Přejít na obsah


Fotka

Fotograf učitel v okolí Brna?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#201 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 08:44:30

No mne napriklad pride ze na tu fotku sa "cholky" balia ovela lepsie jako na kapelu!
Uz to skusam paralelne par rokov a dajako som s kapelami nemal moc uspech... :D :D


a hrával jsi jim pod okny?
  • 0

#202 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 16 leden 2012 - 09:00:30

No vidis to!
Musim vyskusat!
Urobime experiment! Najprv skusim hrat pod oknom a potom okno rozbijem a budem do neho hadzat zapaspartovane fotky ako lietajuce taniere!
Ze co bude mat vatsi uspech. :D
  • 0

#203 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 16 leden 2012 - 16:46:06

Přečetl jsem si "celé" toto vlákno, i když jsem to v polovině chtěl vzdát. Já se jen divím všem ostříleným bardům, kteří tohoto hocha vedli TAKOVOU DOBU za ručičku - aby až v novém roce předložil jeden vyvolaný negativ. Mě by asi odvezli. Můj neskonalý obdiv všem.

Nečekal jsem, že můj první příspěvek bude zrovna reakce na vše výše napsané. Ale člověk, který odmítne, resp. nepřijme nabídku na 2 denní workshop, dostane materiál takřka zadarmo a přesto není schopen si zajistit odvoz ani nabízených zvětšováků, ...... pro toho nemám snad ani slov. Což takhle prosba: rodičové moji drazí, naskytla se mi neuvěřitelná nabídka, můžu mít zvětšovák v perfektním stavu zdarma, nezajeli byste tam se mnou? Neznám Pedro94 samozřejmě tvé rodinné poměry, ale vše jsi tady řešil za poštovné, neuvěřitelně sis pohrál s trpělivostí všech, což se zákonitě muselo odrazit již reakcích - lenost, neschopnost vyhledat si potřebné informace, zneužívání ochoty ostatních, ... Chtít po někom, aby se táhl na poštu s 10 kg balíkem, to už bylo trochu silný kafe.

Jinak co dál? Co první zkušenost? Chytlo tě to, nebo byla snaha všech naprosto zbatečná?

Mmch: já jsem kolem TK.cz obšlapoval 1 rok, než jsem se odvážil alespoň zaregistrovat, natož abych žádal vše po všech a nejlépe najednou. Nezlob se na mne, ale musel jsem to napsat. Celou dobu pročítání z toho na mne čišela čirá VYCH.... čůranost!!!
  • 1

#204 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 leden 2012 - 17:16:29

Pánové, či případné dámy. Pokud se někde vyskytne uživatel typu Pedro, dejte mi prosím vědět. Nesleduji všechno, tím méně domluvy svázané s Brnem, které mám přes celou republiku. Velmi rád ho zaříznu. Podíval jsem se sem jen díky na pohled veselému nicku Mišiší. Tohle opravdu nemá obdoby.

Pedro - nikdy nikomu jsme to ještě nenapsali, ale věz, že pokud nezměníš svůj přístup k diskuzi a získávání informací, nebudeš na tomto serveru vítán. Nemusíš mi na toto odpovídat, zajímají mě až případné fotky, kterými dokážeš, že debata s tebou měla smysl.
  • 0

#205 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 17:52:47

panpriatel: přijde mi, že v kapele ty holky na ty kluky moc nehledí, focení je přeci jen v tomto ohledu lukrativnější :D. Hraju už nějakej ten rok na baskytaru, zatím jen v rámci zkoušek a občas se na nás nějaká dívčina koukne. V porovnání když však člověk jde a houpe se mu na krku zrcadlovka je to však zanedbatelné :D

Mišiší: Nabídku Jirinola jsem nemohl prozatím přijmout z důvodu, že mě naši nepustí bez dozoru, dokud by nebude 18 let, nevím jak jste to měli v 17-ti doma vy, ale u nás platí argument, že za mé stále odpovídají oni.
Když jsem rodičům oznámil, že bych chtěl zkusit kinofilmovou fotografii, tak se na mě spíše dívali s despektem, proč se pouštím do překonaných věcí. Když se okolo nich mihnu s vývojnicí v ruce tak se na mě dívají jak kdybych rozbil talíř. Promiň, ale v poslední době trpím docela solidním nedostatkem času, do ranních hodin buď čtu povinnou četbu, články o focení nebo se učím. Ničí ochotu tu nezneužívám, cením si každé rady. A pokud se zeptám: Je podle vašeho názoru lepší ID-11 nebo D-76 tak chci vědét váš názor, který nezískám jinde než otázkou na vás.

Další poznámka: mám vyvolané už tři kinofilmy a zvětšovák už má ve svých pařátech pošta.

To, že jsi TK obhlížel rok je tvůj způsob. Já nemám čas všechno pročítat, stejně bych to v tom datovém toku brzo zapomněl. Prostě mám své cíle, kterých bych chtěl co nejrychleji dosáhnout, zvláště dříve než začne studium VŠ. Ať už je tvůj názor na mně jakýkoliv, neznáš mě osobně.

Docela mě překvapuje přístup některých uživatelů TK. S porovnáním s ostatními fóry např. fóra zabývající se stavbu reproduktorových soustav a zesilovačů je ten přístup trochu jiný. V životě o mě nikdo neřekl, že jsem vychcaný a na dotazy odpovídali dle svého nejlepšího svědomí.

Pavel_P: Mohl bych tě požádat o ukázku tvých fotek když ti bylo 17 nebo z prvního vyvolaného kinofilmu?

berraneck. Díky za přesnou odpověď.

Každý kdo za mnou přišel pro radu odešel alespoň s částečnou odpovědí. Snažte se prosím někdy také vžít do situace druhých.
  • 0

#206 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 22:39:14

jojo, je to už prostě jiná doba. :) :D :lol:
ani se nedivím, že se občas dočítám v černé kronice o podobných věcech, jako že jeden druhého na ulici zastavil, požádal o bůra, a oslovený, když odmítl, dostal po čuni nebo kudlu do zad.
Vím, že je tohle hodně silně nadsazené :lol:
  • 0

#207 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 22:42:58

Mišiší: Nabídku Jirinola jsem nemohl prozatím přijmout z důvodu, že mě naši nepustí bez dozoru, dokud by nebude 18 let, nevím jak jste to měli v 17-ti doma vy, ale u nás platí argument, že za mé stále odpovídají oni....


Pedro, je od tebe hezký, že aspoň s takovým odstupem času jsi to, byť někomu jinému, vysvětlil :)

a vůbec se už nedivím, že se nad Mišišiho příspěvkem čertíš. Napsal to velmi přesně, jasně a čistě, slušně, aniž by urážel.
  • 0

#208 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 22:57:55

Jirinole, čertím se třeba nad tím, že mě někdo nazve VYCH...čůraným. Nevidím k tomu ani důvod. Ano, ptal jsem se, jestli někdo nemá přebytečný: zvětšovák, kinofilmy nebo vývojnici. Jeden dobrotivec mi nakonec daroval plastimatku. Měl jsem tu nevyužitý 28/2.8 tak jsem mu jej za to poslal. Tohle je tedy ta VYCH...čůranost? Nebo snad to, že jsem chtěl, aby mi zde staří rekové dali odpověď na mou otázku? Pro vás, kteří analogovou fotografií žijete je to 20 sekund přemýšlení a minuta psaní zprávy. Je to tak smrtelné? Kéžby všichni odpovídali na mé otázky s takovou vervou, jakou mě dokáží kritizovat....
  • 0

#209 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 23:11:02

Jirinole, čertím se třeba nad tím, že mě někdo nazve VYCH...čůraným. Nevidím k tomu ani důvod. Ano, ptal jsem se, jestli někdo nemá přebytečný: zvětšovák, kinofilmy nebo vývojnici. Jeden dobrotivec mi nakonec daroval plastimatku. Měl jsem tu nevyužitý 28/2.8 tak jsem mu jej za to poslal. Tohle je tedy ta VYCH...čůranost? Nebo snad to, že jsem chtěl, aby mi zde staří rekové dali odpověď na mou otázku? Pro vás, kteří analogovou fotografií žijete je to 20 sekund přemýšlení a minuta psaní zprávy. Je to tak smrtelné? Kéžby všichni odpovídali na mé otázky s takovou vervou, jakou mě dokáží kritizovat....


nechci flame.... četl jsem téměř vše v tomto vlákně od začátku, možná si na to vzpomínáš.

p.s. nejsi vůbec sám a jediný, kdo s něčím, třeba s fotkou, začínal, i před 18. rokem svého života. A je úplně jedno, jestli to bylo před měsícem, rokem nebo 40 lety. Je to jen věc přístupu jednotlivce k tomu, co a jak dělá, nic víc, nic míň.

trochu si rejpnu:
věřím, že podobnou iformaci, že ID11=D76 (v podstatě, rozdíl v praxi nepostřehnutelný), lze získat v xxl pramenech, co google ve zlomku sekundy vychrlí.

Přesně tato tvá slova vypovídají o tom, o čem píše Mišiší:
" Pro vás, kteří analogovou fotografií žijete je to 20 sekund přemýšlení a minuta psaní zprávy. Je to tak smrtelné? Kéžby všichni odpovídali na mé otázky s takovou vervou, jakou mě dokáží kritizovat...."

Na to odpovím ve tvém stylu: kéž bys dokázal 20sekund přemýšlet a minutu hledat již nejmíň 100x zodpovězené dotazy, se stejnou vervou, s jakou se nyní obhajuješ.
Kurňa, nechovej se jako zapšklá kyška a nekopej do těch, kteří se snažili ti pomoci v dobrém, ju? Oni za to, že jsi tu pomoc nevyužil, nemůžou, příčinu hledej jinde.
Dík za pochopení.
  • 0

#210 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 leden 2012 - 23:28:36

:) Jsem zjistil, že jirinol napsal úplně stejný příspěvek jako já. Všimnul jsem si ho před odesláním v přehledu tématu, tak už se snad ani nebudu namáhat :) Takže jako bych to psal il já....

Jinak v 17cti jsem ještě bohužel nefotil, můj první film byl určitě hrozná srágora a na hififórech jsem si nevšiml, že by z tebe byli až tak urvaní. Naopak jsem si potvrdil, že jsem se až tak nespletl. Problematika mi totiž není ani moc cizí, hifistoval jsem docela tvrdě pěkných pár let... Nechci tě vyhánět, jen chci, abys získal trochu pokory vůči ostatním, nejsme placená služba. S ID11 a D76 je to opravdu pěkný příklad.

Jo a předminulý rok jsme měli na srazu třináctiletýho kluka s velmi slušnýma fotkama a výborným přehledem. O věku to není, není potřeba se s ním ohánět.
  • 0

#211 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 17 leden 2012 - 08:41:21

Ano Pedro94, je to vše přesně jak píší Jirinol a Pavel_P. Zkus si pročíst to vlákno celé znova. Myslím ale, že si stejně budeš stát za svým...

K sakru: vždyť ti není terpve 17, ale už je ti 17! To je přeci už nějakej věk. Styl tvého pokládání dotazů vypovídá věku 13-ti......(ne! to bych urazil toho hocha ze srazu). Už někde v polovině vlákna se debata přiostřovala, ale toho sis asi nevšiml.

Píšeš o čase, který nemáš. Ale vždyť fotografie přece o čase vůbec není! Ty chodíš do školy, já do práce. Stěžuji si tu někomu? Nestěžuji. Já jsem tím vším chtěl jen říci, že jsi začal psát s takovou vervou na začátku října. Více než měsíc ti všichni poskytovali cenné rady (všechny, ale naprosto všechny bys našel jinde). Pak jsi se odmlčel na docela dlouho. A pak jsi se vrátil jako king v lednu s jedním vyvolaným filmem. Ty nabídky co proběhly ti mohly umožnit mít už v polovině listopadu hotové fotografie!!! Co já bych za ty nabídky dal.
  • 1

#212 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 leden 2012 - 10:29:57

Dobře, uznávám svou chybu. Málo jsem se snažil hledat informace sám. Nechci pokračovat v tomhle flamu, k ničemu to stejně nevede.

Kdybych měl možnost nějak dostat své fotky do elektronické podoby, rád bych je uveřejnil a přijal veškerou kritiku a návrhy ke zlepšení. Jedinnou možností je však negativ jen vyfotit...
  • 0

#213 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 17 leden 2012 - 10:59:15

Dobře, uznávám svou chybu. Málo jsem se snažil hledat informace sám. Nechci pokračovat v tomhle flamu, k ničemu to stejně nevede.

Kdybych měl možnost nějak dostat své fotky do elektronické podoby, rád bych je uveřejnil a přijal veškerou kritiku a návrhy ke zlepšení. Jedinnou možností je však negativ jen vyfotit...


No konečně něco kloudnýho. Poptej se známých, kamarádů, jestli nemá někdo scanner na film, abys mohl své snímky digitalizovat.
  • 0

#214 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 leden 2012 - 11:03:19

Skener je hodné široký pojem, četl jsem tady na TK pár vláken a většinou se jednalo o zařízení v částkách 50 tis. a víc. Obyčejný skener, opravdu nějakej low-end bych sehnal. Doufám, že aspoň pro ilustraci by to mohlo stačit.
  • 0

#215 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 17 leden 2012 - 11:15:33

no ono by to vážně chtělo trochu hledat - marecek tu uveřejnil skvěle jednoduchý způsob dostávání negativů do pc. jestli máš nějaký tikikál tak to tak klidně můžeš udělat - ta kvalita na náhledy stačí a film máš ofocenej za chvíly http://www.temnakomo...r=asc&start=200
  • 0

#216 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 leden 2012 - 11:58:23

ve škole máme multifunkční zařízení Develop Ineo+ 220, skenování to má v kvalitě 600x600 dpi. Z takového rozlišení asi A4 v dobré kvalitě vytisknout nepůjde, že?
  • 0

#217 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 leden 2012 - 12:03:45

Skener je hodné široký pojem, četl jsem tady na TK pár vláken a většinou se jednalo o zařízení v částkách 50 tis. a víc. Obyčejný skener, opravdu nějakej low-end bych sehnal. Doufám, že aspoň pro ilustraci by to mohlo stačit.


četl jsi nepozorně. velmi dobré filmové skenery, např. výborná Minolta DualScan (II nebo III, málokdy vyšší verze), se dá pořídit do 3tisíc, opět je to o trpělivosti, hledat a vyčíhnout si inzerát a ten pak neprošvihnout. Nikon LS50 se objeví sporadicky, ale taky se do 10-12t pořídit dá bez problémů.
už se tu kdosi pokusil tě navést na setkání brněnských temnokomorníků, abyses s nimi seznámil a dohodl si osobně možnosti, jak by ti v čem kdo mohl pomoci. Od klávesnice PC zařídíš tak leda prd.... neboj, nekoušou, jsou dospělí a slušní, a jestli ti rodiče nevěří, tak zkus popřemýšlet proč, a jestli o tebe mají strach, ať jedou s tebou.
  • 0

#218 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2012 - 10:55:40

Nad koupí filmového skeneru bude mít cenu uvažovat až budu umět pořádně vyvolávat :-D.

Na Brněnský sraz bych klidně šel. Mám teď tady ale na TK tak špatnou pověst, že by mě tam snad ubili...
  • 0

#219 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2012 - 11:03:04

Na Brněnský sraz bych klidně šel. Mám teď tady ale na TK tak špatnou pověst, že by mě tam snad ubili...


na virtualitu a její pověst se vybodni, seber se a běž se ukázat osobně, promluv si s těma lidma, tohle se vykecáváním na netu nahradit nedá.
  • 1

#220 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 20 leden 2012 - 11:46:27

Nad koupí filmového skeneru bude mít cenu uvažovat až budu umět pořádně vyvolávat :).

Na Brněnský sraz bych klidně šel. Mám teď tady ale na TK tak špatnou pověst, že by mě tam snad ubili...

Rozhodně se vybodni na nějakou pověst a přijdi. Nemusíš se bát že tě někdo kousne. Pokud bude v našich silách rádi určitě pomůžem. Není nad osobní kontakt! :-D
  • 1

#221 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 20 leden 2012 - 14:55:57

Nad koupí filmového skeneru bude mít cenu uvažovat až budu umět pořádně vyvolávat :-).

Na Brněnský sraz bych klidně šel. Mám teď tady ale na TK tak špatnou pověst, že by mě tam snad ubili...


Předpokládám, že pokud dorazíš, tak tě tam nikdo neukousne. Získáš jistě cenné rady a zkušenosti, které ti pomohou v pokračování temnokomornickým životem.

.... a třeba si tam tu svou pošramocenou pověst napravíš. Ale nesmí to zase zůstat jen u povídání typu: klidně bych šel. Opravdu tam běž. Já být blíže, tak tam jdu určitě taky...
  • 0

#222 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2012 - 20:09:52

Už mám doma zvětšovák Opemus 5, namíchal jsem si univerzální vývojku pro fotopapíry (exp. 93) a vzal fotopapíry foma (exp. 96). Fotky se myslím celkem povedly. Mám však dotaz ohledně zvětšování do vétších formátů. Jen tak cvičně jsem si nastavil rámeček na 13x18 a nemohu jakoby doostřit. K tomu Opemu má být objektiv 50 mm, já však u něj mám Belar 55, mohl by být problém právě zde nebo jen blbě ostřím. Myslím, že fotka je zaostřena správně a chtít z Fomy 200 vytáhnout zvětšeninu 13x18 není až zas tak nadlidský požadavek...
  • 0

#223 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 leden 2012 - 20:21:25

K tomu Opemu má být objektiv 50 mm, já však u něj mám Belar 55, mohl by být problém právě zde nebo jen blbě ostřím.

Ono je otázkou v jakém stavu ten Belar je. Rozdíl mezi 55mm a 50mm v ohnisku bude dělat nějaký zanedbatelný rozdíl na výtahu. Tím formátem 13x18 jako velkým to myslíš vážně? :-) pro mně je to náhledovka... předpokládám že tím samým objektivem máš nějakou menší fotku... tak 6x9 to odhaduji... prostě chybí informace pro vyhodnocení kde je chyba...
  • 0

#224 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2012 - 20:43:00


K tomu Opemu má být objektiv 50 mm, já však u něj mám Belar 55, mohl by být problém právě zde nebo jen blbě ostřím.

Ono je otázkou v jakém stavu ten Belar je. Rozdíl mezi 55mm a 50mm v ohnisku bude dělat nějaký zanedbatelný rozdíl na výtahu. Tím formátem 13x18 jako velkým to myslíš vážně? :-) pro mně je to náhledovka... předpokládám že tím samým objektivem máš nějakou menší fotku... tak 6x9 to odhaduji... prostě chybí informace pro vyhodnocení kde je chyba...

Při zvětšení na 9x13 se mi fotky zdají perfektně ostré. O 13x18 to říci však nemohu. ZKoušel jsem točit všema možnýma šroubama a nic. Tak nevím...
  • 0

#225 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 24 leden 2012 - 21:31:28

prostuduj si tohle téma http://www.temnakomo...upa-na-ostreni/
mě to v mém snažení o ostrou fotku hodně pomohlo :-)
  • 0

#226 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2012 - 07:55:38

Předpokládám, že chyba je někde v přístroji, zkusil jsem použít štěrbinové zaostření a nebyl jsem sto vytvořit při velikosti 13x18 přímku. Při zvětšení 10x15 to ještě jde. Co je tedy špatně. Jen tak pro jistotu se ujistím: Negativ se vkládá citlivou - matnou stranou dolů, že?.
  • 0

#227 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2012 - 08:03:21

Předpokládám, že chyba je někde v přístroji, zkusil jsem použít štěrbinové zaostření a nebyl jsem sto vytvořit při velikosti 13x18 přímku. Při zvětšení 10x15 to ještě jde. Co je tedy špatně. Jen tak pro jistotu se ujistím: Negativ se vkládá citlivou - matnou stranou dolů, že?.

objektivovou misku (to je ten kus kulatýho plechu, do kterýho je našroubován objektiv) máš vyboulenou stranou směrem k papíru nebo směrem k negativu?
  • 0

#228 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2012 - 08:10:40

Vypadá to přesně tak jak je to na snímku fotografie


Měch už je naprosto nadoraz.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#229 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 25 leden 2012 - 08:18:15

Vypadá to přesně tak jak je to na snímku fotografie


Měch už je naprosto nadoraz.

Tak povol šroubek,co tu misku drží, objektiv vyšroubuj z misky, misku otoč, objektiv našroubuj zpátky a misku dej zpět. ;-)
  • 0

#230 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2012 - 08:22:32

Vypadá to přesně tak jak je to na snímku fotografie
Měch už je naprosto nadoraz.

vyndej misku i s objektivem, vyšroubuj objektiv (toč s ním proti směru hodinových ručiček), misku obrať, objektiv zase zašroubuj (tj. otáčením ve směru hodinových ručiček) a misku s objektivem zase nasaď do zvětšováku a upevni tim šroubkem, co ji tam drží.
doufám, že máš hodinky s obvyklým chodem.
a příště dobře čti. tohle je jednak v návodu, jednak aspoň 10x i na TK vláknech.
  • 0

#231 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2012 - 08:23:12

sorry, Tilberiene, že tě dupluju.
  • 0

#232 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 25 leden 2012 - 08:30:15

sorry, Tilberiene, že tě dupluju.

Je mi ctí, Tvé vysvětlení je naprosto výstižné, jak vždy. ;-)
  • 0

#233 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2012 - 08:31:00

Díky moc za radu. Asi zase neumím hledat, teď jsem hledal jak na googlu tak na TK. Možná, že jsem špatně položil dotaz. I tak díky ;-)
  • 0

#234 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2012 - 19:45:11

Temnokomorníci z Brna mi na srazu doporučili pro počátky zvětšování koupit nový fotopapír. Doposud jsem však neměl cestu do Brna tak jsem si vytáhl z šuplíku papíry Orwo Universal BN1 18x24 cm (exp. 1985). Vím, že tyto papíry jsou hodně, hodně staré. Je však možné, aby mi při opálové žárovce 100W, ve zvětšováku Opemus 5, objektivu Belar 55mm při cloně 9 vycházel čas 80s? Vývojka Foma Univerzal. Má cenu se těmito papíry zaobírat? Výsledky nebyly zas tak katastrofické
  • 0

#235 Olymin

Olymin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 1 únor 2012 - 19:57:51

Temnokomorníci z Brna mi na srazu doporučili pro počátky zvětšování koupit nový fotopapír. Doposud jsem však neměl cestu do Brna tak jsem si vytáhl z šuplíku papíry Orwo Universal BN1 18x24 cm (exp. 1985). Vím, že tyto papíry jsou hodně, hodně staré. Je však možné, aby mi při opálové žárovce 100W, ve zvětšováku Opemus 5, objektivu Belar 55mm při cloně 9 vycházel čas 80s? Vývojka Foma Univerzal. Má cenu se těmito papíry zaobírat? Výsledky nebyly zas tak katastrofické


má to cenu se těmi papíry zaobírat, pokud výsledky nebyly katastrofické.
Je naprosto běžné, že papíry vyráběné v době krále klacka měly podstatně nižší citlivost než dnešní moderní papíry, navíc stářím jejich citlivost klesá. cloň méně (5,6 stačí, pokud máš obraz ostrý všude). ta 100W žárovka až zase tak moc světla nedá, takže tvůj výsledný čas (taky záleží na hustotě / krytí negativu) může být odpovídající.
do 1l přidej 1-2g bromidu draselného, trošku přeexponuj, bude sice vyvolávací doba o něco delší, ale nenechávej to ve vývojce válet moc dlouho - pak bys mohl zabránit závoji, pokud se objevuje. Nebo místo přídavku bromidu na 1l vývojky přidej 0,1-0,2g benzotriazolu (či merkaptobenztriazolu), rovněž to brání nežádoucímu závojování. Orwo papíry byly celkem fajn, tak držím palce.
  • 0

#236 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2012 - 20:14:08

Je tato chemie volné dostupná?

Přikládám fotku pro ilustraci, na ostrost to asi nebude, ale kontrast atd. by na tom být mohl vidět.

Zenit E, Helios 55/2, Foma 200, univerzal foma vývojka - 7 min, ustalovač foma 10 min.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#237 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 1 únor 2012 - 20:43:17

Je tato chemie volné dostupná?

Přikládám fotku pro ilustraci, na ostrost to asi nebude, ale kontrast atd. by na tom být mohl vidět.

Zenit E, Helios 55/2, Foma 200, univerzal foma vývojka - 7 min, ustalovač foma 10 min.


Lepšíš se lepšíš, Pedro94. Vidíš, že to jde když se chce. Tady naprosto sedí Tilberienovo heslo: Míň žv....., víc tv.... a i ta druhá část. :-P
  • 1

#238 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2012 - 21:08:38

Díky. Jsem rád, že se aspoň ta snaha ocení :D. Chtěl bych se ještě omluvit za kvalitu, přefocoval jsem to digitálem a jdou tam vidět odlesky...
  • 0

#239 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 1 únor 2012 - 21:44:49

Díky. Jsem rád, že se aspoň ta snaha ocení :D. Chtěl bych se ještě omluvit za kvalitu, přefocoval jsem to digitálem a jdou tam vidět odlesky...

No vidíš, dobré to je. Vykašli se na prošlý papíry, zbavíš se tak zbytečnejch neznámejch, Udělej si to jednoduchý. Ukliď je do skříně a až se naučíš dělat na čerstvý, tak je můžeš používat. Kup si Fomaspeed 311 v nějakém rozumném formátu 18x24 nebo ještě lépe 24x30 a makej, makej a makej. Ono to půjde.
A zase se pochlub.

Jo ta slečna je moc hezká, tý se drž. :D
  • 0

#240 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2012 - 21:55:30


Díky. Jsem rád, že se aspoň ta snaha ocení :D. Chtěl bych se ještě omluvit za kvalitu, přefocoval jsem to digitálem a jdou tam vidět odlesky...

No vidíš, dobré to je. Vykašli se na prošlý papíry, zbavíš se tak zbytečnejch neznámejch, Udělej si to jednoduchý. Ukliď je do skříně a až se naučíš dělat na čerstvý, tak je můžeš používat. Kup si Fomaspeed 311 v nějakém rozumném formátu 18x24 nebo ještě lépe 24x30 a makej, makej a makej. Ono to půjde.
A zase se pochlub.

Jo ta slečna je moc hezká, tý se drž. :D

Plánuju nákup Fomaspeed 311, nejprv ale musím naplánovat cestu do Brna. 24x30 nemůžu zvětšovat, mám rámeček jen 18x24....
Slečna je pouze kamarádka na focení :D
  • 0

#241 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 1 únor 2012 - 22:02:31

Plánuju nákup Fomaspeed 311, nejprv ale musím naplánovat cestu do Brna. 24x30 nemůžu zvětšovat, mám rámeček jen 18x24....
Slečna je pouze kamarádka na focení :D


Pamatuj, že fotografie není filatelie.

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 2 únor 2012 - 07:52:38
citace...

  • 0

#242 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2012 - 22:28:52

Mám to chápat jako,že člověk nemá zvětšovat na malé formáty, že ano?
  • 0

#243 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 1 únor 2012 - 22:34:14

Mám to chápat jako,že člověk nemá zvětšovat na malé formáty, že ano?

Vem klidně ty prošlý papíry a udělej si 2 zvětšeniny stejnýho negativu. Jeden na rozměr 9x13 a druhej na max. rozměr papíru a dej si je vedle sebe a uvidíš sám. :D)
  • 0

#244 Olymin

Olymin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 1 únor 2012 - 22:35:20

Mám to chápat jako,že člověk nemá zvětšovat na malé formáty, že ano?


nedávno ke mě přišel jeden soused, jestli bych mu udělal fotky jeho dcérek do stříbrného medailonku na řetízku... poslal jsem ho ke slavnému Uko Jašitovi.
  • 0

#245 Olymin

Olymin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 1 únor 2012 - 22:36:21

... Jeden na rozměr 9x13 a druhej na max. rozměr papíru a dej si je vedle sebe a uvidíš sám. :D)

... prach, škrábance, otisky prstů a tak.... :D
  • 0

#246 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 1 únor 2012 - 22:37:59

... Jeden na rozměr 9x13 a druhej na max. rozměr papíru a dej si je vedle sebe a uvidíš sám. :D)

... prach, škrábance, otisky prstů a tak.... :D

Ano, ale i tohle je potřeba vidět.
  • 0

#247 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 únor 2012 - 03:19:37


Pamatuj, že fotografie není filatelie.


Kurnik, kdo to enem říkal :D .

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 2 únor 2012 - 07:51:16
ty citace chlapi

  • 1

#248 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 únor 2012 - 06:55:41


Pamatuj, že fotografie není filatelie.


Kurnik, kdo to enem říkal :D .

Poznal se. :D Přeji krásné mrazivé ráno, pane Krakene.

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 2 únor 2012 - 07:51:48
citace, citace, citace

  • 1

#249 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 4 únor 2012 - 11:33:36

Dobře, hledal jsem teď na internetu jak skladovat kinofilm v pásech, nenašel jsem však žádné informace. Je skladování kinofilmu v pásech natolik problematické, že to všichni radši roztříhají, šupnou do pergamenu do PE nebo PP fólií?
  • 0

#250 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 4 únor 2012 - 12:59:33

Problém se skladováním není. Jenom ta práce s tím pak stojí za prdlačky....
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních