinově tolerovány výjevy a obrazy, připomínající temný středověk. Pročítám s neskrývaným pocitem úžasu celý balík darovaného exilového čtvrtletníku Svědectví, vydávaného redakční radou pod vedením Pavla Tigrida z počátku sedmdesátých a celých let osmdesátých. Mnohdy žasnu, kam až byla schopna se během pouhých padesáti roků propadnout etická a humanitní úroveň ve srovnání s mediální stokou, s níž jsme každodenně globálně otupováni. Totální rezignace na sebemenší jiskru samostatného a svobodného myšlení, umožňuje lehce ovládat společnost, směřující k nové diktatuře. Kam až dospěje duševní mor řízené absence elementární národní ukotvenosti, absolutní ignorace duchovních hodnot, těžko předvídat. Duševní prázdno v přímém přenosu, na velkoplošných LCD televizorech v obdivuhodné obrazové kvalitě, dunících interiéry po sedm dní v týdnu dlouho do noci. Informační rakovina, jež modeluje nevyhnutelně ke globálnímu vyššímu cíli od útlého dětství. Počet homosexuálů vysoko převyšuje hranici posluchačů klasické hudby. Počet narkomanů města zcela převyšuje počet fotografů, užívajících k svému estetickému tvůrčímu vyjádření klasický fotografický proces v rozsahu velkého krajského administrativního celku. Zda klasický fotografický proces přežije neodvratně postupující ztráty nosných osobností autorské světa, kteří jsou většinově již vysokého věku, se vší pravděpodobností se celá idea klasické fotografie, jako tvůrčího procesu estetického poselství nedožije ani pomyslného výročí 200 roků od počátku této slavné mediální epochy. Je otázkou, kdo bude mít vnitřní potřebu v tradici pokračovat. S pozdravem hrstce nezmanipulovaných "Starý Jezevec" Erik


  • 3

#3715 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 13 červen 2022 - 17:14:51

Tady video především pro bazarové prodejce. Už jsem na něco podobného taky narazil. Naštěstí mi to včas došlo. Tak jen dávejte pozor.

https://youtu.be/ZMDoSYKz9Fs
  • 1

#3716 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 29 červenec 2022 - 12:39:59

Zklamaný z pokusů s RH Design Analyser Pro. Po letech trápení a kazení papírů jsem to poslal do Anglie na servis. Vrátil se zgenerálkovaný a nezlepšilo se to. Asi nestálé napětí v komoře, nebo mně fakt chybí nějaké geny. Tak to vzdávám. Posílám to do světa. Zatím tady do bazaru, později třeba na eBay. 


  • 0

#3717 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 14 srpen 2022 - 08:04:18

Dneska na Seznamu vyšel článek o konci zrcadlovek. Tam jsou panečku věty. Tahle je třeba dobrá:  

"K získání dobrých fotek se už nemusíte stát ani dobrým fotografem. Stačí držet mašinu, nabraná data doma vysypat do počítače a v postprodukci vykouzlit úžasné fotky vodopádů v zapadajícím slunci. " Prej nabraná data vysypat do počítače. .... Se bavim.  Mno až se z toho všichni zblázní budou z nich PC grafici ne fotografové. :) No proč ne. My víme své. 


  • 1

#3718 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 16 srpen 2022 - 16:09:18

Ono už je dost smutný ty vodopády v zapadajícím slunci. Sem naprosto alergický na digitální výcvaky západů/východů slunce a vodopádů/potůčků s ND filtrem. :unsure:


  • 1

#3719 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 16 srpen 2022 - 17:53:39

Bohužel mají vliv i jiné faktory, než ideologické ... fyzikální (film... čipy...) :)

V roce 1999 jsem na Velký Rozsutec zvládl celkem kinofilmovou fotovýbavu s objektivy a batoh a stativ a k tomu koordinovat 2 děti a psa...

A letos tamtéž v červnu ... už bez psa, dětí, zbaběle i bez stativu...Nikon FA s objektivy v brašně i batohu ... a stejně jsem cestou i nahoře toho měl plný zuby ... dlouho trvalo, než se uklidnilo tělo a dostavila chuť fotit...

Takže mám fotit jen v malém okruhu kolem auta? Zejména v Polabí a na Hané? Nebo riskovat zápis do kroniky zásahů HS? Nebo na hory už bez foťáku?

(a ty ceny filmů k tomu....)

 

A tak...OM-D EM1 II ... uvidíme ...


  • 0

#3720 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 srpen 2022 - 21:41:55

mě ze všeho nejvíc udivuje, že trh není zaplaven gripy do kterých by se dal telefon umístit, gripy, které mají dvoustupňové tlačítko - namáčknout, zaostřit, zablokovat, čekat na vývoj scény, domáčknout - exponovat

že všechni všechno cvakaj na ty telefony, místo kompaktů, to bych chápal, ale že se nebouřej proto, že se to nedá držet v ruce, a že se s tím nedá v podstatě pracovat, to se divím

já když měl nasnímat kolegovi řezbáři nějaký výrobky, tak jsem tedy slepil z technické pěny grip, abych ten jeho skloplacku mohl držet pevně


  • 0

#3721 marbrz

marbrz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationOdkud vyjíždí vlaky co čtvrt hodinu...
Reputace: 18

Publikováno 16 srpen 2022 - 23:10:44

pro jabka je tu tohle - za pakatel a docela dobře použitelné :

https://www.iwant.cz...-8-7-6s--p43897

ale z vastní zkušenosti - občas blbne přenos informací mezi gripem a plackou  ( děje se zvukem do mikrofonu  a ne blútútem , jak by člověk čekal ) a taky tam není úplně standardní baterka ....


  • 0

#3722 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 17 srpen 2022 - 06:17:28

No upřímně zrovna ten odkázaný grip je z mého pohledu dost nepoužitelný - už jen nutností užívat speciální a totálně mizernou aplikaci, ten svérázný styl komunikace to jen doráží :-(

Nějaká slušná řešení existují (Progrip či by nyní měla najet výroba novinky od Fjordenu), ale je toho až nečekaně málo. Podle mne to ale prostě v reálu skoro nikdo nechce, "ortodoxní fotografové" odmítají mobily z principu, naopak "mobilní generace" je natolik zvyklá na jejich pojetí, že to ignorují. Výdělek by jistě nikdo neodmítal, ale zkrátka asi bude realita dost jiná, než se jeví ve "fotografických bublinách"...

 

Jinak k tomu článku - ta věta "o vodopádech" tu byla upřímně pořádně vytržená z kontextu, v reálu šlo o docela dobrou ilustraci jistých trendů, nedá se to brát doslova. Jsou tam ale jiné zajímavé chyby - zrovna tady na TK by si asi leckdo všiml, jak je překroucená historie vývoje "souboje" Canon/Nikon. Po letech si spousta lidí myslí, že Canon předstihl Nikon tím, že měl AF SLR dříve, ale opak je pravdou, Nikon to časově zvládl rychleji.  Canon se dostal do vedení hlavně velmi riskantním rozhodnutím o přechodu na EF bajonet a zavedením zajímavých novinek jako rychlé USM motory či stabilizace objektivů (ano, tohle vše přišlo už v době "ryze filmové")... Jo, dnes je i toto období už pomalu záležitost "pro pamětníka" :-)


  • 0

#3723 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 srpen 2022 - 06:56:11

tedy se zmíněnou věcí někdo přišel, to jsem netušil
chápu, že se to nechytlo
digitální postižení společnosti je příliš velké
a hlavně bezdrátové připojení k telefonu - pitomost
muselo by to jet kabelem
  • 0

#3724 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 17 srpen 2022 - 10:28:25

Ale ne, bezdrátové připojení je v pohodě, to už dnešní technologie zvládá hravě, jen se musí udělat dobře (NFC a podobné věci), ne nějak zpraseně :-( To jsme spíš u jiného jevu, totiž "hlavně ať je to levné, funkčnost je až na dalším místě".


  • 0

#3725 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 17 srpen 2022 - 11:57:09

Telefon je naprosto neergonomický krám na focení. Přitom lidi to mají rádi. A ani to neumějí používat, nastavit. Portréty fotí na to nejširší ohnisko, ještě s upatlanou čočkou. Hnusné barvy z toho lezou. Je to krok zpět. Budiž jim to přáno.


  • 1

#3726 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -22

Publikováno 17 srpen 2022 - 12:14:28

Telefon je naprosto neergonomický krám na focení. Přitom lidi to mají rádi. A ani to neumějí používat, nastavit. Portréty fotí na to nejširší ohnisko, ještě s upatlanou čočkou. Hnusné barvy z toho lezou. Je to krok zpět. Budiž jim to přáno.

To není jenom telefon bylo i když přišli do mody digitáky.Pan tatínek zámožnej mu koupil nejnovější zrcadlovku a synáček cvakal a o programech kompozici atd. nemel ani páru.Když by mu koupil ten nejlevnější tak by to vyšlo uplně nastejno.Já kdysi vyděl kalendář pro jednu společnost co tam použili vybavení samí lepší zrcadlovky odrazový plochy deštníky atd.Zhodnotil bych to slovy hezká modelka to je vše.


  • 0

#3727 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 17 srpen 2022 - 13:25:07

Jo, cca 2005 - 2012 byla móda DSLR. Kdo ji měl, byl cool. Jedno, jestli uměl fotit. Canon/Nikon měly zlaté časy. Pak trend nabral rychlý obrat.


  • 0

#3728 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 srpen 2022 - 14:45:34

Vážení kolegové. Nacházím se v rubrice "Co mě zlobí 2", ale celé období rozpuku DSLR nejrůznějších výrobců bylo naopak obdobím, kdy bylo možné najít mnoho velmi kvalitních výměnných objektivů i samotných fotografických komor a příslušenství, které bylo do té doby doménou jen velmi úzkého okruhu lidí, kteří pracovali klasickou technikou na film. Představa, že si zakoupíte profesionální VF kameru v ceně automobilu ve střední třídě v ceně pod 20 000,- Kč byla dříve zcela iluzorní. Mnoho vybavení špičkové kvality se ocitlo mimo zájem a využití, změnily se také požadavky tiskáren na velikost předlohy. Pod 9x12cm v DIA si dovolilo jít na formátu 6x9cm jen omezené množství fotografů, tolerováno bylo v případě méně náročných předloh pro tisk pohlednic. Dnes je problém prodat třeba SINAR v kompletní sestavě i s objektivy Rodenstock, ale je to dáno neuvěřitelným nárůstem nákladů na materiál, zvětšovák profesionální kvality, třeba DURST Laborator 1200, kondenzory, fotomateriál, jeho zpracování. Kdo to dnes ocení, kdo je ochoten investovat náklady, když to NIKOHO NEZAJÍMÁ ? Uspořádat výstavu B&W VF zvětšenin, zaplatit jejich adjustaci, pronájem sálu, hradit náklady na vernisážovou "Holubí Letku" , které se jde nažrat a popít zdarma a nějakou fotografii mají totálně "u výfuku". Úžasný propad estetických hodnot, omezenost rozhledu, neexistence odborné fotografické kritiky, uniformita myšlení v mediální smršti polopravd s minutovou životností. To by Ansel Adams spráskl ruce a šel se zklidnit nad Johannem Sebastianem Bachem za klavír. Fotografie je způsob života, ne nekonečná cvakačka umělým chrupem. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 3

#3729 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 srpen 2022 - 19:21:25

hledám vaky a co nevidím taky, tenhle zapomenutej snímek mě fakt potěšil

 

https://www.military...m-zelene-359357

 

můj oblíbený přístroj, kde mu je konec, tehdy jsem ho přenechával samotnému předsedovi


  • 0

#3730 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 srpen 2022 - 20:51:49

Neviem ako vy ale mne zena furt uprac si to , uprac tamto..a uz 36 rokov na krku...ako pohodicka doma len mi chyba taky ciato chlapsky kútik napr temna komora, dielnicka alebo miesto kde by som si dal kotucaky, zosilovac, gramafon, flasu rumu a v klude si robil svoje. Dobra hudba a cervene svetlo je velmi upokojujuce, mozem tvorit umenie aj ked fotky este niesu dokonale a tak zvazujem ze kupim kancelarsky kontajner 2,5x 6 m novy zatepleny (mam velku zahradu) , teraz stoji 4400€ a urobim si tam svoj pelech. Cast bude komora, sklad fototechniky, cast fotovoltaicka elektraren a nejake kozenne kreslo na fajku, rum a hudbu..co vy na to ? Mate take miesto alebo tiez vam to chyba ?
  • 0

#3731 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 srpen 2022 - 21:40:59

Vážený kolego, matobabetusi, nejlépe je budovat v podzemí. Nefouká, příjemně zaprděno, neomezený prostor, krásná akustika, žádní šílení ptáci řvoucí od časného ranního kuropění, tunel sem.... tunel tam, žádné návštěvy hledačů pokladů. Vřele doporučuji ctěnou choť čile zaangažovat do "Podpůrného spolku pro padlé profesionální fotografy". PSPPF je dobrovolná organisace, podporující dlouhodobě hladovějící a těžkou závislostí na destilátech strádající jedince, těžce propadlé totální deziluzi s diagnosou DG: Photo Icarus, považující se neustále za obrazové vykupitele, až  geniálního tvůrčího ducha. Během charitativních návštěv obdrží za okoralý krajíček chleba se sádlem a cibulí a plechovky zvětralého chmelem a konzistencí, připomínajícím regionální laxativum o výrobně poněkud nedotažených 10° Leicu M3, Hasselblad 500 C/M, Rolleiflex SL-66, v budku pro ptáky ponechanou Linhof Kardan GT atd. Tklivé osudy zneuznaných profesionálních obrazoborců, živořících na periferii, vagonových vleček, či zahradních altánů jsou pro Vás vděčným tématem pro vlastní tvorbu. Citlivá, empatická sociální fotografie, šokující záběry plesnivých DSLR v neuvěřitelných podmínkách ohlodaných potkany, po hustých lesích pobíhající jedinci, zmateně vykřikující hodnoty k nastavení clony, času a též nejvhodnější exposiční korekci. Memento pro nastupující mladou generaci: Fotograf = HLAD A BÍDA s diplomem FAMU v podpaží ! 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#3732 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 17 srpen 2022 - 22:11:41

Každý normální chlap potřebuje svůj relaxační koutek! ZAŠÍVÁRNU, jak by řekly ženy! Jdi do toho, dokud máš sílu a chuť! Nejhorší je rezignace!


  • 1

#3733 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 srpen 2022 - 09:17:34

osvítilo mě tehdy, když jsem budoval svoji komoru, že jsem ji v odlehlé části domu koncipoval, jako universální místnost

vlezl se i gauč

shlédl jsem nedávno reportáž o člověku, který dělá ty bunkry pod zem

posilovna, mejdany, vinotéka, komora, kdo má prostředky, nechť buduje nad i pod zemí

jen bych to na zahradě musil obložit dřevem, a opatinovat luxolem, kdyby to koukalo 

-

inu nejdál šli ve filmu, který se uvádí v překladu jako dožeň, co se dá


  • 0

#3734 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 18 srpen 2022 - 09:55:51

Synovec hudebník, skladatel stavěl dům, když covid zarazil koncerty a pod.  A tak musel zmenšit původní plány, nebyl peníz na zkušebnu, vlastně z našeho pohledu na komoru.

Naštěstí mu stála na pozemku stará dřevěná maringotka, kterou opravil, zateplil a dnes tam může v klidu tvořit svou muziku a navíc je to útulek pro návštěvy, kde se dá přespat.

Takže tu variantu se zatepleným kontejnerem, nebo podobné řešení, bych viděl docela reálně. 


  • 1

#3735 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 říjen 2022 - 22:47:10

Štve mne, že Porst M-CE má uvolněné sklíčko hledáčku, takže chrastí a létá sem a tam; ven se ale nedostane. Nejde kvůli jeho nestabilní poloze zatáhnout roletku proti světlu při dlouhých expozicích. Nevím, jestli ho mám rozebrat (to je strašný, už jenom sundat ten vrchní kryt) nebo to zkusit přilepit zvenčí nebo ho dát do servisu. Nebo to nechat bejt, ale mne to moc rozčiluje. Jinak funguje skvěle!

 

Štve mne odlepená horní tkanice plátna v Zenit 12XP. Dostat se k závěrce tohoto stroje je ještě složitejší než dostat se k hledáčku Porsta. Na druhou stranu mne potěšilo, že to nezkazilo všechna pole filmu, a že z některých pravděpodobně půjdou udělat printy, byť s ořezem.


  • 0

#3736 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 říjen 2022 - 08:06:01

Hneva ma, že mi odišla "elektronika" v meracom hranoli pre Pentacon six. No čo už? asi musím vytiahnuť starého Leningrada.


  • 0

#3737 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 28 říjen 2022 - 16:47:29

Hneva ma, že mi odišla "elektronika" v meracom hranoli pre Pentacon six. No čo už? asi musím vytiahnuť starého Leningrada.

Tam je nejaká elektronika?


  • 0

#3738 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 říjen 2022 - 19:45:07

Ale áno, ako ináč by to dokázalo merať?


  • 0

#3739 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 29 říjen 2022 - 09:29:51

Hneva ma, že mi odišla "elektronika" v meracom hranoli pre Pentacon six. No čo už? asi musím vytiahnuť starého Leningrada.

Elektronika z té doby docela často jde opravit. Možná je to nějaký triviální problém s kontakty?
  • 0

#3740 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 29 říjen 2022 - 14:45:21

Čo ma mrzí: e-shop prevažne s Japonskými fotoknihami https://www.shashasha.eu/en ku koncu novembra zatvárajú. Zbavujú sa teda skladových zásob a ponúkajú free shipping nad 100€.
  • 0

#3741 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 říjen 2022 - 16:07:40

Okrem čidla a ručičkového ukazateľa je tam niekoľko trimrov. Predpokladám, že sú zaoxidované, predsa len majú už skoro 40 rokov, takže rozobrať vyčistiť poskladať. V zime budem mať času až-až, tak sa na to pozriem. Mám aj návod, stiahol som ho ani neviem odkiaľ.


  • 1

#3742 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 říjen 2022 - 21:03:07

Dobrý den, kdysi jsem uvažoval o koupi tohoto hranolu na Sixe, a tak jsem si zjišťoval všemožné informace. Na Rajčeti jsem našel celkem pěkný fotonávod na rozebrání. Hranol jsem nepořídil a přestal jsem po něm toužit, ale návod tam stále je. Odkazy na krásné diagramy jsou také na pentaconsix tečka com lomeno repmanual tečka htm.


  • 0

#3743 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 5 listopad 2022 - 17:14:21

Že sem si koupil plany Fomapan 100 10x15 a Foma je špatně seřízla. Rozměr planfilmů 10x15 je 9,8x14,8cm, koupený plany jsou o 4mm širší - 10,2x14,8cm. Šířku 10,2cm mají planfilmy 4x5 - 10,2x12,7cm. Asi se někdo špatně vychrápal a na lince nastavil špatnej rozměr při řezání.
Takže řezačka a hezky si to doříznout, děkujeme. Jsem zvědavý na vyjádření z Fomy.
  • 0

#3744 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 5 listopad 2022 - 19:59:26

Že sem si koupil plany Fomapan 100 10x15 a Foma je špatně seřízla. Rozměr planfilmů 10x15 je 9,8x14,8cm, koupený plany jsou o 4mm širší - 10,2x14,8cm. Šířku 10,2cm mají planfilmy 4x5 - 10,2x12,7cm. Asi se někdo špatně vychrápal a na lince nastavil špatnej rozměr při řezání.
Takže řezačka a hezky si to doříznout, děkujeme. Jsem zvědavý na vyjádření z Fomy.

Já jsem před měsícem v be foto koupil plany 10x15 které měří 10,35x 14,75, protože jsem si kazety dělal ze starých filmpacků 10x15 tak se mi vlezou.


  • 0

#3745 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 5 listopad 2022 - 20:48:13

A byla to taky Foma? Takhle široký - u tebe dokonce 10,35 se nevleze do klasický kazety 10x15 ani bez vložky. I Foma uvádí na svých stránkách rozměr planfilmu 10x15 98x148mm.
  • 0

#3746 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 18 leden 2023 - 23:55:47

Štve mě ruskej kyber útok na Royal Mail, anglická pošta není schopna díky útoku přepravovat zásilky do zahraničí. Moje Konica FTA koupená na eBay trčí stále ve Skotsku a doručení je v nedohlednu.
  • 0

#3747 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 19 leden 2023 - 07:47:51

Štve mě ruskej kyber útok na Royal Mail, anglická pošta není schopna díky útoku přepravovat zásilky do zahraničí. Moje Konica FTA koupená na eBay trčí stále ve Skotsku a doručení je v nedohlednu.

Aha, já jsem si říkal, proč mi vázne mikroposuv na magnifaxa. Ach jo...


  • 0

#3748 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 057 příspěvků(y)
Reputace: 375

Publikováno 19 leden 2023 - 08:49:32

Mě štve ta neuvěřitelná hromada vyvolených negativů za poslední roky, kterou i kdybych začal teď, budu probírat a zvětšovat do smrti. Vážně uvažuju o vytyčení pověstné tlusté čáry, tedy že vše dosud nenazvětšované prostě zakonzervuju (prostě to budu ignorovat) a začnu z nuly. Což mi může přinést jistou sebe uspokojující naivní víru, že v té hromadě balastu bude několik skvělých fotek. Kdybych se tím měl doopravdy probírat a doopravdy to zvětšovat, zjistil bych, že tam žádná taková není.
  • 1

#3749 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 210

Publikováno 19 leden 2023 - 12:55:44

No naštěstí nafotím v průměru tak 50 svitků ročně (část je 6x17, tj. max. 500 snímků, ale i to je hodně).

Naštěstí vyvolávám negativy průběžně, pouze teď na konci roku byl frmol a tak jsem minulý týden vyvolával 7 svitků.

Trochu horší je to se skenováním (což je pro mě předvýběr na zvětšování a pro sdílení na internetu) - tam mám cca 15 svitků, které musím naskenovat.

A včera večer jsem si konečně prošel část archivu a podle kontaktů jsem vybral cca 20 snímků, které si zvětším na pracovní zvětšeninu na rc papíru rozměru 13x18 (fotografie bude mít 11x11 čili 2-násobné zvětšení z negativu, tam už se dá dost poznat).

A následně část půjde na velký papír. Konečně to vypadá, že bude po večerech víc prostor na zvětšování a nebudu muset řešit urgenty z práce.


  • 0

#3750 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 057 příspěvků(y)
Reputace: 375

Publikováno 19 leden 2023 - 12:58:31

Ano, ke zvětšováku bych se také dostal moc rád. Ale poctivě přiznávám, že větší bariérou než malé možnosti časové je psychická zátěž té šílené hromady negativů. Ale můžu si za to sám, že jsem v posledních letech začal zase fotit kinofilmem, kde tohle kvantum vzniká nejsnáze. Vracím se pro to k velkému formátu, kde to snad budu umět jako dřív, tedy vyvolávat a zvětšovat průběžně.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních