Přejít na obsah


Fotka

Mamiya RB67 Pro S - zkušenosti, rady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
679 odpovědí na toto téma

#301 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 23 srpen 2013 - 04:07:55

Jedna by byla v Excellfoto Hradec Králové,zcela nová se zárukou-bohužel ale taky zy 40táců...Pokud to ale má být láska na celý život,proč ne! Byla by to asi poslední možnost koupě zcela nového stroje-jinak se často objevují na Paladixu,také u Škody něco mívají,Antikfoto Brno,u Pazdery je také vidím...K Erbéčku je na Aukru už delší dobu Sekor 4/250mm za pusinky...
  • 0

#302 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 27 srpen 2013 - 05:12:17

Asi dluzim jak to dopadlo s moji Mamou. Uz je to v poradku. Vsechno jsem prolezl, abych zjistil, ze nemam doklapnuta zada. Takze jsem si ji asi i dost podrobne prohledl. Mno ... k necemu to bylo dobry.
Jeste me prosim ujistete X na objektivu - fotim normalne M - fotim dratovkou. Je to tak? A proc je tam ten prepinaci cuflik po leve strane objektivu u ktereho je napsano sklopeni zrcadla? Prepinal jsem ho ale nic se nedelo.
Jinak jsem si vyndal leta prosly Fomapan 120, ktery si schovavam pro zvlastni prilezitost, ze jako vyrazim po praci do lesa kdyz tak pekne prsi. Ale prisel zednik a bylo po he he. Ja se snad nedockam. :)
  • 0

#303 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 27 srpen 2013 - 06:29:47

Tohle si celý prohlédni. Pak tvoje otázky nebudou potřeba. Nechce se mi to vysvětlovat ........ Chce to více se snažit sám sehnat info o tom o čem vím prd. :rolleyes:

  • 0

#304 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 20 září 2013 - 07:46:08

Tak jsem testoval P six, říkal jsem si, že na portréty je to takové příjemné a lehké, ale...Kdo má na prodej Mamču rbéčko?


Máš štěstí barney :o))
Čirou náhodou mám doma dvě těla a několik objektivů...obě funkční, vyzkoušené
Až se rozhodnu, která mi líp "sedí v ruce", tak bude jeden set na prodej

Jinak doporučuji paladix, nebo aukro (i když tam to jde do desíti k pěti)
  • 0

#305 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 20 září 2013 - 18:26:25

Zdravím všechny dokola,
měl bych takový dotázek. Už nějakou dobu pracuju s Mamčou a je to paráda, mám teda konkrétně Pro-S a již delší dobu pokukuju na ebayi a různě kde to jde po Sekoru C 50ce. Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně ceny objektivu, podle mých posledních zjištění se cena pohybuje kolem 4-6 tisíc. Ta spodní hranice ještě jde, ale jinak mi to příjde jako dost penězí. Předem dík za info.
  • 0

#306 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 20 září 2013 - 21:40:10

Zdravím všechny dokola,
měl bych takový dotázek. Už nějakou dobu pracuju s Mamčou a je to paráda, mám teda konkrétně Pro-S a již delší dobu pokukuju na ebayi a různě kde to jde po Sekoru C 50ce. Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně ceny objektivu, podle mých posledních zjištění se cena pohybuje kolem 4-6 tisíc. Ta spodní hranice ještě jde, ale jinak mi to příjde jako dost penězí. Předem dík za info.


Určitě je tady spousta lidí, co by za C 50/4.5 těch 4-6 tisíc dalo. Já osobně ji sehnal za mnohem příznivější cenu v setu tělo + dva objektivy, takže si myslím, že pokud na to nespěcháš a budeš mít trochu štěstí, tak se té své padesátky dočkáš :o)
Jinak je to sympatický objektiv (tedy sympatické ohnisko na RB67) a ze čtyřech ohnisek, co teď mám (50mm,90mm,127mm,180mm) jej používám asi nejčastěji. Od "portrétu" po krajinku - univerzální nástroj, který už od "plné díry" kreslí střed krásně ostře. Škoda té obecně horší světelnosti objektivů u systému RB ... s takovou 80/1.9 na M645 se dělá úplně jinak
  • 0

#307 Samuel

Samuel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 září 2013 - 10:30:24

Zdravím všechny. Pomalu se chystám oprášit temnou komoru a opět s adrenalinem očekávat co "vyleze" z vývojky. Pořídil jsem Mam rb67 pro s, objektiv, záda atd. Dále pak z e-bay záda s 6x8 s el. pohonem. Na těchto zádech je pak několik možností nastavení ovládání. Nemáte někdo manuál k těmto zádům? Protože jsem čerstvě registrovaný na tyto stránky, nevím kam přesně dotaz posadit, ale snad se najde někdo kdo jej nalezne a poradí s ovládáním, případně kam dotaz směřovat. Díky Samuel.
  • 0

#308 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 září 2013 - 11:28:36

Ahoj,
gratuluji k porizeni nesmrtelne masiny, jeste si over, zda-li je tva Mamca na 6x8 zada pripravena, k Pro-S se delal otocny adapter na kterem je napsano 6x8 (plus se tam musela dat vlozka, myslim ze s cislem 8?), novejsi Pro-SD jiz umi 6x8 v zakladu (pokud mas adapter PRO-SD)

Jinak navod naleznes zde : http://it.scribd.com...-Motorized-Back

Zada jsem mel take, ale preci jen je mi blizsi format 6x7, proto jsem je poslal dale.
  • 0

#309 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 30 září 2013 - 15:51:27

Dobrý deň, viete mi poradiť kde zohnať na Mamiyu RB67 popruh a drôtenú spúšť? Nemusí byť original, ale za rozumnú cenu.... Ďakujem.
  • 0

#310 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 30 září 2013 - 20:14:46

Dobrý deň, viete mi poradiť kde zohnať na Mamiyu RB67 popruh a drôtenú spúšť? Nemusí byť original, ale za rozumnú cenu.... Ďakujem.

Co tohle? :)
http://www.ebay.com/...=item1c2721d3e4
  • 0

#311 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 30 září 2013 - 20:15:52

Dělají to i na Mamiyi RB
  • 0

#312 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 30 září 2013 - 20:33:17

Dělají to i na Mamiyi RB



Ďakujem pekne. Skúsim to objednať, no ja som staromódny človek, moc nemám v láske tie ebaje. Rád veci pozriem a vyskúšam. Ale ajtak ešet raz Vám ďakujem za láskavosť.
  • 0

#313 civito

civito

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
  • LocationHlohovec, Slovensko
Reputace: 0

Publikováno 30 září 2013 - 20:46:56

mam presne tieto Op Tech na Mamiyi RB - pasuju bez problemov. Len pozor na linku od Kelfika su len konce, ak nemas iny popruh od Op Tech tak musis objednat komplet, tj aj s tou castou ktora ide na krk.
l
  • 0

#314 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 30 září 2013 - 20:48:21


Dělají to i na Mamiyi RB



Ďakujem pekne. Skúsim to objednať, no ja som staromódny človek, moc nemám v láske tie ebaje. Rád veci pozriem a vyskúšam. Ale ajtak ešet raz Vám ďakujem za láskavosť.

No nemáš za co děkovat :) Já ten ebay taky moc nemusím ale někdy to bohužel jinak nejde -_-
  • 0

#315 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 30 září 2013 - 20:50:21

mam presne tieto Op Tech na Mamiyi RB - pasuju bez problemov. Len pozor na linku od Kelfika su len konce, ak nemas iny popruh od Op Tech tak musis objednat komplet, tj aj s tou castou ktora ide na krk.
l

Nebo použít jen ty koncovky, ty bývají nejdražší. Popruh už není takový problém.
  • 0

#316 Samuel

Samuel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 říjen 2013 - 08:00:07

Ahoj,
gratuluji k porizeni nesmrtelne masiny, jeste si over, zda-li je tva Mamca na 6x8 zada pripravena, k Pro-S se delal otocny adapter na kterem je napsano 6x8 (plus se tam musela dat vlozka, myslim ze s cislem 8?), novejsi Pro-SD jiz umi 6x8 v zakladu (pokud mas adapter PRO-SD)

Jinak navod naleznes zde : http://it.scribd.com...-Motorized-Back

Zada jsem mel take, ale preci jen je mi blizsi format 6x7, proto jsem je poslal dale.


Díky za radu. Manuál projedou. Mám samozřejmě i záda 6x7 v 120ce i 220ce. Ten motor byl z japonská za přijatelnou cenu a v super stavu. Na tělo jsem bez problému nacvaknul ani jsem nekontroloval nějaké redukce, otáčení formátu také bez problému, takže tělo na to asi již bylo připraveno. Je fakt, že proti mým prehistorickým zkušenostem s Flexou, Exaktou a Praktikou má pocit že na takovou mašinerie musí mít zbrojní pas. Jsem přírodní typ a tohle zařízení chci na práci v krajině. Ještě jednou díky Samuel
  • 0

#317 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 říjen 2013 - 09:54:39

Coz oto, ono ti to fungovat bude, ale bez patricneho adapteru jen jako 6x7, uz se to tu kdysi nekde resilo, doporucuji se podivat sem :

http://rb67.helluin.org/backs/

Nam RB je idealni velky batoh, pouzivam predelany Treksport Alpin 55, pojme telo, 4 skla, zada, a nejakou havet (filtry...hledacek), + zbyde misto dole na svacinu.
  • 0

#318 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 říjen 2013 - 11:17:00

A full 6×8 setup requires the following to work on Pro or Pro-S bodies
a 6×8 power back.
a 6×8 light baffle–which lies between the revolving adapter and the body. You can tell what sort of baffle you have by taking off the current revolving adapter. There is a flat black baffle held in by four screws, if this says “8″ or “6×8″ you are ready to go.
Pro-SD 6×8 revolving adapter
a 6×8 Matte screen to get full 6×8 view(optional)

  • 0

#319 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 1 říjen 2013 - 16:18:46

za seba píšem, že je to najťažšia fotografická krava tohto formátu, akú som kedy so sebou nosila - váži takmer 3 kg!!! tí, čo ma s ňou vidia, musia mať skutočné zážitky :). nevymenila by som ani za nič - dokonca s ňou aj spíííííím - je to môj miláčik!!!
  • 1

#320 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 1 říjen 2013 - 17:16:21

za seba píšem, že je to najťažšia fotografická krava tohto formátu, akú som kedy so sebou nosila - váži takmer 3 kg!!! tí, čo ma s ňou vidia, musia mať skutočné zážitky :). nevymenila by som ani za nič - dokonca s ňou aj spíííííím - je to môj miláčik!!!


Vážená Evla, RB67 už mám roky, ale iba v poslednej dobe som cítil mať potrebu aj popruh. Väčšinou stále ťahám so sebou statív, a tiež aj digitálne vybavenie, občas do konca VF mašinu, takže váha RB67 mi vôbec nevadí :) Pozrel som Vaše fotografie a páčili sa mi.
  • 2

#321 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 3 říjen 2013 - 21:04:35

Neplánuje někdo nákup sady těsnění z Japonska na RB? přidal bych se a určitě i někdo další, při nákupu více kusů je tam (asi) sleva.
  • 0

#322 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 3 říjen 2013 - 22:06:11

Tak sa musím pochváliť kúpov Mamiya-e RZ67 pro-S, 2x zadok 6x7, 1x 4,5x6, nejaké zadky na plany, objektívy 50, 90, 180, 250, 360, handgrip, popruh, hranol a nejaké ďalšie dorbné veci... v hliníkovom kufri. Tak som zvedavý, ako sa mi s tým bude pracovať...
  • 0

#323 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 4 říjen 2013 - 06:39:38

To sis pěkně zavařil. Už se nebudeš mít na co vymlouvat... :-P
  • 3

#324 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 9 prosinec 2013 - 09:18:42

Ahoj
Přikoupil jsme si k Mamiyi SEKOR Z 50mm a nejde mi nasadit na tělo Mamiya RB67. V tématu jsem našel zmínku o kroužku který je třeba sundat, ale ten já tam asi nemám. Přiložil jsme foto zadní strany objektivu. Tenhle "bajonet" mi asi na RB67 nepůjde co?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#325 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 9 prosinec 2013 - 11:18:58

Vždyť to je pro RZ 67 :)
  • 0

#326 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 9 prosinec 2013 - 17:05:59

Ahoj
Přikoupil jsme si k Mamiyi SEKOR Z 50mm a nejde mi nasadit na tělo Mamiya RB67. V tématu jsem našel zmínku o kroužku který je třeba sundat, ale ten já tam asi nemám. Přiložil jsme foto zadní strany objektivu. Tenhle "bajonet" mi asi na RB67 nepůjde co?



Presne tak, ako hovorí pán Vanourek. Toto je pre RB67...
  • 0

#327 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 9 prosinec 2013 - 20:08:51

Hm super. To jsem provaril.
Takze:
prodam Sekor 50mm pro RZ67 ... atd. Takhle to dopada, kdyz tomu nehovis! No jo co jsem chtel to mam.
  • 1

#328 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 9 prosinec 2013 - 21:09:23

Bych to zase tak černě neviděl. Támhle povolit, tuhle přitáhnout, toto přibrousit, tamto nastavit ... a máš to v suchu, ani redukční kroužek nebude potřeba.

Ale teď vážně ... přikup k tomu RZ tělo, záda a máš záložní foťák, ne?
  • 0

#329 carlgott

carlgott

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 prosinec 2013 - 11:11:44

Kdyby ses ho chtěl zbavit, tak dej vědět na carlgott@email.cz .
  • 0

#330 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 20 prosinec 2013 - 16:17:40

Jo prodám ho nějak za dobře. Protože mně je opravdu na nic.
  • 0

#331 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 22 prosinec 2013 - 11:59:23

Zdravím pánové,
v poslední době používám Mamču se zády pro 220kový svitek a mám s něma problém. Fungují to jo, ale stává se mi že na začátku svitku je hodně místa prázdného a poslední políčko negativu je oříznutné i přesto, že při zákládání se řídím šipkama na svitku a tečkou v zádech, tak aby byly v souhlasné výchozí pozici. K jednotlivým políčkům chci jen poznamenat že mezery mezi nimi jsou konstantní až ke konci se zvětší. Nevím jestli to není tím, že ty záda jsou na220 svitek, pokud ano prosím o dopřesnění jestli to tak skutečně je. Pokud ne jestli se jedná o mou chybu a pokud je to chyba je nějaký způsob jak ji předcházet?
  • 0

#332 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 22 prosinec 2013 - 12:47:02

Nevím, jestli je to chyba a jak předcházet zvětšování mezer, ale nešlo by prostě vyrovnat tu mezeru na začátku a ořez na konci tím, že bys založil a nastavil šipky ne k tečce, ale posunul o něco dál?
  • 0

#333 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 prosinec 2013 - 13:35:14

Nepíšeš, aký film používaš. Ak 120, čo predpokladam, tak to môže byť spôsobené práve týmto. Nie som síce odborník na Mamyie, ale myslím si, že sa veľmi nemýlim ak poviem, že kazety 220 je na film 220 a kazeta 120 na film 120. Ak by to bolo jedno, asi by nerobili dve rôzne kazety.
  • 0

#334 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 22 prosinec 2013 - 15:33:16

Už se to tady kdysi řešilo, problém s ostrostí není, je třeba svitek(120) začít exponovat dříve(ne natočit dál) 220 film už se asi nedělá, neměl krycí pás myslím,mrkni na starší vlákna.
  • 0

#335 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 22 prosinec 2013 - 15:59:57

Zkusim díky za rady, až budou výsledky tak dám vědět.
  • 0

#336 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 22 prosinec 2013 - 18:09:17

Už se to tady kdysi řešilo, problém s ostrostí není, je třeba svitek(120) začít exponovat dříve(ne natočit dál) 220 film už se asi nedělá, neměl krycí pás myslím,mrkni na starší vlákna.


Jasně, pardon, pochopitelně, mea culpa.
  • 0

#337 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 24 prosinec 2013 - 05:59:09

moje 220 záda fungují správně. teda prohnal jsem jima jen jeden svitek, ale vše se vešlo, za posledním snímkem je ještě cirka 1 cm okraj. napadá mi, jestli postupem času neladili mezery i pro 120 film, ale to hádám. jinak mám pro s, ale to asi nemá moc výpovědní hodnotu...
  • 0

#338 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 9 leden 2014 - 21:10:07

Chlapi, nevíte náhodou jak to je se clem u fotoaparátů, které Vám někdo posílá ze zemí mimo EU?(Japonsko) Konečně jsem se rozhoupal a začínám pokukovat po eRBéčku...nabídka je na ebayi lákavá, ale vše "pěkné" prakticky z Japonska :/

http://www.ebay.com/...&rt=nc&LH_BIN=1
  • 0

#339 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 204 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 9 leden 2014 - 21:13:27

Chlapi, nevíte náhodou jak to je se clem u fotoaparátů, které Vám někdo posílá ze zemí mimo EU?(Japonsko) Konečně jsem se rozhoupal a začínám pokukovat po eRBéčku...nabídka je na ebayi lákavá, ale vše "pěkné" prakticky z Japonska :/

http://www.ebay.com/...&rt=nc&LH_BIN=1




http://www.ebay.de/s... rb 67&_sacat=0
  • 0

#340 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 9 leden 2014 - 21:22:37


Chlapi, nevíte náhodou jak to je se clem u fotoaparátů, které Vám někdo posílá ze zemí mimo EU?(Japonsko) Konečně jsem se rozhoupal a začínám pokukovat po eRBéčku...nabídka je na ebayi lákavá, ale vše "pěkné" prakticky z Japonska :/

http://www.ebay.com/...&rt=nc&LH_BIN=1




http://www.ebay.de/s... rb 67&_sacat=0


JJ koukal jsem tady:)..
  • 0

#341 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 leden 2014 - 22:07:51

Chlapi, nevíte náhodou jak to je se clem u fotoaparátů, které Vám někdo posílá ze zemí mimo EU?(Japonsko) Konečně jsem se rozhoupal a začínám pokukovat po eRBéčku...nabídka je na ebayi lákavá, ale vše "pěkné" prakticky z Japonska :/

http://www.ebay.com/...&rt=nc&LH_BIN=1


21% dph plud clo 6 % navic nebo tak nejak...
v japonsku je spousta krasny veci ale zrovna ty Rb se daji sehnat v pohode a za dobrou cenu i u nas...
  • 0

#342 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 12 leden 2014 - 12:07:43

Zdravím Všecky,
před nějakou dobou jsem se ptal na cenu ohledně objektivu pro RBčko. A teď jsem se konečně odhodlal překročit mou stanovenou hranici a koupit sklo v dobrém stavu i za vyšší cenu. Rozhoduju se mezi 50kou a 65kou. Našel jsem různě v diskuzích, že za dobu výroby těhle skel jich bylo vyrobeno více typů. Proto bych potřeboval poradit, který z nich vybrat, respektive který z těch typů má podle Vás nejlepší optické vlastnosti atd.

Předem Díky
  • 0

#343 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 12 leden 2014 - 13:43:37

Měl jsem obyč 65, přikoupil jsem 50C a jsem s ní spokojen. 65 šla nakonec z domu pro nevyužití.
Ale těžko říct, které ohnisko Ti bude víc vyhovovat.
  • 0

#344 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 12 leden 2014 - 16:17:03

Nejsem žádný znalec, ale mám pocit, že všechny objektivy k systému Mamiya RB jsou prostě velice slušné a slabé místo v produktové řadě prostě neexistuje.

Vždyť je to to nejlepší, co Mamiya v té době produkovala a bylo to určeno pro profesionální fotografy, co do techniky investovali obrovské peníze.

Jak psal Vanourek výše - stačí jen vybral ohnisko, které ti vyhovuje nejvíc a bez obav fotit a fotit....a pokud zjistíš, že ti objektiv sedí na poličce a akorát "chytá prach" ... pošleš ho o dům dál a pořídíš něco jiného. Vždyť je toho plný internet a ceny snad nikdy nebyly příznivější :-P
  • 0

#345 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 13 leden 2014 - 08:36:18

Nejlepší optické vlastnosti by měl mít 65mm ve verzi "KL" díky plovoucím členům,Sekor "C" 50mm není rovněž špatný,já jsem s ním velmi spokojen,i když je pravda že jej trochu "překreslí" 50mm od Pentaxu v poslední verzi,ale není to nic dramatického...Původní skla 50 a 65mm do roku výroby 1974 neměly tak dobrou antireflexní vrstvu,od verzí s označením "C" už ano!
  • 0

#346 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 13 leden 2014 - 22:31:54

Děkuju moc za info chlapi.
  • 0

#347 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 leden 2014 - 23:12:58

Mám dilema, buď RB 67, nebo Graflex Speed 4'x5' se sáňkama na 6x9. RB 67 je asi, říkám asi, protože toho Graflexe jsem v rukách neměl, pohotovější, ale zato nemá možnost práce se standardami. Použití portrét a detail architektury. Co byste preferovali za předpokladu cca stejných výdajů?
  • 0

#348 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 15 leden 2014 - 23:42:15

Mas dost narocny pozadavky.
Na portret je RBcko primo delany, to bude super. Graflex bude pomalej, mene sikovnej a ackoliv to nemusi byt vubec podstatne, tak skla budou horsich parametru.
Pokud chces fotit architekturu s pohybama, tak se bojim, ze s graflexem narazis na jejich limity ci absenci.

Za sebe bych vzal RBcko a mel aspon atelier vyresenej dobre a jednou provzdy.
  • 0

#349 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 leden 2014 - 00:46:58

RB67. Rozhodně. Pokud jde o portrét nebo detail v rozumné časové ose, nemá Graflex smysl. Pokud nejsi masochista nebo vyznavač graflexů :)
  • 0

#350 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 16 leden 2014 - 06:53:11

S Maminou Erbé na věčné časy a nikdy jinak!!! Rozhodně bych volil to Erbéčko....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních