Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#301 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 srpen 2011 - 18:57:49

Súhlasím, ja už asi pri celuloide ostanem do smrti, nie preto, že by som bol tak striktne proti digi, tiež ho používam pre komerčné účely, ale stále sa mi ten film páči viac. A asi sa pustím znovu aj do zväčšovania, lebo na to som v poslednej dobe trochu zanevrel (asi som zlenivel), oprášim starý Opemus 5 a poďme na to, niečo papierov sa ešte nájde, okrem iného mám ešte asi 200 ks Bromofortov 30x40 cm, tak skúsim.
  • 0

#302 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 srpen 2011 - 19:23:45

:) Tak to vesele do toho! :) Jak říká klasik-druhý dech je třeba chytit!
  • 0

#303 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 srpen 2011 - 08:35:58

Zdravím,
nezkoušel jste někdo vyvolávat rotačním voláním ne v procesoru,ale otáčením trnu ve vývojnici? Včera mě to tak napadlo při vyvolávání překlápěním,že bych to vyzkoušel. Normálně bych dal film do vývojnice,donesl do komory zhasnul,oddělal výko,nalil vývojku a pak otáčením trnu s cívkou vyvolával. Předpokládám dva problémy: Problém s udržením rovnoměrné rychlosti při otáčení, ale snad pomocí intuice by se to korigovat dalo a pak to,zdali se vyvolávací látky nebudou držet pouze u dna...
  • 0

#304 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 26 srpen 2011 - 08:45:40

no to bys měl asi snadnější použít starej bakelitovej tank, kterým se nepřeklápí a míchání se dělá točením trnu uprostřed
mám asi tři na půdě, ale radši překlápím, jistě se dá sehnat i v místě bydliště od koruny
snad si to pamatuju dobře táta je používal - jde o to, že při tom točení je to sestavený světlotěsně tak se volá při světle
problémy co to může způsobit? to nevím snad někdo kdo to používal
  • 0

#305 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 srpen 2011 - 08:56:39

Zdravím,
nezkoušel jste někdo vyvolávat rotačním voláním ne v procesoru,ale otáčením trnu ve vývojnici? Včera mě to tak napadlo při vyvolávání překlápěním,že bych to vyzkoušel. Normálně bych dal film do vývojnice,donesl do komory zhasnul,oddělal výko,nalil vývojku a pak otáčením trnu s cívkou vyvolával. Předpokládám dva problémy: Problém s udržením rovnoměrné rychlosti při otáčení, ale snad pomocí intuice by se to korigovat dalo a pak to,zdali se vyvolávací látky nebudou držet pouze u dna...


mám 5cívkový tank Paterson, takže pokud volám 5 kin naráz, napustím do dřezu vodu na 20-22st, do tanku litr vývojky a položím na hladinu, a než vysrkám kafe, prstíčky ten tank ho lehce otáčím a pohoupám.... a je to. :arrow:
nějak jsem získal i fajn kompaktní, přímo cestovní, Jobo reporter tank na 5 kin či 6svitků (3cívky), s ním to půjde určitě taky - a je o pár cm menší než ten paterson, tak nebude třeba tak velký dřez :oops:
  • 0

#306 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 26 srpen 2011 - 09:05:51

A pánové, prostě si nemůžu nerýpnout :arrow:: Nevadí vám, že ten "celuloid" už je dávno všechno možné, jen ne celuloid?
  • 0

#307 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 srpen 2011 - 09:15:23

Já mám tank jobo na 3 kinofilmy. No ale co mě zajímá to přizpůsobení vyvolávacích časů oproti překlápění.Například,kdž je čas pro překlápění 13min,tak jak to bude u rotace? Jde mi hlavně o zkrácení času při volání.
  • 0

#308 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 120 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 088

Publikováno 26 srpen 2011 - 09:33:08

Já jsem léta letoucí používal bakeliťák ( to to letí 35 let). Nic jiného jsem neznal, tak jsem byl spokojenej. Staří mistři říkali" to vy se máte. Za našich mladých let nic takového nebylo. My jsme měli jen skleněnou misku a váleček".
Točil jsem jak se obecně psalo. Po nalití malinko několikrát klepnout pro uvolnění bublinek a pak lehce točit minutu. Dále deset vteřin každou započatou minutu. Tedy my matematici analytici jsme točili minutu + 10 vteřin z druhé započaté a za padesát vteřin zase.
Teprve nedávno se mi podařilo zničit film tím, že jsem měl střed tmavší. Myslím, že to nastalo rychlým točením.
Závěrem by jsem upřimně přiznal, že překlápění, které používám cca rok mi vyhovuje lépe. -- :arrow: :evil: jenže ti ptáci mi neřekli, že překlopení je tam a zase spět, nikoliv jen klasické překlopení tam. = první film jsem měl v polovině světlejší. :oops: :oops: - kdo chyby nedělá.
  • 0

#309 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 26 srpen 2011 - 09:37:50

aha - takže vyrobit rotační volání
no nejlíp jak to radí jiří dát ležící tank na hladinu vody a z boku k němu gumovou manžetou apod. připojit jakejkoliv pohon s rozumnýma otáčkama
motor stěračů, motor grilu, aku šroubovák, motor citrusovače, motor s převody nějaký letitý hračky...
rotační vyvolání je jiný a dává jiný výsledky než překlápěcí nutno vyzkoušet
osobně kino a svitek volám překlápěním a rotačně ustaluju a peru = šetřím čas že mám volný ruce a dělám v tu chvíli už něco jinýho
  • 0

#310 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 srpen 2011 - 10:31:15

"Zadržen byl i aktivista proromského sdružení. Podle policie provokativně fotil." (iDnes.cz)

Tak si říkám, jestli se nám nevrací doba, kdy zase budou lidi zavírání za to, že nevhodně fotí? Někteří dokonce provokativně a bůh ví, co budou svými obrázky znevažovat?
  • 0

#311 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 27 srpen 2011 - 13:16:28

Ten aktivista (který tam byl ve funkci fotoreportéra právě iDnesu, takže moc nerozumím tomu, proč mu mění "titul") je cigán, a jelikož fotil nasrané lidi na proticigánském pochodu, tak se moc nedivím, že ho policie stáhla. Možná tím předešla problémům.
  • 0

#312 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 srpen 2011 - 18:04:35

A pánové, prostě si nemůžu nerýpnout ;): Nevadí vám, že ten "celuloid" už je dávno všechno možné, jen ne celuloid?


Aj to je pravda, len keď niekto povie, že točí film, tak to môže byť aj video, že fotí, tak môže fotiť aj na digital, ale keď povie, že točí film na celuloid, alebo fotí na celuloid, tak každý vie, že to robí na film a nie digitalom, či už to celuloid je, alebo nejaká jeho náhrada (viď Maco 400)
  • 0

#313 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 srpen 2011 - 08:25:56

A pánové, prostě si nemůžu nerýpnout ;): Nevadí vám, že ten "celuloid" už je dávno všechno možné, jen ne celuloid?


Aj to je pravda, len keď niekto povie, že točí film, tak to môže byť aj video, že fotí, tak môže fotiť aj na digital, ale keď povie, že točí film na celuloid, alebo fotí na celuloid, tak každý vie, že to robí na film a nie digitalom, či už to celuloid je, alebo nejaká jeho náhrada (viď Maco 400)


mám dojem, že celuloid skončil někdy ve čtyřicátých letech minulého století.... a pak se acetátu vlastně ze setrvačnosti v souvislosti s "celuloidovým pásem" jen tak mezi lidmi říkalo, asi dodnes ;)
  • 0

#314 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 srpen 2011 - 09:18:30

tak, tak, Jirko, máš pravdu
  • 0

#315 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 28 srpen 2011 - 20:48:25

Áno, áno, však už jsem předeslal, že to bylo jen takový rádobyvtipný rejpnutí... :D
  • 0

#316 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 29 srpen 2011 - 09:05:15

Sakva fix, koupil jsem dva barevné svitky a už se nemůžu dočkat, až se jich zbavím. Vůbec nemám kreativní oko pro barevné vnímání. Myslím že bych potřeboval tak deset svitků abych se to naučil. Řešíte nebo jste řešili někdy obdobný problém? :D
  • 0

#317 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 29 srpen 2011 - 09:58:25

to nedělej
nekaz si vidění obrazu před tebou barevným skládáním
svitky vyměň s nějakým barevníkem za nebarevný
-
fakt jsem kolikrát úplně mimo, když si představím, že v těle mám barvu!
  • 0

#318 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 srpen 2011 - 10:17:04

Áno, áno, však už jsem předeslal, že to bylo jen takový rádobyvtipný rejpnutí... :D


založ celuloidový film, zaostři na nekonečno, zaměř na slunce a zmáčkni na "B" .... až se z komory začne kouřit, je exponováno dostatečně :D
:lol: tohle má tu výhodu, že poznáš, kde ti kamera netěsní :lol:
  • 0

#319 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 srpen 2011 - 11:12:03

Zdravím,
budu dělat portét kamarádce,která je bílé pleti,má tmavé vlasy i oči. No a já bych rád vystihnul její krásné hluboké černé oči. Můžete mi někdo poradit jaký použít filtr? Budu fotografovat venku, ateliér nemám k dispozici.Mám k dipozici na rolleiflex žluté, zelené a oranžový.Díky
  • 0

#320 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 srpen 2011 - 11:36:34

Kdyby byla opálená, tak bych řekl, že určitě neuděláš chybu s oranžovým filtrem, ále světlá pleť a tmavé oči s tmavým obočím by mě asi uchlácholili na žlutým filtru. Nicméně není problém zaexperimentovat a obětovat nějaké to políčko filmu ne?
  • 0

#321 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 srpen 2011 - 11:42:52

Na tohle nejsem expert, fakt ne. Ale rozhodne bude zalezet na prostredi, kde budes exponovat - otevreny stin, prime slunce, bude pod mrakem atp.?

Jestli ma oci skutecne cerne a velmi svetlou bilou plet, tak ti asi nijak extra zadny filtr nepomuze.
Osobne bych se soustredil na volbu svetla (onen otevreny stin, bocni, horni ble ble) a na vzhledem k prostredi korektni expozici a nasledne vyvolani filmu.
Osobne bych sel do nejakeho mekciho svetla (otevreny stin) a pritvrzeni o stupen na konstrastu pri volani filmu - cerne oci zustanou cerne a plet posunes tak o zonu vyse, rekneme z sestky na sedmicku. Mohlo by to vypadat fajn. Jak uz jsem ale rikal, na tento zanr fakt nejsem vubec zadny expert.
  • 0

#322 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 29 srpen 2011 - 12:11:05

Nebo se taky dají oči zdůraznit v pozitivním procesu. Nadržet - rádo šedne bělmo, ve vývojce ohřívat oči prstem - kontrolovanější postup, nebo oči potírat štětcem s kontrastní vývojkou - dá to dost práce, ale vychází to dobře.
  • 0

#323 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 srpen 2011 - 13:15:04

Áno, áno, však už jsem předeslal, že to bylo jen takový rádobyvtipný rejpnutí... :D


založ celuloidový film, zaostři na nekonečno, zaměř na slunce a zmáčkni na "B" .... až se z komory začne kouřit, je exponováno dostatečně :D
:lol: tohle má tu výhodu, že poznáš, kde ti kamera netěsní :lol:


No Jirko, tak túto metódu exponometrie musím niekedy javascript:emoticon(':lol:')vyskúšaťjavascript:emoticon(':lol:')
  • 0

#324 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 29 srpen 2011 - 13:28:19

Přiznejte se, kdo jste taky dělali "raketky" z celuoidu ?
:D
  • 0

#325 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 29 srpen 2011 - 13:50:16

Sakva fix, koupil jsem dva barevné svitky a už se nemůžu dočkat, až se jich zbavím. Vůbec nemám kreativní oko pro barevné vnímání. Myslím že bych potřeboval tak deset svitků abych se to naučil. Řešíte nebo jste řešili někdy obdobný problém? :D


Jo jo, ale spíš opačný v době, kdy jsem fotil převážně barevně. Už jsem to tu kdysi psal, byl jsem asi 6 let totální bezkomorník, tak jsem fotil na barvu a pravidelně jsem si říkal: "Tohle by bylo krásný v ČB" (něco z toho byly takový téměř čb motivy, ale někde rušila právě ta barevnost rušila dojem z výsledku). Ale aspoň to na mě nechalo lehké následky - dneska si zase občas říkám - tohle chce jednoznačně barvu, na čb z toho bude "nic" protože krásu scény tu dělají barevný vztahy...
Mno ale já byl stejně co se vytváření týče vždy spíš na kresbu a grafiku než práci s barvou (svého času i úředně potvrzeno známkami :D ).
  • 0

#326 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 srpen 2011 - 14:19:02

Musím si vám postěžovat. Zvětšuju obrázky z "dovolené" a vůbec mi to nejde. Skoro každá první je sklamáním, tamhle ďubka, tudle vlas, jinde nějaký svinstvo, čmouha, a to ani nemluvím o tonalitě a celkovém vyznění :lol: :D :lol:.

Začínám mít cukání vzít foťák a vyrazit s ním dveřma do české krajiny a spravit si náladu tady...

Ze všeho nejhorší je prohlížení rok starých zvětšenin, které jsou výborné, s parádní tonalitou, kontrastem, ostrostí i obsahem. S tím (pod)průměrem co dostávám na papír teď se to nedá srovnat :D.
  • 0

#327 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 29 srpen 2011 - 14:19:04

Áno, áno, však už jsem předeslal, že to bylo jen takový rádobyvtipný rejpnutí... 8-)


založ celuloidový film, zaostři na nekonečno, zaměř na slunce a zmáčkni na "B" .... až se z komory začne kouřit, je exponováno dostatečně :D
:D tohle má tu výhodu, že poznáš, kde ti kamera netěsní :)


:D :lol: :lol:
  • 0

#328 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 29 srpen 2011 - 17:25:49

Jendo, jakou techniku zvětšování používáš? Já jsem byl takhle zklamán z vyznění fotek z čundru. Potom jsem začal zkoušet split printing a na formát 30x40 moc pěkný fotky.
  • 0

#329 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 srpen 2011 - 19:36:18

Vzhledem k tomu, že jsem nezměnil lautr nic musím hledat příčinu v operátorovi :D.

Ještě co mě napadlo tak že si zkusím udělat nějakou starší fotku a vycvičit prstíčky.
Split mi taky už nějak nejde do voka. Roční pauza ve zvětšování mi zamávala s dovednostma víc než jsem čekal... Makat makat makat a snad se časem vypracuju zpět :lol:.
  • 0

#330 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 31 srpen 2011 - 16:05:27

Tak ještě před tím než jsem si Jendo přečetl tvůj příspěvek "tak jsem byl na světě sám" :-)
Čím déle fotografuji, tím i méně fotografuji a výsledky jsou čím dál horší a horší .... makat, makat, makat (tak jsem si poplakal a teď do práce)
  • 0

#331 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 1 září 2011 - 19:28:02

To jde tak se vším. Kromě focení taky muškařím a kvůli stavění mám asi roční pauzu a když si sednu ke svěráčku po roční pauze to je taky komedie....
  • 0

#332 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 září 2011 - 06:01:57

Přeji hezké ráno,

jen bych chtěl ctěnou společnost upozornit na probíhající hlasování ve fotosoutěži - Cestou kamene, kterou pořádá Skutečské muzeum.
Soutěžní snímky a celé povídání naleznete zde . Děkuji
  • 0

#333 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2011 - 08:26:14

To jde tak se vším. Kromě focení taky muškařím a kvůli stavění mám asi roční pauzu a když si sednu ke svěráčku po roční pauze to je taky komedie....


Jooooo, taky jsem stavěl a když jsem pak chtěl uvázat blešivce, tak jsem netušil, jak ty pracky vyšly ze cviku.... No, v zimě budu stavět komoru a snad taky vázat mouchy, tak doufám, že to nějak skloubím ku prospěchu věci dohromady :)
  • 0

#334 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 září 2011 - 16:00:27

Vážení kolegové,
tak mě "konečně" odešly všechny halogenky do barevných hlav. Poslední rána nastala včer (možná to už bylo dneska). A já se znovu vrátil ke kondenzoru. Nutně potřebuji koupit 100W halogenku, na 12V, ideálně GY6.35. Ale všichni na mě koukají jak na blázna. Tuší někdo, kde se dají koupit? Já sehnal akorát 50W, bez reflektoru. Jako poslední záchranu budu preparovat tyhle do reflektorů. Ale moc se mě do toho nechce.
  • 0

#335 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 2 září 2011 - 16:39:33

:) Mě odešla před cca rokem a půl,kontaktoval jsem přímo Meoptu a tam mi řekli,že náhradní mají a stojí 550,-+poštovné...Poslali mi Osram64627HLX EFP 12V 100W.... :D Koukal jsem na jejich stránky,už je mají trochu jinak dělané a různé "doprodeje" na zvětšováky už zcela zmizely z očí... :lol:
  • 0

#336 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 2 září 2011 - 16:48:01

:lol:Teď jsem zadal na Heuréka.cz Osram 64627 HLX EFP12V 100W a zobrazilo se mi 13 výsledků s hledanou žárovkou do barevné hlavy,pravda ceny asi trošku klesly-vše je kolem 130,-Káčé!
  • 0

#337 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 3 září 2011 - 03:37:44

Tak tak, oznaceni nahradni zarovky je

Osram 64627 HLX 100W 12V

sehnat se celkem da, pripadne ti ji objednaji v nejakem obchode...prubeh jeji ceny je ovsem opravdu zvlastni, pohybuje se obvykle kolem 130-150kč, to v pripade, ze se prodava jako reflektorova halogenka. Ale jakmile se z ni stane nahradni zarovka do zvetsovaku, hned je to 400kč a vice ;-)
  • 0

#338 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 3 září 2011 - 09:24:34

ODomňa za takú žiarovku (nie Osram, ale Philips) chceli 29 Eur!!! Nakoniec som vyššie uvedený typ zohnal z e-shopu za 5 Eur. Bohužiaľ, už si nepamätám www. Ale aj tak ma udivuje, že v 100 000 meste nie je jediná predajňa (a to som navštívil aj dva veľkosklady), kde by dokázali zohnať tieto žiarovky. Aj tú jednu niekto pred časom objednal a neprevzal.
  • 0

#339 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 5 září 2011 - 07:23:51

Klucí, u pazdery se dají sehnat kazety do starých mašin?
  • 0

#340 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 září 2011 - 15:19:39

Díky moc. Objednáno, 169Kč plus pošta. Tak a zase mám zásobu.
  • 0

#341 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 5 září 2011 - 15:32:05

Díky moc. Objednáno, 169Kč plus pošta. Tak a zase mám zásobu.


Odkud? Já kupoval z pohodlnosti u škody a tam jsou dost drahé.
  • 0

#342 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2011 - 16:28:07

Díky moc. Objednáno, 169Kč plus pošta. Tak a zase mám zásobu.


Odkud? Já kupoval z pohodlnosti u škody a tam jsou dost drahé.


zkusil jsem prostý seznam vyhledavač a vyhodil mi e-shop hned na prvním místě. :D)
  • 0

#343 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 září 2011 - 17:07:09

Díky moc. Objednáno, 169Kč plus pošta. Tak a zase mám zásobu.


Odkud? Já kupoval z pohodlnosti u škody a tam jsou dost drahé.


tady
http://www.kupzarovk...635-p-1628.html
Ono stačí vědět přesné označení.....
  • 0

#344 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 září 2011 - 13:34:38

U oehlingu mají "velký" výprodej... Něco mají vážně levně, s něčím si dělají srandu.
Ale narazil jsem tam na 50ks Ilford FP4 135mm za něco málo přes 4000 Kč a pak za necelé 4000 Kč (nevím, jaký je v nich rozdíl).
Po přepočtu na jeden kus je to přesně: 85.5 Kč respektive 79.2 Kč
Jen tam nepíšou expiraci.

Linky: http://oehling.cz/in...-36-propack-50-[id-107605].html
http://oehling.cz/in...6-propack-50-1-[id-299165].html
  • 0

#345 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 září 2011 - 15:29:16

to je pěkná cena. kdybych fotil na ilford, neváhal bych :lol:
  • 0

#346 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 září 2011 - 07:58:47

včera jsem byl v kině... a moc jsem se potom nevyspal. Melancholia je ... zvláštní film :-).
  • 0

#347 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 září 2011 - 08:05:16

včera jsem byl v kině... a moc jsem se potom nevyspal. Melancholia je ... zvláštní film :-).

a viděl jsi i jiné filmy od Larse von Triera?
  • 0

#348 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 září 2011 - 08:37:05

a viděl jsi i jiné filmy od Larse von Triera?


Kdisi dávno jsem viděl "prolomit vlny" a pak se už nějaký čas chystám na Dogville a pár dalších...

Jsou tam perfektně vykreslený tři naprosto odlišný charaktery, způsoby myšlení, chování. Má výbornou psychologii postav, když blázen točí o bláznech tak ví... a má to správně, z vlastního pozorování můžu říct. Shodli jsme se ale, že většina lidí to asi ani nemůže pochopit, protože než je divákovi sdělelno, že Justine je nemocná, je už skoro konec filmu. Když ovšem víš, tak je to vcelku jasné velmi záhy a tím dostane snímek úplně jinou dimenzi, zahráno a zrežírováno je to velmi přesvědčivě.
Ono to ani není o konci světa, to je jenom pozadí, kulisa...
  • 0

#349 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 9 září 2011 - 08:56:51

Odporúčam Kingdom (seriál, dve série) :-)
  • 0

#350 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 9 září 2011 - 09:13:15

Kdo je tady ředitel a Idioti mě nudilo. Prolomit vlny super, ale podruhé bych to vidět nechtěl.
Z poslední doby doporučuju Strom života. Má to úžasnou kameru, až jsem si půlku filmu říkal: "Takovou fotku bych chtěl udělat!" Máte to někdo taky tak? Že si u filmů všímáte i kompozice?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních