Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#251 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 16 srpen 2011 - 04:42:39

:lol: ale přeci jen-když je našel v pivnici :lol: což je paslavěnsky-ve sklepě,aby to nebylo už plesnivé! :lol:
  • 0

#252 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 srpen 2011 - 07:17:48

Juchůůůůů. Metráž ORWO NP22 funguje normálně. Rozmrazil jsem o víkendu 17m metráže, ten film je jak novej. Tenhle film miluju. Krásnej portrétní film a ještě mám 3x17m. Mám velkou radost.


Ahoj aký máš expiračný dátum? Ja som ich našiel 90 v pivnici, 18 rokov po záruke. Bojím sa že už to nepôjde, keď som jeden vyťahal z kazetky našiel som po filme také odtlačky a pleseň. Povedz potom v čom to voláš.


No 1988 je napsáno na krabičce. Pokud to bylo rozumně uchovávaný, nebude žádnej problém.
  • 0

#253 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 16 srpen 2011 - 17:23:59

Já mám dva svitky ORWO NP22, ale uchovávám je v mrazáku - expirace 1991.
Jeden chci nafotit a druhej si schovám...
  • 0

#254 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 16 srpen 2011 - 18:27:34

Tak pratelé, kamarádi, JSEM DOMA!!!!!


nechztlo me yemetřesení, ani sněhová kalamita, nebzl jsm chycen za prevoz drog ani výbušnin , letadlo se mnou nespadlo ani me nevcucnul motor (nesmějte se, před tejdnem se to zrovna stalo jednomu technikovi v Renwick)...
  • 0

#255 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 srpen 2011 - 21:21:52

Tak pratelé, kamarádi, JSEM DOMA!!!!!

Tož vítej doma cestovateli... bude výstavka? :roll:
  • 0

#256 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 srpen 2011 - 21:50:17

Jé, zdar. Vystřílels jim zvěř a vykácel lesy, nebo to bylo slabé? :roll: :wink:
  • 0

#257 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 srpen 2011 - 22:58:58

Jeníčku, vítej ve staré vlasti :roll: ogaro zlatá.
  • 0

#258 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 17 srpen 2011 - 06:05:24

Vítej tuláku,doufám že přijdeš na příští Brněnskej sraz. :roll:
  • 0

#259 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 srpen 2011 - 06:31:21

Ahoj Jendo, vítej! Tak co, jel bys tam znovu? :)
  • 0

#260 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 srpen 2011 - 06:46:38

nespěchějte na mě, třeba na dnešek mám tak nabitej program, že ani nevím, jestli to stihnu oběhat :roll:

pár obrázků bych snad časem mít mohl, ale to víte, no, a ještě taky vyvolat diáky...

Nějakou slezinu bych navštívil s radostí, všehno chce svůj čas.

Pavel: jo, jel, už vím co stojí za vidění a kam se vypravit, je to moc pěkná země, ale žít bych am nechtěl, ať se tvářej jak chtěj, pořád to jsou jenom ostrovani v bledě modrým (=britové). Nevím, jak to třeba vnímá šnek, ale mě se ta jejich hrdá, komerčně spotřební společnost nelíbí + jsou pokrytci. nejsou schopní postavit barák do kterýho netáhne a je tam teplo (není zima)...
  • 0

#261 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 srpen 2011 - 09:43:06

hele kde to ten jenda vlastně byl? mě to nějak uniklo :roll:
  • 0

#262 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 18 srpen 2011 - 09:36:24

kdyby se vám v kuchyni zastesklo po irisové cloně - aneb odměrka na 1-4 porce

Vložený obrázek
  • 0

#263 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 084

Publikováno 18 srpen 2011 - 10:32:34

zdar.
Chystá se někdo na příští týden do Hradce na akci " Nábřeží paromilů". Jen připomínám, že tam bude snad vše od páry. Parní lodě, parní strojky, parní kola, atd.
  • 0

#264 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 srpen 2011 - 16:07:58

hele kde to ten jenda vlastně byl? mě to nějak uniklo :-)


On nám ten Jeník korzoval nekde na tym Novém Zélandovi, mysím, že aji tam kde točili teho ogaru s prstýnkem, co já vím....

Jeník: A já sem si myslel, že tam spěšej pobíhajú najací sijuxi a apači či co...a ono ty meleš cosik o tych angličanoch...no nevím... já sem byl naposledy nejdál u nás na poště, to je asi 18 km od nás s pasek. A to už ani můj kůň nemohl...
  • 0

#265 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 18 srpen 2011 - 21:47:32

Jeník: A já sem si myslel, že tam spěšej pobíhajú najací sijuxi a apači či co...a ono ty meleš cosik o tych angličanoch...no nevím... já sem byl naposledy nejdál u nás na poště, to je asi 18 km od nás s pasek. A to už ani můj kůň nemohl...[/quote]

Krakene, opět Ti závidím, tady po okolí běhaj takový potvory, že by z toho Tvůj kůň zvracel v barvách trikolóry.
  • 0

#266 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 19 srpen 2011 - 06:57:30

Vítej doma Jendo, po tom všem v divokém světě! jsem zvědav na Tvůj pohled na tu divukrásnou, originální krajinu :!:
  • 0

#267 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 19 srpen 2011 - 07:36:45

vono mi čoveče to zvětšování dvakrát nejde. Prach, chlupy, i rez...

Asi to udělám tak, že nazvětšuju "rychle" bez ladu a skladu co za to stojí a pak to projdu znova s odstupem a pořádně. Po roce bez zvětšováku už to moc nemám v rukách...
Uplácal jsem včera tři zvětšeniny, z toho všechny budu muset časem předělat - tudle nadržet/vykrejt, tamhle přitvrdit, vyčistit negativ... a na konec retuš :!: :D :!:.

Kraken:já ti dám Sijuxe a Apače! Maori a Vanuatu :)
  • 0

#268 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 21 srpen 2011 - 12:34:47

Dědeček dobrodruh se plavil do USA, rodina našla jeho fotky po sto letech

Byl bych zvědav, zda za sto let lépe poslouží naše filmy, nebo disky s digifotem.
  • 0

#269 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 21 srpen 2011 - 12:40:38

Myslím že i za deset let by bylo rozhodnuto :) .
  • 0

#270 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 21 srpen 2011 - 14:49:02

Jsem si jist, že z dnešní masové digi éry, se zachová tolik obrazových dat, že nějaké další 100 let staré fotky; jedno jestli na filmu, nebo na disku; už nebudou nikoho zajímat.

...pokud nebude nějak zajímavé a jedinečné, to co je na nich vyfoceno. :)
  • 0

#271 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 21 srpen 2011 - 15:18:10

Je právě otázka, zda se digifoto bude mít na čem zachovat. Pokud by někoho zajímalo toto téma obšírněji (ale se zaměřením na knihy), velmi doporučuji knihu rozhovorů Uberta Eca s Jean-Claudem Carriérem Knih se jen tak nezbavíme
  • 0

#272 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 21 srpen 2011 - 15:21:40

To je to, na co narážím - nejkvalitnější média s magnetickým záznamem mají reálnou garantovanou dobu uchování dat nejvýše kolem 50ti let, těsně v závěsu jsou polovodičové paměti a úplně nejhůř vycházejí doma vypalovaná optická média.
  • 0

#273 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 21 srpen 2011 - 16:01:28

Hm,zajímavá diskuse,ale mě pořád vychází jako nejlepší řešení a osobně to tak mám-dokonalá zvětšenina na barytu,osobně se o tohle snažím,ze získaného negativu-dobrého negativu,vyhotovit pokud možno výstavní zvětšeninu! Pokud se povede místnímu temnokomornictvu vydat tu knihu,tak i knihu si je možno vzít sebou třeba do "té vany" :) Cédečko nikoliv...Papírová fotka,kniha asi vydrží i za 100let se svou kvalitou,cédéčko už asi nikdo ani nebude vědět,jak to vypadalo a jak se do toho koukalo... :? Mnou zapomenutý balík s fotkama na půdě asi půjde lehce otevřít,otázkou je,jestli tomu co na těch fotkách je ještě bude někdo za 150 let rozumnět! :lol:
  • 0

#274 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 21 srpen 2011 - 17:06:03

Potomci našich potomků asi budou ochuzeni o tyhle vzrušující "nálezy na půdě", ani se jim nepoštěstí najít milostnou korespondenci (smsky?) rodičů. Informace, o které se nikdo nepostará samy nepřežijí. Nicméně, data dnes migrují z nosiče na nosič snáz, než my v banánových krabicích stěhujeme naše "hardwarové vybavení" z bytu do bytu. Sám mám počítač(e) od osmé třídy, dnes je mi 26 a nepřišel sem za tu dobu o jediný soubor. Dovedu si klidně představit, že za 100 let bude furt někde uložené torzo Flickru, Facebooku, ... o digitálních archivech celostátních médií ani nemluvě. Bádání historiků bude možná připomínat práci dnešních tajných služeb, které nemají problém se získáváním informací, ale s určením, které z nich jsou užitečné.

Omlouvám se za digitální vopici, snad to tohle vlákno snese.
  • 0

#275 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 srpen 2011 - 09:24:20

pán je zdřejmě klasik

Vložený obrázek
  • 0

#276 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 22 srpen 2011 - 10:57:19

Mám dotaz.Fotografoval jsem na horách s UV na prošlé HP5. Všiml jsem si,že vytažený kousek filmu byl tmavší než ta zasunutá část filmu.Ta byla světlejší.Nebude to problém? Byly skladovány v mrazáku.Rok expirace 2009. Pro vyvolání jsem si objednal emofin.Ještě mám ID-11
  • 0

#277 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 22 srpen 2011 - 11:02:45

:) HP5 volám v D-76,nebo v ID-11 1+1 11,5 minut...krytí dobré,bez problémů....
  • 0

#278 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 22 srpen 2011 - 12:42:06

Mám dotaz.Fotografoval jsem na horách s UV na prošlé HP5. Všiml jsem si,že vytažený kousek filmu byl tmavší než ta zasunutá část filmu.Ta byla světlejší.Nebude to problém? Byly skladovány v mrazáku.Rok expirace 2009. Pro vyvolání jsem si objednal emofin.Ještě mám ID-11


Dělají mi to takhle všechny filmy. Myslím, že je to normální.
  • 0

#279 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 22 srpen 2011 - 12:45:48

Zcela normální, zvláště, byl-li poněkud déle ten konec na světle povytažen - vlastně exponován.
  • 0

#280 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 srpen 2011 - 15:55:32

To je to, na co narážím - nejkvalitnější média s magnetickým záznamem mají reálnou garantovanou dobu uchování dat nejvýše kolem 50ti let, těsně v závěsu jsou polovodičové paměti a úplně nejhůř vycházejí doma vypalovaná optická média.


No Kony, máš vcelku pravdu, jen existují vyjímky. Doporučuji DTD (speciální DVD, Český vynález), případně magnetooptické disky (to je cenově jinde). DTD stojej cca 100Kč/ks.
  • 0

#281 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 22 srpen 2011 - 17:25:37

;) ale negativ je negativ... :lol: tedy když se dobře vypere,že?
  • 0

#282 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 srpen 2011 - 20:19:35

Zlaté CD/DVD Kodak "garantujú" 100 rokov, ale aj tak verím viac celuloidu.
  • 0

#283 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 srpen 2011 - 20:57:06

Včera som bol na jednej akcii na Červenom Kláštore, kde bolo asi tak 1000-1200 ľudí, samozrejme každý druhý mal v ruke "fotoaparát". Od takých jednoduchých, ako to ja volám "vreckoviek", až po profi stroje za státisice. Zaujímavé na tom však bolo to, že všetky boli DIGI.
Asi som tam bol jediný s klasickou zrkadlovkou na film (Pentax ME super), aspoň som nezaregistroval nikoho iného. A keď som ešte kamarátovi ukazoval Fujicu na film Single 8, zachytil som niekoľko "zvláštnych" pohľadov.
A to som ešte chcel zobrať Flexaretu, to už asi by na mňa niekto bol zavolal záchytku.
To len taký malý postreh o situácii na východe Slovenska.
  • 0

#284 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 23 srpen 2011 - 04:58:59

;) Tak to není jen na východě Slovenska,ale asi všude.Já když rozbalím v Rožnově Asahi Pentax 6x7+Takumar 4/200+dřevěný grip,tak se mě lidi ptají,kolik že to má mega na čipu,že něco tak "abnormálně vyvinutého" ještě neviděli! :lol:
  • 0

#285 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2011 - 08:12:52

Včera som bol na jednej akcii na Červenom Kláštore, kde bolo asi tak 1000-1200 ľudí, samozrejme každý druhý mal v ruke "fotoaparát". Od takých jednoduchých, ako to ja volám "vreckoviek", až po profi stroje za státisice. Zaujímavé na tom však bolo to, že všetky boli DIGI.
Asi som tam bol jediný s klasickou zrkadlovkou na film (Pentax ME super), aspoň som nezaregistroval nikoho iného. A keď som ešte kamarátovi ukazoval Fujicu na film Single 8, zachytil som niekoľko "zvláštnych" pohľadov.
A to som ešte chcel zobrať Flexaretu, to už asi by na mňa niekto bol zavolal záchytku.
To len taký malý postreh o situácii na východe Slovenska.


Tak taková situace je k vidění dnes téměř všude..... Ale jinak je v Červonom Kláštore krásně, Pieniny, Dunajec, Ľubovňanský hrad..... Moc se mi tento kraj líbí ;)
  • 0

#286 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 23 srpen 2011 - 08:47:28

A co teprve když začnete fotit starým Horizontem... Je to foťák? Není to foťák? Radši rychle ze záběru... A hoplá, při úhlu 120° prostě jen prchající není skoro uprostřed záběru, ale jen někde víc u kraje. Ideálně ve zlatým řezu delšího rozměru políčka ;). Ovšem za největšího exota jsem s tímhle strojkem byl paradoxně v jedné postsovětské zemi dál na východ. Všichni kolem fotili na ajfouny, občas nějaká tikizrcadlovka a já tam exhiboval s tímhle kusem železa(+Sverdlovskem 4, ale ten vypadá skoro jako mejdlovka, tak nepoutá tolik pozornosti). A to jsem si chtěl vzít původně s sebou i Moskvu...
  • 0

#287 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2011 - 09:18:57

Včera som bol na jednej akcii na Červenom Kláštore, kde bolo asi tak 1000-1200 ľudí, samozrejme každý druhý mal v ruke "fotoaparát". Od takých jednoduchých, ako to ja volám "vreckoviek", až po profi stroje za státisice. Zaujímavé na tom však bolo to, že všetky boli DIGI.
Asi som tam bol jediný s klasickou zrkadlovkou na film (Pentax ME super), aspoň som nezaregistroval nikoho iného. A keď som ešte kamarátovi ukazoval Fujicu na film Single 8, zachytil som niekoľko "zvláštnych" pohľadov.
A to som ešte chcel zobrať Flexaretu, to už asi by na mňa niekto bol zavolal záchytku.
To len taký malý postreh o situácii na východe Slovenska.


A borovička tam pořád frčí?
  • 0

#288 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 23 srpen 2011 - 10:04:30

;) s tím Horizontem je to fakt bomba! JEN-TAK jsem před měsícem něco dělal se svým /Horizon 202/ na hlaváku v Praze,seděl jsem tam na těch lavicích uvnitř haly,Horizon na stativu a dělal,že koukám jinam a lidé chodili okolo a teď nevěděli,jestli to je foťák,nebo třeba skrytá kamera... :lol:
  • 0

#289 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 srpen 2011 - 15:43:35

Ale frčí, frčí, aj ja tento kraj mám veľmi rád, prežil som tam niekoľko rokov, a stále na to spomýnam, a keď ešte zabehne človek niekde blízko do Poľska, Niedzica, Szcawnica, alebo trebárs na Tri koruny, tak je to paráda.
  • 0

#290 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2011 - 16:44:39

Zlaté CD/DVD Kodak "garantujú" 100 rokov, ale aj tak verím viac celuloidu.


To sice mají, ale reálně ne. Primární problém optických médií není odrazná plocha, ale ta organická záznamová vrstva. Ta bohužel své vlastnosti ztrácí. Hodně záleží na kvalitě média, tedy jak je uzavřeno lepidlo. To je taktéž velice háklivé, ale u "Archivačních" Kodaků je tohle vyřešeno a odrazná plocha je relativně odolná (proti Al určitě). DTD netrpí žádným z uvedených problémů. Cenově je to jak 2 Kodaky.
Jo taky jsem je používal, zvolna to přepaluji na DTD, ale kdyby ani ty nešly přečíst, mám negativy a ty budou použitelný určitě...... To je sázka na jistotu.
  • 0

#291 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2011 - 16:51:25

:lol: Tak to není jen na východě Slovenska,ale asi všude.Já když rozbalím v Rožnově Asahi Pentax 6x7+Takumar 4/200+dřevěný grip,tak se mě lidi ptají,kolik že to má mega na čipu,že něco tak "abnormálně vyvinutého" ještě neviděli! :-(


No já nedávno na koncertě tahal sklopku 4x5...... Dvě kazety, pak rolka na 6x9. To bylo pozdvižení. Když nad tím přemýšlím, asi si to vezmu ve čt na koncert v Prazdroji.......
  • 0

#292 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 srpen 2011 - 18:34:51

Ahoj :lol:,
mám prosbu na Brňáky. Mohl by mi někdo zajít do A fota a koupit mi tento objektiv (http://www.afoto.cz/...-80-2-8--P-SIX-) a pak mi ho poslat do Prahy?
Do Brna se v nejbližší době nechystám a tento objektiv bych rád měl :-(.
Tak pokud by byl někdo ochotný. Samozřejmě peníze pošlu na účet!
Děkuji mnohokrát 8-)
  • 0

#293 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 srpen 2011 - 19:17:42

Zlaté CD/DVD Kodak "garantujú" 100 rokov, ale aj tak verím viac celuloidu.


To sice mají, ale reálně ne. Primární problém optických médií není odrazná plocha, ale ta organická záznamová vrstva. Ta bohužel své vlastnosti ztrácí. Hodně záleží na kvalitě média, tedy jak je uzavřeno lepidlo. To je taktéž velice háklivé, ale u "Archivačních" Kodaků je tohle vyřešeno a odrazná plocha je relativně odolná (proti Al určitě). DTD netrpí žádným z uvedených problémů. Cenově je to jak 2 Kodaky.
Jo taky jsem je používal, zvolna to přepaluji na DTD, ale kdyby ani ty nešly přečíst, mám negativy a ty budou použitelný určitě...... To je sázka na jistotu.



Súhlasím, preto som to garantujú dával do úvodzoviek, aj napriek tomu je to zatiaľ asi to najlepšie, s čím som sa stretol, DTD som zatiaľ nemal, musím vyskúšať. Robím to tak, že tak raz za mesiac si skopírujem dáta aj na druhý disk, ktorý používam len na archiváciu, a tak raz za tri až päť rokov všetko prepálim na DVD, len momentálne je toho už veľa, len skany fotiek majú okolo 30GB, takže asi začnem hľadať niečo iné.
  • 0

#294 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:18:48

Zlaté CD/DVD Kodak "garantujú" 100 rokov, ale aj tak verím viac celuloidu.


To sice mají, ale reálně ne. Primární problém optických médií není odrazná plocha, ale ta organická záznamová vrstva. Ta bohužel své vlastnosti ztrácí. Hodně záleží na kvalitě média, tedy jak je uzavřeno lepidlo. To je taktéž velice háklivé, ale u "Archivačních" Kodaků je tohle vyřešeno a odrazná plocha je relativně odolná (proti Al určitě). DTD netrpí žádným z uvedených problémů. Cenově je to jak 2 Kodaky.
Jo taky jsem je používal, zvolna to přepaluji na DTD, ale kdyby ani ty nešly přečíst, mám negativy a ty budou použitelný určitě...... To je sázka na jistotu.



Súhlasím, preto som to garantujú dával do úvodzoviek, aj napriek tomu je to zatiaľ asi to najlepšie, s čím som sa stretol, DTD som zatiaľ nemal, musím vyskúšať. Robím to tak, že tak raz za mesiac si skopírujem dáta aj na druhý disk, ktorý používam len na archiváciu, a tak raz za tri až päť rokov všetko prepálim na DVD, len momentálne je toho už veľa, len skany fotiek majú okolo 30GB, takže asi začnem hľadať niečo iné.


No já používám pásku 200/400GB, zatím se vejdu. Jednou týdně zálohuji. Mě skeny z kino a sf dělají tak 60GB, RAWy tak 10GB. Jo, jsem extrémní případ, data jsou na RAID 5 + spare disk. No jo prostě ajťák......
  • 0

#295 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 23 srpen 2011 - 22:19:07

Tož, co to tady je za výrazy?!?!?!
DVD, GB, RAID, DTD ?!?!

Neměly by se tu zase objevovat výrazy jako, ISO, DIN, GOST, F/, 36EXP, 24EXP atd.?
  • 0

#296 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2011 - 23:30:22

Tož, co to tady je za výrazy?!?!?!
DVD, GB, RAID, DTD ?!?!

Neměly by se tu zase objevovat výrazy jako, ISO, DIN, GOST, F/, 36EXP, 24EXP atd.?


No měly. Ale člověk i scany rád archivuje. Ale jo, opustíme tohle téma........
  • 0

#297 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 srpen 2011 - 04:18:09

:lol: negativ,opět negativ! :-( A zase negativ... 8-)
  • 0

#298 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 srpen 2011 - 16:06:08

Tak, tak, negatív je náš život, ale predsa len tie .... občas pomôžu
  • 0

#299 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 srpen 2011 - 16:29:16

P.S. Kraken ma asi ukrižuje, ale bohužiaľ je to tak
  • 0

#300 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 srpen 2011 - 18:37:53

:) no já myslím,že to zase nebude až tak horké...sem tam se asi nějaké to výrazivo v nulách a jedničkách asi snese,také používám Pentax K20D,místo Polaroidu-je to levnější a někdy je digitální zrcadlovka i výhodnější... :lol:skeny k náhledům před zvětšováním,popřípadě na web-to je asi v pořádku,tady bych problém neviděl.Dělá nás to asi takto více temnokomorníků,pokud je to podpůrný prostředek ve vlastní tvorbě která je z 95% tvorbou přes fotokomoru,je to asi v pořádku...myslím si,že většina zdejší komunity je hlavně zaměřena na klasiku a to že tady spolu diskutujeme,za to můžeme poděkovat i těm nulám a jedničkám... :) 30let dělám na film a zvětšuji na baryt,tak to i zůstane i nadále! :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních