Přejít na obsah


Fotka

Fotograf učitel v okolí Brna?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#151 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 9 listopad 2011 - 17:32:39

Když jsme u toho méně žhavení žárovek, nevystal by při dlouhém osvitu papíru problém, který je u DSLR když je čip osvětlován po dlouhou dobu malým zdrojem světla tak vzniká docela velký šum?


:D :)
Si robis prdel???

Já myslím, že robí.
  • 0

#152 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 17:32:53

:D :)
Si robis prdel???

jsi mě předběhl :D ;) :)
  • 0

#153 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 17:35:42

To MrB14ck : Jak moc teče je to pár kapek nebo z toho trvale teče čůrek vody?


to podle toho, kolik (a jakých) ta plastimatka s tebou prožije orgasmů. :)
  • 0

#154 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 18:07:12

:) dobře, sorry za vtípek :D
;) koukám po nějaké té patersonce, snad se to nějak pošmelí...
  • 0

#155 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 listopad 2011 - 18:51:53

:D dobře, sorry za vtípek ;)
:) koukám po nějaké té patersonce, snad se to nějak pošmelí...

:D Papír opravdu nešumí :D
Ale jinak u dlouhých (i extrémě krátkých) expozic přestává platit reciproční zákon, nastupuje Schwartzshieldův efekt. - A máš téma pro samostudium :)
  • 1

#156 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:55:29

Díky Stříbrokazi, zrovna u časové jednotky jsem vždycky myslel, že je to plně lineární. Kdyžtak se to píše Schwarzschildův efekt, měl jsi tam překlep, ale to je šumák :)
  • 0

#157 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 9 listopad 2011 - 22:45:18

chč*je docela dost ale pořád se to dá - ty netekoucí ti samozřejmě dávat nebudu 8-) :-P
  • 0

#158 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2011 - 23:20:51

TO tallpe: Jeden z těch obchodů je 100% FotoŠkoda, že? :-P Když jsme u toho méně žhavení žárovek, nevystal by při dlouhém osvitu papíru problém, který je u DSLR když je čip osvětlován po dlouhou dobu malým zdrojem světla tak vzniká docela velký šum?

To MrB14ck : Jak moc teče je to pár kapek nebo z toho trvale teče čůrek vody?


No, pokud se domníváš, že Škoda je v Brně, pak jo.

Ty, hele, já to vzdávám, na tohle laškování jsem už trochu starej a podrážděnej. Zalízám do nory a nechcu už nic vidět ani slyšet. 8-)
  • 0

#159 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 10 listopad 2011 - 10:32:49

To tallpe: Docela mě to zaráží, ale fakt ten obchod nemůžu najít... Nevím proč, ale žil jsem v jakémsi domnění, že je FotoŠkoda v Brně. Nicméně mohl bys mi prosím prozradit názvy těch dvou obchodů? Googlil jsem to všemožně a nemůžu nic najít. Jedinný dva obchody který v Brně znám je Antik Foto na Mendláku a pak ten obchod na Pekařské, poblíž baziliky, kterou založila Eliška Rejčka. Já se omlouvám za svoje debilní prohlášení. Odteď už nevypustím z úst nic, o čem si nebudu jist.
K těm Patersonkám, jakou byste doporučili System 4? Jaká cena je ještě akceptovatelná. Žádám o názor, kolik byste za ni dal max. vy.
Díky
  • 0

#160 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 11 listopad 2011 - 11:08:55

http://www.foma.cz/U...oriz_dealer.pdf

Našel jsem mimo jiné přímé autorizované prodejce Fomy v Brně, mohlo by být někomu ku pomoci
  • 0

#161 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2011 - 20:07:21

Dneska mi dorazil ten Pentax P30t. Hnedka jsem tam hodil prošlou FOMKU 400 a vesele si tady fotím. Oproti Zenitu je to nebe a dudy :roll:. Mám z toho vážně radost. Doufám, že se mi podaří sehnat vše potřebné pro vyvolávání. Vývojnice už by měla být velmi brzy na cestě :lol:
Takový všeobecný dotaz: taky vás při zmáčknutí spouště tak jakoby zamrazí v celým těle? :)
  • 0

#162 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2011 - 20:20:17

Takový všeobecný dotaz: taky vás při zmáčknutí spouště tak jakoby zamrazí v celým těle? :roll:

vysvětlení tohto jevu máš ve svém mottu pod čarou.
  • 0

#163 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2011 - 22:16:35

Mě spíš zajímalo, jak to prožívají ostatní :roll:

Kolik let je tak max. použitelnost kinofilmu? Bude na té Fomě aspoň něco když je 10 let prošlá? Vím, že záleží na skladování, teplotě, atd. Mám na mysli tak zhruba obecně.
  • 0

#164 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2011 - 09:23:48

Mě spíš zajímalo, jak to prožívají ostatní :roll:

Kolik let je tak max. použitelnost kinofilmu? Bude na té Fomě aspoň něco když je 10 let prošlá? Vím, že záleží na skladování, teplotě, atd. Mám na mysli tak zhruba obecně.


na druhou otázku najdeš mrtě moc odpovědí v různých vláknech tohoto webu.
  • 0

#165 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 17 listopad 2011 - 17:23:00

http://www.foma.cz/Upload/foma/prilohy/Autoriz_dealer.pdf

Našel jsem mimo jiné přímé autorizované prodejce Fomy v Brně, mohlo by být někomu ku pomoci


Ten seznam už bude docela vousatý, některé firmy už dnes mají jiné názvy nebo adresy, případně už možná ani neexistují.

Takže uvedu na pravou míru, že Kony's na Pekařské se sloučila pod jednu hlavičku s firmou DVF, v eshopu mají minimum temnokomornických věcí, pultová nabídka na prodejně je mnohem bohatší, např. ty vývojnice Kaiser, žárovky do zvětšováku, věci od Fomy, Ilfordu, Kodaku, Fuji a pod. Paní Procházková, která tam má klasickou fotografii pod palcem, je učiněný poklad, není problém cokoliv objednat. Mladší personál tomu bohužel moc nehoví, ale nakonec se tam člověk zatím vždycky nějak domluví.

Firma FotoPartner se přestěhovala přes ulici do jiné budovy, kromě zboží Fomei vedou i ty vývojnice Paterson, stejně tak fotorukávy, výrobky Ilford a jiné věci. Je dobré se tam domlouvat telefonicky, není to klasické prodejna ale výdejní místo, zároveň jsou distributory velkoformátového tisku, studiového vybavení a fůry jiných věcí, provozují studio atd. Odběr je možný na místě po domluvě, spousta věcí se objednává, protože skladem nejsou.

Zbývající dvě firmy vůbec nejsou prodejci ale fotoateliery, na ty můžeš jako koupěchtivý zákazník rovnou zapomenout.
  • 0

#166 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2011 - 20:15:58

Díky za upřesnění. V Kony's jsem si byl pro svůj první kinofilm FOMA 200, pravděpodobně jsem se s pí. Procházkovou setkal, na první pohled mi bylo jasné, že v tom obchodě není na brigádě, protože se velmi hluboce orientovala ve své nabídce 8-)
Chtěl bych se jen zeptat jaký film byste pro start vyvolávání zvolili vy? Předpokládal bych to na nějakou FOMU, že? :)
  • 0

#167 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 21 listopad 2011 - 00:13:47

Díky za upřesnění. V Kony's jsem si byl pro svůj první kinofilm FOMA 200, pravděpodobně jsem se s pí. Procházkovou setkal, na první pohled mi bylo jasné, že v tom obchodě není na brigádě, protože se velmi hluboce orientovala ve své nabídce 8-)
Chtěl bych se jen zeptat jaký film byste pro start vyvolávání zvolili vy? Předpokládal bych to na nějakou FOMU, že? :)


Chceš-li Fomu, tak Fomapan 100. Neuděláš chybu ani s Ilford Pan 100. Chceš-li citlivější film, tak dobrá čtyřstovka je např. Ilford HP5+. To ti asi doporučí každý. Někde tu najdeš vlákno i o Fomapanu 200, názory na něj jsou dost rozporuplné, já ho nezkoušel. Ale nestresuj se. Prostě to zkus. Moje první volání byl Fuji Neopan 1600, stand procesem (hodinu v hodně naředěné vývojce) a výsledek byl nad očekávání. Všechno je jednou poprvé, tak si to užij. Jednou budeš vzpomínat, jak se ti třásly ruce :D
  • 0

#168 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2011 - 20:02:26

Ještě nevím, neviděl jsem doposud žádný vyvolaný negativ FOMA ani Ilford, ale ILFORD na mě z neznamého důvodu působí lépe :D. Momentálně fotím na Ilford PAN 400, takže až dorazí vývojnice a vše potřebné bude se vyvolávat :lol:. Už se na to strašně moc těším :lol:.
Celkově mi ta citlivost ISO 400 přijde jako velmi dobrej kompromis, dá se použít snad na vše a vždycky je lepší si přiclonit, ztratit trošku krásy bokehu než mít dlouhý čas a všechno rozmazané, ne ? :lol:
Jaké fotopapíry byste mi pro první zvětšování doporučili? :D
  • 0

#169 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 22 listopad 2011 - 20:10:23

Máš privátní vlákno jo? :lol:
  • 0

#170 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2011 - 20:20:27

Tak když existuje začátečníkova školka tak proč by nemohla být Pedrova škola? :lol:
BTW: jsou někde vaše fotky k vidění nebo je všichni tajně střežíte ve svých doupatech? :lol:
  • 0

#171 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 22 listopad 2011 - 21:43:06

Ještě nevím, neviděl jsem doposud žádný vyvolaný negativ FOMA ani Ilford, ale ILFORD na mě z neznamého důvodu působí lépe :D. Momentálně fotím na Ilford PAN 400, takže až dorazí vývojnice a vše potřebné bude se vyvolávat :lol:. Už se na to strašně moc těším :lol:.
Celkově mi ta citlivost ISO 400 přijde jako velmi dobrej kompromis, dá se použít snad na vše a vždycky je lepší si přiclonit, ztratit trošku krásy bokehu než mít dlouhý čas a všechno rozmazané, ne ? :lol:
Jaké fotopapíry byste mi pro první zvětšování doporučili? :D


Jestli chceš, můžeme si dát ve městě někdy sraz a nějaké negativy a zvětšeniny z nich bych na ukázku vzal. Možná i jednu vývojnici bych ti věnoval, když ji najdu. Honza
  • 0

#172 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2011 - 23:20:58

Takové setkání bych opravdu velmi rád přivítal. Vývojnici máš plastimatku? V pátek asi budu s největší pravděpodobností v Brně. Kdybys měl čas navrhni místo setkání. Klidně do mailu nebo tady :lol:
  • 0

#173 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 listopad 2011 - 08:46:07

Takové setkání bych opravdu velmi rád přivítal. Vývojnici máš plastimatku? V pátek asi budu s největší pravděpodobností v Brně. Kdybys měl čas navrhni místo setkání. Klidně do mailu nebo tady :lol:


V pátek bych mohl mít čas tak od 17,00 hodiny. Napíšu ti dnes mail. Vývojnice je plastimatka.
  • 0

#174 zorin

zorin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 21

Publikováno 23 listopad 2011 - 09:01:28

Nevím sice, co od toho očekáváš, ale podle mě je takový učitel zbytečný. Zenita jsem vzal do ruky místo digi kompaktu, fotil, nechal si udělat první fotky a všechny vyšly. Nic složitého -- pokud si jsi schopen nastavit foťák podle expozimetru -- tam není :lol:


Na Zenitu-E expozimetr je :lol:
  • 0

#175 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 09:03:14

Tak když existuje začátečníkova školka tak proč by nemohla být Pedrova škola? :lol:
BTW: jsou někde vaše fotky k vidění nebo je všichni tajně střežíte ve svých doupatech? :lol:


do školy trefíš sám, nebo se necháš ještě vodit taky za ručičku?
  • 0

#176 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 23 listopad 2011 - 10:50:20

Petře, myslím, že prospěješ nejvíc sobě ale i ostatním účastníkům tohoto vlákna, když se sem budeš obracet opravdu jen se zásadními otázkami, na které nevyčteš odpověď jinde. Moc tě ale prosím, nejdřív hledej, přemýšlej a zase hledej. Uvidíš, že všechno, co chceš vědět, už tady nebo jinde na internetu dávno je. Stejně jako fotografie řady členů TK najdeš po celém internetu, často pod stejnými nicky jaké užívají zde. Když už náhodou nemají své osobní stránky.

Ten zvětšovák máš stále u mě. Kde v Brně koupíš správnou žárovku, najdeš v dnešním emailu. Tohle je ovšem poslední informace hodná žáčka základní školy a ne chlapa téměř plnoletého. Sorry, ale nemíním s tebou komunikovat na úrovni mé dcery, která chodí do druhé třídy.
  • 0

#177 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 11:17:36

Honzo, čekám na tvůj dnešní email.
Zorine, ta věta je tam vložená :D. Expozimetr na Zenitu ale přeci jen není TTL, že? :wink:
Jirinol: Já vím, ale někdy je jeden dotaz rychlejší než 15 minut hledání, ne? :D
tallpe: viz. email

Vím, že je zde galerie fotografií, ale svá díla tam nemají všichni. Zajímalo mě spíš, jestli jako komunita TK nejste domluveni a nemáte svá díla vystavena na jednom externím webu, někde hezky kompaktně :D
  • 0

#178 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 12:08:50

Jirinol: Já vím, ale někdy je jeden dotaz rychlejší než 15 minut hledání, ne? :D

Vím, že je zde galerie fotografií, ale svá díla tam nemají všichni. Zajímalo mě spíš, jestli jako komunita TK nejste domluveni a nemáte svá díla vystavena na jednom externím webu, někde hezky kompaktně :D


a) jak již napsal Tallpe, způsob, který tu uplatňuješ, je bohužel vlastní mnohým z nastupující generace - lenost hledat s odkazem na ztrátu času. Copak neokrádáš o čas ty, co ti odpovídají? V důsledku to bude znamenat, že ti to všichni, co ti dosud trpělivě odpovídali, vrátí tím, že tě budou brzy ignorovat jako otravu, co je shnilej si cokoli naštudovat sám, a už ti neodpovědí ani na závažné věci, které jinde třeba nenajdeš.

:D kdo z registrovaných chce ukazovat cestu ke svým fotkám, většinou to uvádí ve svém profilu. takže opět - když budeš chtít najít, najdeš.
členové TK jsou domluveni, někteří se scházejí se osobně jednou-dvakrát ročně na srazech a tam si navzájem ukáží i fotky své, na papíře.
  • 0

#179 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2012 - 17:33:26

Po dlouhé době jsem zpět. Tentokráte s tímto problémem: Chci vyvolat film Fomapan 400 - prošlý 10 let, v poslední době chovaný v lednici. Mám vývojku Reprografia - univerzální vývojka - vývojku umíchám dle návodu - mám litr roztoku, na negativy se ředí v poměru 1:3. tzn. když mám plastimatku a chci vyvolat jeden film -> 300 ml roztoku : namíchám následovně: 75 ml vývojky + 225 ml vody. Jak dlouhý mám mít vyvolávací čas? Doporučený je 5-7 min. při teplotě 20 st. C. Vývojka je prošlá pouze 4 roky. Vím, že je to nic moc konfigurace, ale je to vyvolání prvního filmu, moc od toho nečekám :). Jinak v kyselém ustalovači nechat film 10 minut, ne?. Oba roztoky po použití vrátit nebo vylít? Díky za radu :)
  • 0

#180 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 6 leden 2012 - 20:57:32

volej to na udaný čas - jestli ten film byl v lednici tak nic nepoznáš :)
  • 0

#181 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2012 - 21:41:35

Dovoláno jest :lol: Na negativu jsou vidět jednotlivé snímky. Teď jen otázka jak by to vypadalo zvětšené, nemám ale zvětšovák ani nic. Poznáte vy jestli je to dobré, kdybych vám negativ vyfotil? :)
  • 0

#182 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2012 - 09:45:34

Dovoláno jest :lol: Na negativu jsou vidět jednotlivé snímky. Teď jen otázka jak by to vypadalo zvětšené, nemám ale zvětšovák ani nic. Poznáte vy jestli je to dobré, kdybych vám negativ vyfotil? :)


nebylo by jednodušší se domluvit s někým, kdo komoru má, a udělat fotky? rozhodně i tobě to dá mnohem víc. Tahle virtualita je naprd, k ničemu ti nebude.
  • 0

#183 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2012 - 10:35:00

Kdyby tu někdo tak ochotný byl :). Prozatím dávám fotky toho negativu:

http://imageshack.us...mage00010n.jpg/
  • 0

#184 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 7 leden 2012 - 11:31:49

jo vypadá to použitelně ale takhle podle oka těžko těžko říct na první pokus si myslím hodně slušný - sám sem měl první film o dost horší a stejně sem z něj pár fotek dostal :lol:
možná ti to řekne přesně někdo povolanější já přecejenom jsem pořád nováček :)
  • 0

#185 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2012 - 11:52:41

Díky za názor :). Doufám, že se přidají i další se svými připomínkami :lol:.

Jen tak stručné popíšu cestu k tomuto negativu: kinofilm měl být spotřebován do roku 2001, bohužel byl spotřebován až o 10 let později. Vývojka s ustalovačem měla být spotřebována do roku 2007, také se trochu zpozdila :D. Při míchání vývojnice mi v roztoku vznikl takový zákal, takové mikrohrudky, které se vznášely v roztoku, nechal jsem to ustát, ale nezmizeli tak jsem to protáhl přes kávovej filtr a stočil do neprůhledné petky. Když jsem míchal ustalovač, praskl mi záhadně odměrný chemický válec, takže se mi litr kyselého ustalovače rozlil po klávesnici, myši, stole - škody naštěstí vůbec žádné (kromě odměrného válce). Už jsem byl docela naštvaný a pomale jsem začal ztrácet naději. Odebral jsem se s kinofilmem na světlotěsný záchod, že rozdělám tu kazetku abych vytáhl zapadlý konec filmu, krabička se rozpadla a já nebyl sto ji složit zpět. Vzal jsem vývojnici a bez čehokoliv jsem to tam rovnou namotal (v té době teprve třetí namotání filmu). Při vyvolávání filmu jsem absolutně nedodržel kipovací časy, polil půl záchodu. Při smáčení jsem tam dal trochu víc jaru tak jsem to musel zpětně oplachovat aby ho tam tolik nebylo. Na konec mi tam vznikly takové mapy. V záchvatu jsem vzal toaleťák a začal film uhlazovat.

Asi mě za to zabijete, co? :D Neměl bych teď znovu film umýt ve "smáčedle" a nechat usušit aby tam nebyly ty papírové zbytky? Dále hned při sušení jsem si všiml asi dvou menších teček kde film jakoby drhnul-lepil. Co by to mohlo být?
  • 0

#186 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 7 leden 2012 - 12:02:13

jo moje první zkušenosti byly podobné :)
proper to pořádně v destilce a pak to dej znova do smáčedla ale hlavně na tu emulzi nehrabej - na prvním filmu sem si takhle udělal krásný otisk přez nejlepší fotku když sem nedočkavě zkoušel jestli už je negativ suchý :lol:
  • 0

#187 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 7 leden 2012 - 12:08:36

Pedro, zahoď to a vytáhni ze skříně digitál :)
  • 0

#188 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2012 - 12:14:19

To MrB14ck : jsem rád, že nejsem sám :P
To vanourek: proč ze skříně, mám ho pořád na stole :D (ne sranda, teď je zrovna na zemi :D)
  • 0

#189 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 7 leden 2012 - 12:50:37

Pedro, ve válci se nemíchá, tojsi nenašel lahev od okurek? Kuchyňská odměrka je už skoro profi nádobí :P
Ono to prasknutí jde vysvětlit tím, že se krystalický thiosíran při rozpouštění ochlazuje a válec je vyroben ze skla co nerado teplotní změny.
Jen pokračuj, při prvním vyvolávání jsi získal hromadu zkušeností a na filmu něco vylezlo.
Dík za veselé čtení, prima jsem zavzpomínal na svoje "zářezy".
  • 0

#190 arqe

arqe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 15

Publikováno 7 leden 2012 - 12:57:09

Pedro, nenechej se odradit, zacatky nejsou vzdycky hned jednoduchy. Je to jako s mariasem, kdo se chce neco naucit, musi to zaplatit. :P

Ze zacatku se snaz o co mozna nejlaboratornejsi pristup, jakeho budes schopen. Az si to ustalis a vse bude probihat bez tech veselych excesu, sam prijdes na to, co se kde da trochu osidit. Kdyz to budes flakat od zacatku a cekat na perfektni vysledky, nemusis se dockat....
  • 0

#191 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2012 - 12:13:01

Není tu někdo kdo by měl doma třeba nějaké nepoužité třeba i prošlé kinofilmy a neměl pro ně využití? Už mám jen dva Ilfordy Pan 100 a nerad bych je zkazil nějakou blbou chybou B). Beru opravdu cokoliv co pojme nějaký ten foton :wink:
  • 0

#192 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2012 - 16:42:27

Není tu někdo kdo by měl doma třeba nějaké nepoužité třeba i prošlé kinofilmy a neměl pro ně využití? Už mám jen dva Ilfordy Pan 100 a nerad bych je zkazil nějakou blbou chybou B). Beru opravdu cokoliv co pojme nějaký ten foton :wink:


Pedrošu, tohle je dotaz vhodný pro zdejší bazárek - poptávka.
  • 0

#193 MiraO

MiraO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2012 - 09:35:22

Není tu někdo kdo by měl doma třeba nějaké nepoužité třeba i prošlé kinofilmy a neměl pro ně využití? Už mám jen dva Ilfordy Pan 100 a nerad bych je zkazil nějakou blbou chybou . Beru opravdu cokoliv co pojme nějaký ten foton


Před vánoci jsem nakoupil malou zásobu prošlého Ilford PAN 100 zde: http://www.befoto.cz...adnicce-p5461/. Taky jsem začátečník a cena myslím příjemná na to abych to pokazil :wink: Takže taky pořiď zásobičku a máš vyhráno.
  • 0

#194 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 10 leden 2012 - 11:08:55

Šel bych hned do toho, škoda jen, že nemají prošlý i Ilford PAN 400. Přijde mi, že ta stovka je pro mě příliš slabá, málokdy fotím při dostatečném světle. Jenom tak OT bych se chtěl zeptat jaký levný kinofilm je vhodný pro portrétní fotografii?
  • 0

#195 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 15 leden 2012 - 22:48:31

Vím, že je to trochu off-topic, ale jaký je podle vás nejlepší kinofilm do stokoruny? Docela se mi líbí ILFORD PAN400, je něco v nejnižší cenové kategorii lepšího? Jak si vede ILFORD PAN400 s FOMA 400? Jaká vývojka se k ILF PAN400 nejvíce hodí? Jaký ustalovač byste k němu doporučili? Prosím konkrétní rady, čekám, že spousta lidí řekne, že každému sedne něco jiného. Já se vás ptám co by mohlo sedět k této kombinaci.
  • 0

#196 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 15 leden 2012 - 23:06:19

Pokud se budem bavit o cenach na krame (narozdil od nejakych hroamdnych nakupu apod.), tak nic s lepsim pomerem cena/vykon asi nesezenes. Je to univerzalne pouzitelny a robustni film. Hmn jaka vyvojka se hodi, ono zalezi co budes fotit a jaky si prejes vysledek, s ID11/D76 urcite neudelas chybu, v pripade pushovani Microphen. Ustalovac jakykoliv.
  • 0

#197 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 15 leden 2012 - 23:08:41

jakožto začátečník moc filmů vyzkoušených nemám ale dost se mi líbí http://www.fotoskoda...px-10013536#par za 75kč myslám slušný
ilford panů mám doma taky hafo je to takovej celkem nenáročnej film - pobere toho fakt hafo ale jsou i lepší
moc se mi taky líbí
http://www.befoto.cz...5-36-3ks-p5000/ trojbalení takže ti vyjde jeden pod stovku
když si přidáš bura tak máš čtyřstovku kodak t-max nebo 11kč na fuji neopan 400
  • 0

#198 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 01:15:23

Chtěl bych podotknout, že bych radši používal citlivost 400, tak nějak mi sedne.
Používám Pentax P30t, který si čte DX kód takže nemůžu použít manuální nastavení citlivosti.
Veškeré své vybavení bych chtěl přizpůsobit tvorbě portrétů.
Co je pro vás lepší ID-11 nebo D-76? Co třeba Rodinal? Co ustalovač? Jaký doporučujete?
  • 0

#199 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 leden 2012 - 02:45:03

ID11 je víceméně totožná s D76. jako jemnozrnou vývojku preferuji atomal resp. jeho klon Adox A49, ale ony portrétované holky rozdíl nepoznají.

rodinal je dobrý. při ředění pro běžný kontrast má dost ostré zrno - s tím Ti holky ony portréty omlátí o hlavu.

ano ustalovač také použij, jaký - dobrý. bez ustálení obrazu nebudou portrétované holky spokojené, bo obraz zmizí.

co chceš fotit a jak se k tomu dobereš je na Tobě - tak s tím něco dělej. anebo kapelu, na to se holky taky dají balit.

která další 1000x zodpovězená otázka by Tě zajímala? :D
  • 0

#200 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 16 leden 2012 - 08:06:59

No mne napriklad pride ze na tu fotku sa "cholky" balia ovela lepsie jako na kapelu!
Uz to skusam paralelne par rokov a dajako som s kapelami nemal moc uspech... :D :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních