Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#3851 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 4 březen 2023 - 15:27:17

já bych jen s rolleiflexem vydržel asi jen kdybych byl tak šikovnej pod zvětšovákem jako pán tady https://www.35mmc.co...&_x_tr_pto=wapp


  • 1

#3852 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 4 březen 2023 - 16:11:16

Jo, tak tohle je hrozná patlačka. Zkoušel jsem to asi jednou nebo dvakrát a už by se mi do toho nechtělo. Ale musím říct, rolleiflexem fotím strašně rád, možná ze všeho nejradši. Vyhovuje mi na tom úplně všechno.
  • 0

#3853 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 březen 2023 - 00:12:27

Tak jsem zase po letech dodělával nějaké resty a vyvolával něco negativů 9 x 12. Používám ten formát jenom sporadicky, mám stařičkého voightlandera, kterého mi kdysi dal kamarád mého dědy. Kupodivu to fotí moc hezky a kromě kazet, do kterých trošku fouká, s tím není žádný problém. Dávám do toho jenom fomapan, lepší materiál si nechávám na 4 x 5 ”. Ale lidi, já jsem úplně zapomněl, jak je ta věc strašně zelená! Moji krásnou HC 110 to obarvilo na hnusnou žabí blitku. Teď do toho sajrajtu mám strach zas ponořit lepší film, tak to asi vyleju a začnu znova. Jak se moh na něco takovýho zapomenout, tohle už z hlavy nevymažu do smrti!
  • 0

#3854 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 12 březen 2023 - 04:46:53

nepomohlo by používat přednamočení filmu?


  • 0

#3855 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 březen 2023 - 08:47:21

Nejspíš jo. Kdybych si ale vzpoměl, že to takhle příšerně barví, tak bych to namočil, to je právě ta potíž!
  • 0

#3856 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 12 březen 2023 - 08:58:22

Loni jsem si takto zabarvil čerstvý T-Max a protože mi bylo líto to vylejt(jsem chudý jak fotograf) tak jsem tom vyvolal spoustu dalších kodaků, ilfordů i fomapanů, bez známky zabarvení emulze. Vylil jsem to až na konci životnosti roztoku, kdy už skrz barvu a zákal nebylo jasné jestli v tom neplave i žába s pulci


  • 1

#3857 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 březen 2023 - 09:04:54

Tak děkuju za uklidnění, dám tomu tady šanci, ač to vypadá příšerně.
  • 0

#3858 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 12 březen 2023 - 09:14:45

Moja skúsenosť je, že zafarbenie vývojky nemá vplyv na jej činnosť, dokonca ani po niekoľkých mesiacoch. Ak máš strach používať takto zafarbenú vývojku, používaj niečo na jedno použitie, po vyvolaní vyleješ a nemusíš sa báť.


  • 0

#3859 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 březen 2023 - 09:47:19

připomenu jednoduchou fintu, kterou používám na podezřelou vývojku - k postupu jsem pochopitelně dospěl až po trpké zkušenosti, kdy člověk vytáhne ustálený a zcela čirý negativ z tanku, komu se to nestalo..... tehdy byla na vině kopie rodinalu

nafotí se celý kinofilm jedním a tím samým záběrem v pěkném světle, třeba dvorek nebo ulice a tento se položí na poličku, světla stíny, aby tam bylo aspoň šest clon rozsah

 

a před voláním s vývojkou podezřelé jakosti se z něj  potmě vytáhne a ustřihne kus a vyvolá na zkoušku, tak tři záběry 

ustálit, opláchnout vodou a podívat proti světlu zda vývojka pracuje normálně

 

a pak volat ve stejné lázni ostrý film

 

naexponovaný zkušební negativ tak může být i delší dobu na poličce než "se zkouškami spotřebuje" ono mu to neublíží

 

není špatné tento test udělat nejdřív s čerstvou vývojkou a výsledek mít lípnutý na prosvětlovacím pultu pro porovnání ze zkušebními kousky

 

tenhle postup není pro ten zmíněný zelený případ, ale spíš pro koncentráty či roztoky pro opakované použití se kterými již nějakou dobu nepracujeme, nebo vykazují okoměřně nějaké změny

 

dokáže zabránit lecjakému zvolání do tmy či dokonce pláči temnokomorníka

 


  • 2

#3860 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 březen 2023 - 10:24:48

Ano, to je dobrý postup. Taky jsem se za ta léta mockrát draze poučil. A když s vývojkou delší čas nepracuju, vždycky pak udělám novou a tu starou vyleju, už to neriskuju ani nezkouším. Dělám si čárky za každý vyvolený film a přes relevantně ozkoušenou míru už nejdu. Když jsem dřív pracoval s různými typy vývojek, měl jsem hromadu flašek různého stáří a stupni rozkladu a tam skutečně takové testy bylo občas nutno dělat, jen jsem nikdy neměl ten nápad mít ten film už dopředu na focený a jenom odstřihovat, to je skvělý. Mě spíš vylekala ta naprosto šílená barva, kterou teď má. Pracuju téměř výhradně s kodakem a ten barví trošku do růžova, na což jsem si už zvykl a očekávám to. A teď udělám 4 pitomý planfilmy Foma a je to jak žabí hněv. Ze zkušenosti vím, že to vliv na funkci rostlináře nemá, jen mě to vylekalo!
  • 0

#3861 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 12 březen 2023 - 10:35:35

tak mít do foroty nafocený film pro test mne nenapadlo,. Pro kino mám ve staré praktice založenou metráž a když potřebuji tak cvaknu tři aktuální snímky, ustřihnu a vyvolám. Udělat si mustr kvality mě nenapadlo. Díky za tip.


  • 0

#3862 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 březen 2023 - 15:47:38

Když jsem ty filmy vyvolával, povedla se mi ještě jedna volovina. Ono se mi totiž nechtělo do komory k našim, což je přece jen trochu z ruky a chtěl jsem využít toho, že jsem doma sám. Nikdo mi nebude svítit na chodbě, tak nemusím nic řešit, v koupelně je úplná tma. Zároveň se mi nechtělo vyvolávat jeden film po druhém v tanku, tak jsem vzal misky a vyvolával je po šesti. Ale neuvědomil jsem si ten detail, že si nemůžu pustit stopky na mobilu, kterým bych tam svítil a že žádné jiné nemám. Už bylo pozdě hledat řešení, když jsem měl filmy vytažené a naházené ve vývojce. Nezbylo mi, než se vrátit k letité metodě: když jsem to dělal stejně a měl jsem ve sluchátkách puštěný discman s písničkami známé délky. Jenomže teď jsem neměl ani toho discmana pochopitelně. Tak jsem si ty písničky prostě zpíval a měřil čas podle toho. Kupodivu – omluvte mě, že se chlubím, ale jinak za těchto okolností nemohu – jsou negativy perfektní. Tedy kodaky. Formy mají klasicky díry v emulzi, ale co už, stejně jsou ty fotky srágory.
  • 3

#3863 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 12 březen 2023 - 18:52:28

Když jsem ty filmy vyvolával, povedla se mi ještě jedna volovina.....

 

to mi připomělo jak jsem kdysi v 80- letech dostal jedničku za to, že jsem bez hodinek přesně určil dobu jedné minuty a kontrolovali náš odhad soudružky se stopkama. Nemaje tenkrát expoziční hodiny počítal jsem v koupelně nahlas jednadvacet, dvaadvacet...


  • 0

#3864 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 14 březen 2023 - 15:32:09

Prosím braši o radu. Nemohu najít heslo sem do temný na starém počítači. Používám jej automaticky a v sekci "hesla" není.  Počítač má  skoro pořád nechuť připojit se k internetu. Nic nepomáhá.   Nový mi zase při stisknutí "nepamatuji si heslo" nutí donekonečna opisovat kontrolní obrázek a následně hlásí, že je obrázek špatně opsán, což po mnoha pokusech by jsem měl alespoň jednou dokázat se trefit. ---- Máte někdo radu, jak se zase napojit na temnou?  Prosí o rady telefonem, neb nevím, kdy se sem zase dostanu. 

Dík. 


  • 0

#3865 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 březen 2023 - 16:36:58

každý zaheslovaný systém by měl mít možnost "zapomenuté heslo" a na mail heslo pošle

pak pátrám normálně v mailu otázkou web xy a slovo registrace

kolikrát vypadl mail náct let starej a v něm potvrzení o úspěšném prvním přihlášení a to heslo je tam napsáno

držím palce

-

případně máme administraci, jsou to živí lidé, jistě by to dali do kupy


  • 0

#3866 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 14 březen 2023 - 18:34:37

Co se týče toho odhlašování jednoduše se doma neodhlašovat a příště mě to naskočí samo automaticky.Já se neodhlašuji ani na emailu pokud pudu jinde na pc nebo telefon tam už se musím přihlásit.Když budu u někoho tak je potřeba se odhlásit aby mě tam ten člověk nelezl :grin:


  • 0

#3867 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 56

Publikováno 26 květen 2023 - 13:04:13

Na svoje fotografie jsem si chtěl koupit disk. U nás (TSBohemia) cena 6950 Kč, v Německu (ale server, který se tváří jako český) 5700 Kč. Vím, že v TSBohemii je možnost si říct o slevu, tak jsem to udělal s odkazem na ten německý server. Řekli mi, že bohužel na takovou cenu se nedostanou, že cena disku v ČR je vyšší o poplatek pro OSA, který činí v případě mého disku 1250 Kč. Zlobí mě, že ze mě někdo dělá a-priori zloděje a musím platit autorské poplatky, i když disk používám pouze pro zálohy svých fotografií. Tak jsem disk objednal v Německu.


  • 0

#3868 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 26 květen 2023 - 14:09:50

Na svoje fotografie jsem si chtěl koupit disk. U nás (TSBohemia) cena 6950 Kč, v Německu (ale server, který se tváří jako český) 5700 Kč. Vím, že v TSBohemii je možnost si říct o slevu, tak jsem to udělal s odkazem na ten německý server. Řekli mi, že bohužel na takovou cenu se nedostanou, že cena disku v ČR je vyšší o poplatek pro OSA, který činí v případě mého disku 1250 Kč. Zlobí mě, že ze mě někdo dělá a-priori zloděje a musím platit autorské poplatky, i když disk používám pouze pro zálohy svých fotografií. Tak jsem disk objednal v Německu.

U externích HDD, přesahuje-li kapacita 1 TB, se platí náhradní odměna 150 Kč a dále 0,10 Kč za každý GB nad. Viz https://www.osa.cz/n...razdnych-medii/

A v Německu taky určitě mají podobný systém výpalného. Takže vám spíš TS Bohemia kecala.


  • 0

#3869 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 56

Publikováno 26 květen 2023 - 20:55:27

vám spíš TS Bohemia kecala.


Myslím že nekecala. Podle toho, co uvádíte ta částka sedí.
  • 0

#3870 back2trees

back2trees

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • Locationseverní Čechy
Reputace: 13

Publikováno 26 květen 2023 - 21:47:40

Platí se z externího disku, můžeš koupit disk a box zvlášť, ale ušetříš asi čtyři stovky.

 

Ale tohle fakt naštve, rozdíl přes 2000 Kč
https://www.alza.cz/...0634.htm?evt=ac
https://www.alza.de/...0634.htm?evt=ac


  • 0

#3871 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 56

Publikováno 27 květen 2023 - 05:46:45

Tak to je další level. Já jsem to nakonec koupil u TipHardware. Za nějakých 6750 včetně poštovného. Ale ta německá Alza je ještě levnější. To by se vyplatilo si udělat výlet do Německa. Včera mi přišla reklama na jízdenky za asi 350 Kč do Berlín. Tak bych to měl i s výletem ještě o dost levnější. Ale budu kupovat ještě jeden, tak to tak udělám.
  • 0

#3872 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 56

Publikováno 27 květen 2023 - 05:48:39

Oprava, koupil jsem ho za 5750 Kč ne 6750.
  • 0

#3873 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 31 květen 2023 - 11:35:34

 

vám spíš TS Bohemia kecala.


Myslím že nekecala. Podle toho, co uvádíte ta částka sedí.

 

Tak to je síla. Jestli bydlíte poblíž hranicím, dá se to nechat poslat do nějakého balíkoboxu německé pošty někde u hranic, kam to máte nejblíž, a vyzvednout si to tam.


  • 0

#3874 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 1 červen 2023 - 10:34:55

Sejří mě, že musím do nemocnice. Zasejc na 4 -6 tejdnů, až budou peníze a uvolní se místo. Takže vy budete ležet v písku  na pláži hledět na vlny a já koukat do bílejch zdí a stropu. Hledám sílu odpustit tomu člověku, co mě to způsobil. Tak mi držte palce ať to dokážu.


  • 3

#3875 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 1 červen 2023 - 13:07:03

Odpouštět má v popisu práce ten nad námi! Tak mu do toho nefušuj!


  • 0

#3876 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 1 červen 2023 - 15:39:15

Odpouštěním pomáháme sobě.Tomu komu odpouštíme je to buřt. Přeji Ti kolego lepší vyhlídky a slibuji, že na sraz určitě někdy přijedu.
  • 0

#3877 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 1 červen 2023 - 16:55:59

Sejří mě, že musím do nemocnice. Zasejc na 4 -6 tejdnů, až budou peníze a uvolní se místo. Takže vy budete ležet v písku  na pláži hledět na vlny a já koukat do bílejch zdí a stropu. Hledám sílu odpustit tomu člověku, co mě to způsobil. Tak mi držte palce ať to dokážu.

Držím palce, samozřejmě. To je opravdu hrozné. Jinak přinejmenším já budu držet basu, nebudu koukat na moře, ale max doma na televizi, a to vlivem manželčiny chystané operace a nedostatku peněz.
  • 0

#3878 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 červen 2023 - 19:50:41

Vážený Otče, budu pevně držet ( dosud zcela kompletní ) sadu vlastních pazour !!!    "Starý Jezevec" Erik

 

 

" Každou lidskou chybu je možno odpustit, jen nelidskost ne .... "

 

 

" Mějte vždy tvář obrácenou ke slunci - a stíny budou padat za vás ... "

                                                                             

 

                                                                                         Walt Whitman


  • 0

#3879 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 7 červenec 2023 - 13:26:11

Opravdu mě zlobí, jak strašně drahý je dneska Tri-X. Fotím na něj skoro 30 let a v poslední době mě realita nutí nahradit jej HP 5, což mě opravdu netěší, protože ten film nemám rád, nikdy jsem si na něj nezvykl, pořád je to ale nejlepší alternativa. Je to k vzteku a bere mi to půlku chuti. Asi prostě budu muset tu cenu akceptovat a ještě lépe se rozmejšlet, co vyfotím, než dosud. Což nakonec může být posun k lepšímu.
  • 0

#3880 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 7 červenec 2023 - 13:42:55

Mně teda hp5 a trix přijde dost podobnej. I při zvětšeninách 50x60. Ale asi záleží v čem to vyvoláváte a co se vám líbí. 

Já mám rád nízkej kontrast, takže hp5 v xtolu je ideální pro mě.


  • 0

#3881 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 7 červenec 2023 - 14:56:38

Já to všechno volám v D-76 nebo HC-110. Já vím, že je to dobrý film, jen mám s ním prostě smůlu a pak jsem mrzutej už předem. Na zvětšenině, obzvlášť ze středního formátu, o který mi jde především, mi to opravdu připadá dost podobné. Kodak má takovou zvláštní schopnost nádherně podávat šerosvit, takové ty modrošedé tóny obzoru v protisvětle, fakt ale je, že jsem na něj tak zvyklý, že mi cokoli jiného připadá prostě špatně.
  • 0

#3882 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 18 červenec 2023 - 14:59:37

Fotoškoda není už to, co býval… dneska jsem měl v rukou tělo aparátu Pentax K1000 s popisem velmi dobrý stav. Páčka pro navyjeni filmu se nevracela, a hledáček? Ten měl praskle sklo na očnici. Ale prý je to naprosto všechno v pořádku… Přesnost času nebudu komentovat.
  • 0

#3883 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 19 červenec 2023 - 09:26:08

Opravdu mě zlobí, jak strašně drahý je dneska Tri-X. Fotím na něj skoro 30 let a v poslední době mě realita nutí nahradit jej HP 5, což mě opravdu netěší, protože ten film nemám rád, nikdy jsem si na něj nezvykl, pořád je to ale nejlepší alternativa. Je to k vzteku a bere mi to půlku chuti. Asi prostě budu muset tu cenu akceptovat a ještě lépe se rozmejšlet, co vyfotím, než dosud. Což nakonec může být posun k lepšímu.

 

Rollei Retro 400 nebo IR400 jsi zkoušel?

Jinak mě se velmi líbí Double-X, ve středním formátu to dělá pouze Cinestil a tam ta cena taky není příznivá.

 

"Dobrá" cena na Tri-X je u fotoimpexu - cca 280 / svitek (bez dopravy, ale při rozumném nákupu a třeba i spojení se s dalšími lidmi se těch 10EUR / balík dá rozumně rozmělnit do jednotkové ceny).


  • 0

#3884 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 19 červenec 2023 - 21:17:33

Nezkoušel. Respektive ten první jednou ano, ale už je to tak dávno, že si dojem nepamatuju. S tím ilfordem to nějak prežiju. Jinak Double X je naprosto skvělej, ale ve svitku? To existuje? Momentálně si bohužel větší nákupy - a tedy výhodné koupě - nemůžu moc dovolit a kupuju tak předražené kusovky, nebo prostě fotím na kino, neboť mrazák mám zásobený dobře.
  • 0

#3885 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 20 červenec 2023 - 13:41:39

achemar: tak ten Double-X je ještě dražší :( ... viz:

https://www.befoto.c...vy-cb-film-120/

 

Už jsem prověřoval pár lidí, zda by měli možnost koupit celý kotouč 70mm, řezat a motat si svitky, ale prozatím žádný výsledek.


  • 1

#3886 PFMix

PFMix

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 červenec 2023 - 15:39:22

Muj odhad je, ze se ve skutecnosti nejedna o "pravy" XX ve stredoformatu ale o serezany 70mm Kodak z mrazaku (a toho je plny internet). Napr "120 PX125" je v realu 2402 aerial 70mm.


  • 0

#3887 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 20 červenec 2023 - 16:22:21

Vážení kolegové, KODAK Eastman Double-X/5222 formátu 135, cívka 122m, ISO 200 v ceně  Kč: 11590,- reprezentuje cca 70 filmů á 165.60/ks. Blíží se tak ceně jediného listového filmu KODAK Tri-X TXP 320 formátu10,2x12,7mm (4x5") z 10ks balení, jehož cena vychází na Kč 169,-/ks. KODAK Tri-X TXP 320, 50ks balení od konkurenční firmy vychází příznivěji v ceně Kč 110,- /ks. Rozdíl v ceně jediného listu filmu je Kč 59,- / ks. Domnívám se, že se vůbec nevyplatí platit za marži a ostatní náklady takový rozdíl ceny za stejné zboží, jen proto, že má vysoké provozní náklady. Nabídka německých prodejců je mnohem důvěryhodnější, poštovné, či náklady na přímý dovoz se stále vyplatí. Navíc si jen těžko dovolí prodávat fotomateriál, jehož podmínky skladování vyžadují chladící vitrinu, což je běžný standard profesionální nabídky. To, že tak základní podmínku skladování prodejce patrně opomíjí, což před cca 20 lety respektoval a dodržoval, zejména u tzv. Profesionálního fotomateriálu, jehož okamžik vyskladnění od výrobce je podmíněn optimálními garantovanými vlastnostmi emulse a je určen k okamžitému zpracování. Nárůst maloobchodních prodejních cen je ve srovnání s velkými prodejnami v Anglii a Německu v rámci sortimentu velmi  nevyrovnaný. Určité typy fotografického materiálu, zde vydávané za atraktivní novinky na trhu, navíc nahodile se vyskytující, bez kontinuity delší dostupnosti, nejsou v porovnání prodejců v tak úsměvně extrémních cenových hladinách, jak je nám zde vnucováno. Nejekonomičtěji stále vychází pro formát 135 navíjení z metráže do opakovaně použitelných kazet s bajonetovým zámkem víčka kazety. Pro formát 4x5" vychází cenově nejlépe balení 100 / 50 ks v jasně deklarované expirační lhůtě. Některé filmy formátu 135 mají tak tenkou podložku, že jsou známy případy totální devastace lamel štěrbinové závěrky z důvodu prohnutí filmové podložky na okeničce. O nějaké ostrosti a rovnoměrnosti plochy filmu v okeničce si můžeme nechat jen zdát !

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#3888 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 20 červenec 2023 - 17:52:01

Souhlasím, pochybně skladovaný a předražený materiál je nerozum kupovat. Ten Double X v dlouhé metráži je vzhledem k výsledné jednotkové ceně slušná koupě a kvalita je špičková. Tri-X ve formátu 4x5 mám ještě z dob, kdy jsem tady na TK zorganisoval hromadný nákup. Pro legraci: balení 50ks tehdy vyšlo asi na 1200. V kinofilmu mám ještě leccos v mrazáku, tak mě to úplně aktuálně nepálí. Blbý jen je, že je to značný pelmel od P-3, přes Pan-F, XP-1 až k Double-x a Plus-x.
  • 0

#3889 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 23 červenec 2023 - 11:44:15

Už jsem prověřoval pár lidí, zda by měli možnost koupit celý kotouč 70mm, řezat a motat si svitky, ale prozatím žádný výsledek.

 

Co znamená 70mm kotouč? U Kodaku vidím prodávat jako materiál pro snímání (ne vyrábění promítacích kopií) jen 65mm perforovaný film. Na jaký film jsou vlastně dělané filmové kazety jako Linhof Cine Rollex apod. Je to na tento 65mm film, který se dnes prodává, nebo se dříve točilo na jiný rozměr, opravdu 70mm? 


  • 0

#3890 PFMix

PFMix

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2023 - 14:03:08

Tak o cem se tu vlastne mluvi? O stredoformatu (Jak si archenar stezoval), nebo o maloformatu (elaborat od Jezevce)? O cine, still, nebo specialni pouziti?

 

v Cine to je: 65mm nataci, 70mm promita a "pravej" DoubleX, se dle vseho podarilo sehnat akorat ted Nolanovi, kvuli Oppenheimeru.


  • 2

#3891 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 25 červenec 2023 - 10:33:38

Je nas o jedneho menej, opustil nas kolega Stamir

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3892 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 červenec 2023 - 13:07:59

Je nas o jedneho menej, opustil nas kolega Stamir

:-( A hrome, vždyť tady ještě před pár dny psal. Jó člověk nikdy neví.


  • 0

#3893 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 25 červenec 2023 - 14:23:36

 

Je nas o jedneho menej, opustil nas kolega Stamir

:sad: A hrome, vždyť tady ještě před pár dny psal. Jó člověk nikdy neví.

 

:cry:


  • 0

#3894 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 25 červenec 2023 - 15:04:37

Přiložený soubor  kasiopeja_html_m3aa1440e.png   185,38K   6 Počet stažení

 

Vážení kolegové, velmi smutná zpráva. Vzhlédněme za jasné noci k nebesům a vzdejme tím hold našemu milému kolegovi.

"Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3895 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 25 červenec 2023 - 15:51:33

Tak o cem se tu vlastne mluvi? O stredoformatu (Jak si archenar stezoval), nebo o maloformatu (elaborat od Jezevce)? O cine, still, nebo specialni pouziti?

 

v Cine to je: 65mm nataci, 70mm promita a "pravej" DoubleX, se dle vseho podarilo sehnat akorat ted Nolanovi, kvuli Oppenheimeru.

Kodak ho vyrobil pre Nolana.


  • 0

#3896 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 26 červenec 2023 - 09:17:50

 

 

Je nas o jedneho menej, opustil nas kolega Stamir

:sad: A hrome, vždyť tady ještě před pár dny psal. Jó člověk nikdy neví.

 

:cry:

 

Byl to úžasný člověk, je mi to moc líto. Bude tu chybět. :(


  • 0

#3897 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 24 srpen 2023 - 11:44:14

Další špatná zpráva, dozvěděl jsem se právě, že před 4 měsíci náhle odešel Janko - Sokolvideo : (


  • 0

#3898 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 10 září 2023 - 12:01:17

ach jo:(


  • 0

#3899 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 13 září 2023 - 07:31:49

Další špatná zpráva, dozvěděl jsem se právě, že před 4 měsíci náhle odešel Janko - Sokolvideo : (

:(


  • 0

#3900 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 13 září 2023 - 09:55:47

Tak teď už chápu proč se mi Janko v Dubnu ozval naposledy a pak už nic. To je smutné, velká škoda. A ještě sem si té informace všimnul až teď... :cry:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních