Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#151 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 červenec 2011 - 10:18:13

Vyčištění odrazných ploch dálkoměru,to by mě taky zajímalo,kdo je schopen to provést,na koho se obrátit?
  • 0

#152 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 červenec 2011 - 11:40:33

Myslím teda na téhleté Besse,sám bych se do rozebírání nepouštěl.
  • 0

#153 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 1 červenec 2011 - 12:40:50

Vladiku,
moc děkuji 8-), už jsem si to vytiskl, aby mi to nezapadlo :).
To s tím skládáním jsem vůbec netušil, ale nějak intuitivně jsem to dělal :). Čudlík funguje krásně. To s těmi časy s mezipolohami je zajímavé a myslím, že zde mám první problém. Nejde mi nastavit 1/400s. Pustí mě to tak do do půlky právě mezi 1/200s a 1/400s, ale to bude chtít asi to vyčištění.

Myslím, že s tím zajdu po prvním zkušebním filmy ke Škodovi a zkusím se poptat na nějaký servis. Nebo pokud máte tip na někoho, kdo dělá přímo tyto stroje, vůbec se nebráním.

PS: ale asi mám dost štěstí na zachovalý stroj, neb je v nádherném kosmetickém a ve velice slušném funkčním stavu (ťuk, ťuk do stolu) :).
  • 0

#154 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 1 červenec 2011 - 13:07:36

Pri nastavovani 1/400 se neboj trosku zabrat. Musis prekonat zvyseny odpor diky tomu, ze natahujes pomocnou pruzinu. I samotne natahovani zaverky je potom o neco "tuzsi".
  • 0

#155 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 080

Publikováno 1 červenec 2011 - 19:36:05

Pri nastavovani 1/400 se neboj trosku zabrat. Musis prekonat zvyseny odpor diky tomu, ze natahujes pomocnou pruzinu. I samotne natahovani zaverky je potom o neco "tuzsi".

Já jsem měl několik takových závěrek rozebraných a myslím si, že každý kdo by viděl ono dodatečné pérko a následně namáhání celého mechanismu při expozici mi dá zapravdu, že je velmi vhodný se nejkratším expozicím vyhnout. 8-) :)
  • 0

#156 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 červenec 2011 - 09:43:24

Čekat na 5litrovou ID - 11 v prášku 4-6 týdnů?? Odkdy je to exluzivní zboží???
  • 0

#157 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 4 červenec 2011 - 10:21:46

Ilford ID-11 mají v csfotoobchod.cz a stojí 240,-Kč a mají to skladem...
  • 0

#158 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červenec 2011 - 11:00:29

Cože ? 240kč ? :lol:
Pánové , zkuste zauvažovat nad mícháním !
  • 0

#159 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 4 červenec 2011 - 11:37:29

:lol: No,ale to je jen v csfotoobchod,jinak stojí 5l 380,-Kč.... :!:
  • 0

#160 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červenec 2011 - 11:41:13

A navážit si ji doma příjde na méně než 50kč :lol: (5l). Ale kdo chce kam ...
  • 0

#161 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 4 červenec 2011 - 13:35:22

:lol: No jo,ale co váhy,chemikálie,kde to koupit a tak....já ale většinou dělám s D-76,což je vlastně to samé a dá se to koupit za 160,-Kč Váhy fakt nemám a ani je nehodlám kupovat...tož tak :!:
  • 0

#162 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červenec 2011 - 14:01:32

Váha například : http://aukro.cz/digi...1684269908.html , chemii můžeme vyřešit zkrz mejl nebo SZ .
Opravdu záleží na každém, jak si vypočte návratnost investice do vážené chemie a jestli mu to stojí za ušetřené peníze . Na druhou stranu, pokud mám nějaký chem. základ , jsem schopen si umíchat téměř kteroukoli vývojku, na kterou narazím .
  • 0

#163 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červenec 2011 - 14:04:29

Jo tak za aukci se omlouvám , je to přeprodej z číny (tzn. nemá je skladem , objednává u dodavatele v číně přímo na adresu zákazníka) , ale dají se na aukru najít jiné v ceně do tří stovek .
  • 0

#164 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 červenec 2011 - 14:43:21

Jo tak za aukci se omlouvám , je to přeprodej z číny (tzn. nemá je skladem , objednává u dodavatele v číně přímo na adresu zákazníka) , ale dají se na aukru najít jiné v ceně do tří stovek .


Kony, tohle +- vážení vs. konfekce tu bylo za ten rok a půl, co jsem tu trošku aktivní, probíráno a propíráno v různých vláknech tolikrát, že asi je zbytečné přesvědčování dokolečka dokola....
zkus se na to podívat z té druhé stránky: hodina práce kvalifikovaného pracovníka stojí cca 200+/- Kč.
Ne každý si bude chemii, aby se mu vyplatila, kupovat po 25kg pytlech a vyvolávací látky po kilech..... a skladovat to v domácnosti s dětmi a omezeným prostorem taky možná každý nechce.
A když si spočítáš, na co vyleze čas, shánění, poštovné při kompletaci drcků na pár dávek vývojky, co nepříliš produktivní amatér za rok spotřebuje, tak pro někoho je možná snažší a jednodušší ta konfekce (pokud ji ovšem má kde koupit - a to je druhá otázka, taky probíraná mockrát).
Ale jestli si míchat kyselý ustalovač či jednoduchou a nedrahou vývojku, jako třeba D-76 (nebo ID-11, jak je libo) jednou za rok galon či 5l, pak je mnohem rychlejší to koupit v pytlíku, rozpustit a šmytec.
Tohle neber prosím jako oponenturu k míchání vývojek (sám též, co mohu, si dnes navážím a namixuji, ale předcházel tomu docela dlouhý čas opatřování chemikálií a nemalá investice do nich.
To, co se v konfekci koupit nedostane anebo je tak drahé (vesměs jen značka), si navážím, jiná cesta nezbývá.

Škoda, že jsi v jednorázové akci distribuce navážených setů těm, kteří měli zájem ušetřit a netroufali si dělat navážky z jakéhokoli důvodu sami, přestal, proč? nedostatek kvalitní chemie? nedostatek času na vážení a rozesílání? jen ty víš...
:lol:
  • 0

#165 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červenec 2011 - 15:19:36

Cukání svěrače z finančáku, to je ten důvod ... :!:
Ještě stále jsou nějaké zbytky sad, ve skladu chemie i ochota a trocha času je - ale opravdu se obávám našeho úžasného státního aparátu, neb jakmile se člověk někomu trochu znelíbí a zafunguje česká povaha práskačů, hned je vymalováno a to je jen jedna z variant .


A ad (ne)oponentura : ovšem - každý si musí zvážit klady a zápory a rozhodně netvrdím, že někdo se spotřebou 5l vývojky/rok je ideální případ pro domácí přípravu . :lol:
  • 0

#166 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 červenec 2011 - 15:24:31

...neb jakmile se člověk někomu trochu znelíbí a zafunguje česká povaha práskačů, hned je vymalováno a to je jen jedna z variant .

...i to přináší cesta poznání :lol:
  • 0

#167 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červenec 2011 - 15:44:14

Musím zaklepat, že zatím né z osobní zkušenosti . Zatím .
  • 0

#168 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 4 červenec 2011 - 16:40:55

:D Zdravím kolegy "míchače",já to mám už tak "zažrané" ty konfekční pytlíky,že už to asi nebudu měnit,u mě osobně to ani není už jen otázka ušetření,já nemám finanční problémy,dělám tak cca 40 svitků za rok,na to mi stačí 2xbalení na 5litrů,ta cena je kolem 500,-Kč s tím fakt nemám problém... :wink: Ale chápu kolegy co si to míchají sami-je to proces a je v tom i magie,pocit malíře který si sám šepsuje plátna...je to součást celého procesu,já se chci už jen soustředit na motiv,už ani techniku neřeším,za těch 30 let co fotím zjišťuji,že k vytvoření dobré fotografie ani aparátu netřeba... ;) :D ;) ale tohle je web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií,takže všem přeji jen a jen dobré světlo a hezký "prodloužený" víkend!
  • 0

#169 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 červenec 2011 - 09:16:58

Cože ? 240kč ? ;-)
Pánové , zkuste zauvažovat nad mícháním !


Nemám čas na samotné vyvolávání, natož shánět chemii a míchat. A taky jsem na to líný. 240kč mi přijde vpohodě. Vzhledem k tomu, že se mi to taky většinou zaplatí nějakou tou zakázkou....
  • 0

#170 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 červenec 2011 - 10:48:22

Prikláňam sa ku konymu, vážiť, vážiť
Ja osobne to robím už cca 30 rokov, jedna vec sú financie a druhou je to, že si navážim to, čo chcem a potrebujem, a keď ešte človek zdedí nejaké tie chemikálie, tak to finančne vychádza takmer na nulu.
Ja som začal vážiť začiatkom 80 rokov kvôli filmom z kamery, lebo keď som si prepočítal, že dva vývojky pre ORWO UK17 na liter (jedna bola na 0,5l a jeden film) stáli 100,- Kčs, a ja som si navážil lázne za cca 10,- Kčs plus kúpil farebnú vývojku Foma SM20 za 14,-Kčs, a vyvolal v litri 4 cievky DS8, tak si myslím, že nebolo o čom rozmýšľať.
Z toho potom pramenilo to, že som si začal miešať aj lázne na negatív-pozitív, a robím to dodnes. Musím sa priznať, že som nekupoval konfekčnú lázeň už asi 15 rokov, a ani neviem, čo sa na trhu momentálne nachádza. Len pri čítaní príspevkov tu na TK sa vlastne dostávam k poznávaniu toho, čo je momentálne na trhu. Samozrejme okrem klasiky od Kodaku, Ilfordu či napr Fomy.
  • 0

#171 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 červenec 2011 - 11:33:51

Tak tohle mě vážně zaujalo ;-)

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#172 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 červenec 2011 - 08:35:20

Jsou z toho někde ukázky fotek???
  • 0

#173 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 červenec 2011 - 09:09:47

Jsou z toho někde ukázky fotek???


Zkus pohledat TADY já angličtině moc nevládnu, třeba tam bude i nasměrování někam kde je toho víc k vidění 8-O
  • 0

#174 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 7 červenec 2011 - 09:48:26

TADY jsou z toho fotky: http://www.photoeye....Gallery=2&Page=
  • 0

#175 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 7 červenec 2011 - 16:21:51

Vážení kolegové, domnívám se, že se jedná o pojízdnou "solární udírnu".
Vydávat ji za funkční VF fotoaparát bude spíše webová duchařina. 8-O
Vložený obrázek
"Starý Jezevec" Erik
  • 0

#176 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 červenec 2011 - 16:23:12

Jezevče, ogaro, chyběls mi .... 8-O :) :lol:
  • 0

#177 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 7 červenec 2011 - 16:48:18

8-O Hernajs to to dnes tady jede-Kraken je zpátky,klobásky voní k tomu ještě ten kalíšek halůzkovej.... :) No není to báječné léto? Světu mír a Krakenovi zvlášť-dobré světlo! :lol:
  • 0

#178 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 8 červenec 2011 - 05:37:51

:) jen tak-jsem mrknul do Fomaobchodu a mají tam slevy na trojbalení Fomapanu 100 Classic za 154,-Káčé a sposty slevněných papírů se speciální gradací od 9x13 až po 50x60cm....
  • 0

#179 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 červenec 2011 - 06:19:16

Vážený kolego, Krakene, Vážení kolegové, zdá se, že s přicházejícím létem skončilo období "Temné hibernace". Ušlechtilý zájem, který nás spojuje a naplňuje zároveň naše duše blahým pocitem tvůrčí posedlosti musí být taktně veden a směrován. Pravidla slušnosti a naší vzájemné tolerance, provázející společnou komunikaci zde i v osobním přátelském denním kontaktu by měla být zcela automaticky respektovanou normou.
"Vraťte lidu šlechtu, nemá se před kým plazit!" Vše nejlepší
Vám všem přeje "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#180 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 červenec 2011 - 08:26:08

Jsou z toho někde ukázky fotek???


Zkus pohledat TADY já angličtině moc nevládnu, třeba tam bude i nasměrování někam kde je toho víc k vidění :oops:


Díky, teda nemám s tím zkušenosti, ale trochu zklamání no....
  • 0

#181 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 červenec 2011 - 14:38:55

Prosím o radu,jestli nějaká existuje. Fotografoval jsem na film Ilford Pan 400 v kinofilmu,exponován jako 320 a blbě měřil...Nechal jsem ať za mě tuto práci udělá fotoaparát...No a poté jsem zjistil,že stíny jsou ve dvojce a už nebyl čas na zopakování...Filmy na rollei jsou naštěstí v pořádku,tam jsem použil spotmetr,ale fotil jsem si pseudoautoportrét před korejským buddhistickým klášterem a ty fantastické krovy střech u kterých jsem zvěčněn, zřejmě nebudou vidět, z důvodu chybné expozice. Nejde to nějak zachránit,alespoň trochu,vyvoláváním? Díky za případné rady.
  • 0

#182 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 11 červenec 2011 - 14:41:51

A jaky bylo pocasi?

Jestli slunecno, tak Emofin, Jestli pod mrakem, tak to hod do nejake AM-20 ci tak nejak.
  • 0

#183 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 červenec 2011 - 16:19:59

Bylo úplně jasno.Slunce svítilo jak blázen.
  • 0

#184 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 11 červenec 2011 - 21:51:46

No tak si kup ten Emofin:-) U Skody ho maji. Urcite se ti neztrati. Jo a rovnou si k nemu kup v lekarne dve litrove flasky z hnedeho skla po 8,- Kc, at to mas v cem namichat a skladovat. Jo a taky never, udajum vyrobce, ze v tom litru roztoku vyvolas jen dvanact filmu a vydrzi ti jen tri mesice. Jak psal Stary Jezevec z parku oddechu ve vlaknu "emofin az do dna", ze vydrzi az do objemoveho vycerpani roztoku, tak mel asi pravdu. Muj krouti uz rok a pul a asi 20 film a krom toho ze vypada od Fomy 100 jako rybnicek brcalnik, tak s nim nic neni. Pravda je, ze poctive zastrikavam protectanem, ale i ten se da pry levne nahradit plynem do zapalovace.
  • 0

#185 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 červenec 2011 - 01:56:25

A taky vysel jeden pokusny zaber pri mesicku, bylo asi tyden po uplnku, HP5@400, f/8 nebo 5.6, upresnim, nemam u sebe poznamky a cas bylo hodina. neni to nic svetoborneho a zabery co jsem tam udelal za svetla jsou lepsi, ale jako odpich to neni spatne...
  • 0

#186 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 12 červenec 2011 - 09:03:55

No tak si kup ten Emofin:-) U Skody ho maji. Urcite se ti neztrati.

.. a já ho můžu ve středu dyžtak vzít.)
  • 0

#187 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 12 červenec 2011 - 15:16:42

Já ještě doma nějaký emofin mám. Je však půl roku starý. Vyvoláno cca 13 filmu, převážně svitky. Skladováno v plastových lahvích obalených černou izolepou ve sklepě, cca 15stupnu v místnosti.Podle tvých slov je tedy ještě použitelný? Já už mu moc nevěřím,ale púři posledním filmu vše Ok.To však bylo před dvěma měsíci.Jinak děkuji za radu.
  • 0

#188 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 12 červenec 2011 - 15:18:17

Ještě jsem zapomněl dodat,že vzduch byl pouze vytlačen.Nezastříkáváno plynem.
  • 0

#189 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 12 červenec 2011 - 16:05:24

Ještě jsem zapomněl dodat,že vzduch byl pouze vytlačen.Nezastříkáváno plynem.

Kup stejný film, zkus podobné světelné podmínky a vyvolej a uvidíš, co a jak, než půjdeš na ten unikátní film.
  • 0

#190 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 14 červenec 2011 - 17:29:15

:D Jen tak-si říkám,jak asi to spojení Pentaxu a Ricohu dopadne,Hoya Pentax po ani ne třech letech vlastnictví pustila dál,no jestli to bude šťastné manželství těžko soudit.Ricoh sice vyrábí aparáty od roku 1936,ale....Možná že to bude jen-z bláta do louže,možná Pentax jako značka zanikne,a možná že.....no,uvidíme! :D
  • 0

#191 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 15 červenec 2011 - 05:31:45

Vložený obrázek
:wink:
  • 0

#192 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 15 červenec 2011 - 07:30:16

asi si zaregistruji ToFFika :wink:
  • 0

#193 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 červenec 2011 - 04:04:44

Myslel jsem si, ze se me to netyka, ale objevila se mi na jednom zaberu pekna neostra bublina - vybouleny film jako ... proste hodne.

Co je vetsi pricina? Zmena tlaku nebo teploty? Ten zaber jsem udelal asi 20min po vychodu slunce, je mozny, ze se kazeta (9*12 foma) stihla rychle, mozna nerovnomerne ohrat, rano bylo asitak -10stC, no a potom pred slunecnim svetlem kazety proste ochranit trvale nedokazu.
Zmena tlaku - v ramci snahy o foceni pri vychodu slunce jsem behem dvou hodin nastoupal 1000mm a stihnul jsem to tak tak - takhle to dopada, kdyz jsem linej platit 35$ za ubytovani v chate (1800mnm) a radeji kempuju v 800mnm za 7$ :cry:. Byla ale sranda vyrazet rano jeste za tmy...

Technicke udaje: foma 100/9*12, Tachi, symmar 150/5.6 f/8, cas 1/25, asitak uprostred zaberu mam neostry krasny oval, nastesti se vyhnul nejkritictejsim bodum v zaberu a snad to bude zvetsovatelne. uz tak je cast zaberu neostra (umyslne), tak se to tam snad ztrati...

Ja se tak tesim domu panove, ze si to nedovedete ani predstavit. Vcera jsem se konecne rozhoupal vyrazit si na vikend do prirody, najezdil jsem skoro 200km autem a nachodil jsem tak 5km - velke zklamani, za spani pod sirakem v mrazu mi to nestalo tak jsem se jeste v sobotu vratil pekne domu. uz ted planuju jak si zafotim v Jizerkach, na Broumovsku a v ceskym raji. Doma je doma. Zacina me to tady uz pekne stvat, prace spatna za malo penez, velke vydaje, nudim se tu a v televizi ani zpravy nestoji za rec... Co ja bych dal za ceske prostredi.
  • 0

#194 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 červenec 2011 - 08:10:32

Hele, Jendo, mně se nezdá, že by tam ta bublina mohla vzniknout tak jak popisuješ. Popřemýšlel bych nad jednoduššími příčinami - nechtěný náklon nějaké standardy, či film založený tak, že jen jedna jeho strana je správných kolejničkách, druhá je v těch pro šíbr. Hele, teď mi leze do hlavy taková myšlenka. Jednou jsem se s někým bavil o tom, že nějaké objektivy mají v ostrosti jakousi díru. Jenže jak to bylo už si nevzpomenu.. Myslím, že se to ale stejně nebude týkat symetrického a moderního symmaru..
  • 0

#195 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 17 červenec 2011 - 10:32:26

Není možné, že byla kapka nebo vysrážená voda na objektivu. Dle mých zkušeností v horách nic neobvyklého.
  • 0

#196 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 17 červenec 2011 - 23:12:33

Není možné, že byla kapka nebo vysrážená voda na objektivu. Dle mých zkušeností v horách nic neobvyklého.


Podle popisu se mi to zdá jako pravděpodobné taky...
  • 0

#197 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 červenec 2011 - 05:49:33

Uvidime na zvetsenine, ale trochu me to vydesilo, precijenom na clonu 8 takrka nefotim, navic v tomhle pripade je cela scena "v nekonecnu" a ostrost jsem docela peclive kontroloval od rohu do rohu lupou. Co je prave divne ze to neni uplne pravidelne, s pozvolnymi okraji a hlavne trochu sejdrem od stredu. No a prave je to symmarem a ten jako pricinu takrka vylucuju :lol:. Byt to Angulonem 120/6.8 tak ani neceknu... A pomerne velka plocha.

Jedine, co me napada jako reakce, tak by to mohl byt opar na filtru/objektivu, ten ale zpusobuje snizeni kontrastu, ne ostrosti. Kapa vody vypada obvykle jinak, bylo jasno mimochodem :lol:. Film jsem zalozil do kazety spravne; Jiny zaber jsem si znicil hned nekolikrat - spatne zalozeny film + rozsypana kazeta :-/.
  • 0

#198 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 18 červenec 2011 - 13:23:05

..v ramci snahy o foceni pri vychodu slunce jsem behem dvou hodin nastoupal 1000 m a stihnul jsem to tak tak.


blahopřeji k vynikající fyzické kondici
tohle je pro mne na půl dne... :lol:

..Ja se tak tesim domu panove, prace spatna za malo penez, velke vydaje, nudim se tu a v televizi ani zpravy nestoji za rec... Co ja bych dal za ceske prostredi. ...


a já myslel , že už jsi doma a to české prostředí popisuješ... :lol:
  • 0

#199 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 červenec 2011 - 11:21:01

Chtěl bych se optat. Zavádím si do komory vodu a odpad. Problém je v tom, že obojí je klasickým způsobem téměř nemožné. Jediný možný způsob je použít asi dvacet metrů hadice a vést to přes půdu (odpad přečerpávaný). Mám se až tak moc bát nehod, nebo to ty hadice bez problémů zvládnou? Však by měly být vytvořené k nešetrnému zacházení na zahradách? Navíc se v nich vůbec nevyznám. Takové ty kvalitnější Gardena mají kupu typu, ale jaký vybrat aby hadice byla odolná a nestála svět?
  • 0

#200 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 20 červenec 2011 - 11:35:41

V případě že se jedná o pevnou instalaci - proč nepoužít klasikcé PVC trubky spojované svařováním ? Cenově to vychází +- stejně jako hadice a co do odolnosti (ne mechanickému namáhání ovšem !) jsou na tom líp .
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních