Přejít na obsah


Fotka

Legenda Leica


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
403 odpovědí na toto téma

#201 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 20 prosinec 2012 - 15:19:05

Nee, nakonec 28 mm jsem pořídil. Móc hezký to je. Taky jsem poskočil, jsem na ty Leikový skla nějakej nemocnej :)


takže elmarit :)
já jsem sehnal ve skotsku ten voigtlaender 28/3.5 a to je sklo, je to snad nejmenší osmadvacítka na leicu a zatim jen žasnu, jak to pěkně fotí, až na tu občasnou brutální vinětaci :-D
kdysi jsem myslel na asférickej elmarit, ale ta ostrost a dokonalost mě až děsí...
  • 0

#202 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 21 prosinec 2012 - 06:33:54

jj, elmarit. Malinkej, hezoučkej :). Ajť Ti to pěkně fotí, Jakube.
  • 0

#203 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 21 prosinec 2012 - 15:32:21


Nee, nakonec 28 mm jsem pořídil. Móc hezký to je. Taky jsem poskočil, jsem na ty Leikový skla nějakej nemocnej :)


takže elmarit :)
já jsem sehnal ve skotsku ten voigtlaender 28/3.5 a to je sklo, je to snad nejmenší osmadvacítka na leicu a zatim jen žasnu, jak to pěkně fotí, až na tu občasnou brutální vinětaci :grin:
kdysi jsem myslel na asférickej elmarit, ale ta ostrost a dokonalost mě až děsí...

vobec sa neboj.
ja mam asph 28mm elmarit a ostrost neni vobec tak desiva ako by clovek cakal. praveze velmi prijemna. Pre mna uplne akurat.
http://www.flickr.co...1@N06&q=elmarit
mne to pride tak človečinovsky ostre. proste prirodzeno.
  • 0

#204 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 květen 2013 - 13:07:47

ahoj, nemáte někdo ultron 28/1.9 aspherical? chtěl bych ho pořídit ke color skoparu, akorát bych rád nejdřív slyšel něčí názor na ten objektiv. případně, pokud by to bylo možný, si ho na chvilku vypůjčil.

díky, jakub
  • 0

#205 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 květen 2013 - 20:38:51

kubo mel, nebrat... lepsi je ta 2ka...vic osobne nebo po tel. pisu ozralej z mobilu:))
  • 0

#206 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 květen 2013 - 20:50:55

kubo mel, nebrat... lepsi je ta 2ka...vic osobne nebo po tel. pisu ozralej z mobilu:))


ok, díky, proberem to teda na pivu :)
  • 0

#207 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 květen 2013 - 17:50:56

28/2 mám a můžu půjčit. Naposledy byl v provozu na Temném expresu.
  • 0

#208 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 26 květen 2013 - 19:18:14

28/2 mám a můžu půjčit. Naposledy byl v provozu na Temném expresu.


děkuju za nabídku, to je paráda, ozvu se až se to trochu uklidní ve škole, zatím nestíhám fotit ani s tím co mám :-D
jak se ti s ním ostří? dá se to přirovnat k tomu noktonu? jeden z důvodů proč jsem chtěl ten 28/1.9 byl ten, že jsem doufal, že se s ním bude ostřit stejně skvěle jako s tím skoparem 28/3.5. nokton má to ostření o dost tužší...
  • 0

#209 ondrejvanya

ondrejvanya

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 4

Publikováno 29 červenec 2013 - 19:42:24

Dobrý večer vážení,
nevěděl jsem, zda založit nové vlákno nebo ne, ale sem se to docela hodí.
Chtěl bych si v budoucnu koupit nějaký pěkný dálkoměřík. Po leice koukám už dlouho předlouho, ale nedávno mi taky padla do oka Bessa R**. Jaký je váš názor ve směru porovnání těchto dvou aparátů? Konkrétně mám na mysli M6 ttl a R2A. Rád bych tam měl tu prioritu clony. Objektívy bych viděl tak od 28 do 50 mm. Finanční stránka je mi celkem jasná, lejka je prostě mastnější, ale mám pocit, že ať si koupím teď lejkové tělo za dejme tomu 30t (při troše dobré vůle, hledání a čekání), tak si tu hodnotu bude držet ještě pár dalších let. U Bessy, obávám se, tomu tak není. Zase by ale Bessa byla nová a se zárukou. Chtěl bych foťák, co mi vydrží co nejdéle. Už jsem zjistil, že bessa má hlučnější závěrku, což mi zas tak nevadí a nutnost baterií mi problém nedělá (na Broňu nosím taky pořád náhradní).
Pravda, mohl jsem to dát i do vlákna k bessám, ale vy tady stejně čtete všichni všechno :-P
  • 0

#210 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 29 červenec 2013 - 19:58:22

Pravda, mohl jsem to dát i do vlákna k bessám, ale vy tady stejně čtete všichni všechno :-P


Občas mnou lomcujú podobné vášne... Ale... Ale neuvažoval si aj nad Zeiss Ikon ZM? http://www.ebay.de/i...=item2a0e5e1fb7
  • 0

#211 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 29 červenec 2013 - 21:23:03

... M6 ... lejkové tělo za dejme tomu 30t (při troše dobré vůle, hledání a čekání) ...

Momentálně se Leicy (paradoxně) točí levněji tu v CZ, než přes ebay. A při troše dobré vůle, hledání a čekání se dá samotné tělo pořídit spíž za 20t. Za těch 30t už by to šlo i včetně nějakého objektivu. Mrkni na Paladix...
  • 0

#212 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 30 červenec 2013 - 05:58:30

Prioritu clony na přepínači časů Leicy M6 TTL nenajdeš. Vše se kroutí ručně, bez automatiky. Něco takového má M7.
  • 0

#213 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 30 červenec 2013 - 09:08:59

Primlouvam se za Zeiss Ikon. K dokonalosti mu chybi alespon jeden mechanicky cas :-( Na druhou stranu pouziva uplne obycejne baterie, ktere v nouzi najdes v kazde pitome hracce od cinana - LR44. To u Leicy M7 nehrozi. Ackoli s velkou pravdepodobnosti pouziva Zeiss Ikon mnoho dilu stejnych jako Bessa Rxx, tak Zeiss stoji alespon pocitove urovni zpracovani vys (mam prime srovnani). Neni to zase Leica, ale hledacek a uzivatelska privetivost je vyborna. A cena oproti M7 je porad podstatne nize. Objektivy Zeiss ZM jsou take vynikajici.
  • 0

#214 ondrejvanya

ondrejvanya

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 4

Publikováno 2 srpen 2013 - 17:17:11

O Zeissovi jsem ponětí měl, ale nevím proč, nevzpomněl jsem si na něj. Každopádně vypadá móc pěkně, jednoduše. Bessa mi přijde taková víc technická. To, že M6 nemá prioritu clony jsem si uvědomil hned jak jsem se na to zeptal. Škoda, zvykl jsem si na to u OMka..když chci totiž vyfotit rychle nějakou momentku, tak kolikrát nemám kdy štelovat čas i clonu a ještě ostřit. I když...uměli to přede mnou, naučil bych se to taky :)
  • 0

#215 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 srpen 2013 - 13:55:34

Primlouvam se za Zeiss Ikon. K dokonalosti mu chybi alespon jeden mechanicky cas :sad: Na druhou stranu pouziva uplne obycejne baterie, ktere v nouzi najdes v kazde pitome hracce od cinana - LR44. To u Leicy M7 nehrozi. Ackoli s velkou pravdepodobnosti pouziva Zeiss Ikon mnoho dilu stejnych jako Bessa Rxx, tak Zeiss stoji alespon pocitove urovni zpracovani vys (mam prime srovnani). Neni to zase Leica, ale hledacek a uzivatelska privetivost je vyborna. A cena oproti M7 je porad podstatne nize. Objektivy Zeiss ZM jsou take vynikajici.

Baterie jsou LR44 i v Besse. Objektivy Voigtlander / Zeiss / Leica / Konica / ... pasují na všechna těla. Kvalitativní rozdíly jak mezi objektivy, tak mezi těly jsou mnohem více pocitové než technické.
  • 0

#216 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 srpen 2013 - 15:41:30

jeste bych zminil Konica Hexar RF, take dobry fotoaparat, velice skladny, levnejsi nez leica, ma rezim A a motorovy posuv....
  • 0

#217 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 28 únor 2014 - 02:05:47

Ehm ... je tu nekdo s Leica R SLR? Nejak mi vrta hlavou proc tela eRek jsou za strep ceny eMka ... 


  • 0

#218 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 239

Publikováno 28 únor 2014 - 08:19:29

Ehm ... je tu nekdo s Leica R SLR? Nejak mi vrta hlavou proc tela eRek jsou za strep ceny eMka ... 

Mno holt to není takovej fetiš. :-) Navíc je to "v podstatě" Minolta, že jo. :-)


  • 0

#219 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 28 únor 2014 - 08:31:31

pokud  by "R" měla  bajonet  Minolty,  tak je  to  dobrá  alternativa,  ovšem  díky  limitovanému výběru a  dostupnosti orig. skel s bajonetem Leica-R  je  to  pro našince poněkud nezajímavý systém (a pokud  tedy hledat neoriginelní skla,  tak těla Contax mi připadají zajímavější ve stejné nebo nižší cenové relaci) .

Ovšem,  je to jen můj ryze  osobní a soukromý názor, že...


  • 0

#220 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 239

Publikováno 28 únor 2014 - 08:46:39

pokud  by "R" měla  bajonet  Minolty,  tak je  to  dobrá  alternativa,  ovšem  díky  limitovanému výběru a  dostupnosti orig. skel s bajonetem Leica-R  je  to  pro našince poněkud nezajímavý systém (a pokud  tedy hledat neoriginelní skla,  tak těla Contax mi připadají zajímavější ve stejné nebo nižší cenové relaci) .

Ovšem,  je to jen můj ryze  osobní a soukromý názor, že...

Nejen tvůj. :-)


  • 0

#221 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 28 únor 2014 - 10:16:04

Mám Leicu R4 a 2/50. Když to porovnám třeba s Nikonem, kterých mám několik modelů, tak je to asi tak že Leica je skvělý aparát, vyžadující ale občasnou údržbu, pokud se neprovádí pak nastávají problémy. Je to velmi složité tělo, všechny signalizace do hledáčku se přepínají mechanicky, je tam vidět zrcátkově clona a pak podle nastaveného režimu závěrky buďto stupnice s časy nebo clonovými čísly - mechanicky se přehazuje celá stupnice, takže je vždycky vidět jenom to co je třeba a nic navíc, z tohoto pohledu je to blbuvzdorné, případně samostatně čas pokud je manuální režim, vypadá to sice dobře ale jen pokud to dokonale funguje. Signalizace navolených režimů je taky naprosto jednoznačná, nebo když je měřená hodnota mimo rozsah expozimetru. Expozimetr má celkem malou citlivost při selektivním měření, ale na běžné focení to stačí. Mechanické provedení těla a objektivu je ale velmi dokonalé a trvanlivé. Všechno i po letech perfektně drží a nic se neviklá, v bajonetu není naprosto žádný vakl.

Kdežto Nikony třeba řady FM2 jsou mnohem jednodušší, ale i prakticky bezúdržbové a všechno tam funguje pořád stejně.

Údržba u Leicy je velký problém, dělá to jen výrobce a musí se to posílat prostřednictvím sběren u zastoupení, a je to i drahé.

Když to porovnám prakticky, tak R4 má výborný především hledáček - velký, světlý, výborně se dá použít především mezikruží s mikrorastrem, takže se dobře ostří i mimo střed kde je dělený obrazec, perfektně se ostří, je to lepší než u Nikona, ostří se velmi dobře i za zhoršených světelných podmínek.

Obtížněji se tam vkládá film, je tam cívka nedůvěryhodné konstrukce, ale je to v celé řadě R4-R7, takže se to asi tak jenom jeví.

Systém je velmi robusní a mohutný, s klidným chodem závěrky, bez problémů se dají udržet delší časy bez stativu, a je velmi jemná spoušť, tohle je zase lepší než u Nikonu.

Objektiv stejných parametrů 2/50 je mnohem větší než třeba 2/50 Nikon, ale má už přímo integrovanou clonu jako u teleobjektivů.

Já bych podle svých zkušeností dneska doporučil raději Nikon, je to prakticky to samé za mnohem nižší cenu hlavně u objektivů, objektivy Leica-R jsou velmi drahé.

Jinak se s tím ale fotí dobře. Objektiv Summicron 2/50 je skvělý, ideální by bylo kdyby se dal nasadit na Nikon, dokonce kdysi taková varianta Nikonů byla s bajonetem Leica-R. Tak by se propojily ideální vlastnosti obou systémů.

Varianta nasazovat na tělo R objektivy jiného systému (nějaké levnější) mi přijde zcela zcestná, protože pak by se hlavní přednost - dobré objektivy - nevyužila.

PL


  • 0

#222 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 28 únor 2014 - 10:45:19

Mám Leicaflex SL s objektivy 2/35, 2/50, 3,4/180. Je to plně mechanický, robustní, ale už starší (zač. 70. let) fotoaparát. Leicaflexy byly ještě původní konstrukce Leitz, na rozdíl od typů R 3 a dalších. Tomu odpovídá dojem z přístroje, až na pár detailů poctivá celokovová konstrukce, ovšem vyvážená většími rozměry a váhou. Jeden z těch nepovedených detailů bylo plastové tlačítko odjištění bajonetu, ale to už zpravidla bývá vyměněno za kovové. Hledáček je velký a světlý (obzvláště na dobu vzniku), pouze mikrorastr ve středním kruhu je poměrně jemný, takže ostření bych řekl, že je trochu pomalejší, než s hrubším, ale možná přesnější. Spoušť je jemná, zrcadlo také. Ráz, který je od zrcadla slyšet a cítit, je až při zpětném dopadu, při chodu nahoru je dokonale zatlumeno. Baterie napájí pouze expozimetr, a pokud se použije původní rtuťová 1,35 V (což je ale dnes problém), je měření přesné.

 

U výběru objektivů je třeba dát pozor na kompatibilitu různých typů (1, 2, 3 - cam, only R, ROM). Někdy nejde měření, některé nejdou bez poškození nasadit. Pokud vím, tak na Leicaflexy nejdou objektivy ROM pro Leicu R 8 a R 9, a některé novější typy pro Leicy R také ne (jdou na novější Leicaflex SL 2, který je ale dražší).

 

Pokud někdo uvažuje nad systémem Leica R/Leicaflex, musí počítat s tím, že za rozumnou cenu nesežene kompletní řadu objektivů. Kromě základního Summicronu 2/50 jsou dostupnější možná tak 2,8/35, 2,8/90, 2,8/135. Ostatní už jsou poměrně drahé, a ty, které i mezi Leicovými patří k lepším, jsou ještě dražší :-)


  • 0

#223 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 březen 2014 - 10:28:23

takhle to dopadne, když člověk nosí brýle :)
Přiložený soubor  image.jpg   92,61K   52 Počet stažení
  • 0

#224 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 březen 2014 - 10:53:12

ty nevidíš s brejlema 35mm rámeček?  V M2 s brejlema vidím pohodlně jen 50 (35 bez šance, leda když si brejle vmáčku do očního důlku), tak bych čekal, že u M6 přijdeš o 28 ale 35 už by mohla být vidět slušně, no ne?


  • 0

#225 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 březen 2014 - 11:22:04

vidim, ale blbě Jendo. Švenkuju vokem po krajích, jestli je to o.k. Přes ten externí vidím krásně. Co vím tak jsou nějaký dva druhy hledáčků v Leice, 0,72 a pak snad ještě nějaký. Který mám já nevím, ten druhý by byl třeba lepší.
  • 0

#226 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 březen 2014 - 11:26:35

ty máš M2? Úúúú, bych chtěl někdy mtrojku, ta se mi moc líbit.
  • 0

#227 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 březen 2014 - 11:49:12

njn, ale stejně to potřebuju všechno seservisovat. V mrazu má závěrka potíže, chce to vyčistit a seřídit. Až se dostanu do čr tak to zkusím pořešit a je pak možný že M2 bude k mání ;-) (protože na servis čeká i M4, které dám pak asi přednost - jednak je praktičtější a taky otlučenější; dobrého stavu je pro mě škoda).

 

Trochu bych se bál že u M3 bude s brejlema blbě vidět i 50mm. Byl jsem dost (nemile) překvapenej když jsem se poprvé podíval do M2 že toho moc nevidím... po zkušenostech s CL kde je viditelnost s brejlema i 40mm rámečku velmi dobrá. Přesnost ostření je ale někde jinde.


  • 0

#228 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 březen 2014 - 11:59:22

zkus na servis pana Doležala, dobrá skušenost osobně. Do tý M3 bych se rád určitě i jen podíval.
  • 0

#229 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 březen 2014 - 16:59:54

Chtěl jsem to poslat do photohelp.cz, ale doporučení je doporučení :). Zvládá i zásadní opravy? M2 potřebuje akorát CLA (co vím), ale M4 je na tom trochu hůř, ta vyžaduje krejčovinu (výměna plátna/pláten - materiál bych i měl, jen ty zlatý ruce nejsou). Jinak je OK.

 

Přes Vánoce jsem si nechal vyčistit VF závěrky a hned se fotí lehčeji, bez nutnosti pořád řešit nějaký poruchy, pomalosti atd. Takže bych to samý chtěl udělat i s ostatní technikou aby se s tím pěkně dělalo a nemusel se člověk strachovat kdy se to vysype nebo se omezovat částečnou nefunkčností.

 

S M3 moc nepomůžu, je hezká, to jo, ale ta praktičnost je trochu horší. Ono ani M2 není úplně user-friendly: převíjecí knoflík místo kličky, pomalý zakládání filmu; oproti M4 ale jde vysunout rozfocenej nepřetočenej film (to když potřebuju vyvolat jenom právě nafocenou část).


  • 0

#230 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 březen 2014 - 17:52:32

mi pan Doležal plátno zrovna měnil. Už je to ale nějakej pátek, nevím jak dneska. Tenkrát ale dost špačkoval, že je to pracné a že by se mu do toho podruhý už nechtělo. Ale dělal mi M6. M4 je třeba něco jinýho. Co jsem tenkrát pochopil, tak plátno je přilepené na trnu a musí se přilepit rovně. Na to je asi jeden pokus. Ten převíjeci knoflík asi tak jednoduše neurazíš jako kličku, která trčí do boku.
  • 0

#231 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 březen 2014 - 18:03:07

obávám se že jsou na tom všechny dost podobně, jinou konstrukci bych čekal snad jen u M5 a M7. A pokud tam nějaký vývoj byl, tak spíš ta M4 bude ještě komplikovanější proti novější šestce :). Za zeptání nic nedám.

 

a kolik to asitak koštovalo? Řádově? Kdyžtak SZ ... zajímalo by mě v jakých relacích se pohybujeme.

 

Klička se dá urazit?? To by mě nenapadlo.


  • 0

#232 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 březen 2014 - 18:20:37

přeci jen trošku trčí přes obrys foťáku. Ten knoflík mi přijde lepší, ale nestěžuju si :)
  • 0

#233 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 9 březen 2014 - 23:15:04

A proč s takhle drahým foťákem třískáte? Na uražení kličky by to musela být fakt velká rána...
  • 0

#234 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2014 - 06:38:32

Spíš jsem se setkal s tím, že se lidem zkrivila nárazem, ale asi by to fakt musela bejt rána.. Ale chtěl jsem se zeptat, posílal jste někdo k panu kocianovi objektiv na vyčištění? Mam skopar 28/3.5 a začíná mi v protisvětle dělat neplechu, už je trochu zamlženej a je v něm prach.
  • 0

#235 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 10 březen 2014 - 07:00:20

Jakube, nechával jsem si vyčistit Nikkora kdysi, bez problémů. Dřevorube, když něco používáš může se stát. Nechtíc, to je jasný.


  • 0

#236 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 březen 2014 - 07:48:55

mi pan Doležal plátno zrovna měnil. Už je to ale nějakej pátek, nevím jak dneska. Tenkrát ale dost špačkoval, že je to pracné a že by se mu do toho podruhý už nechtělo. Ale dělal mi M6. M4 je třeba něco jinýho. Co jsem tenkrát pochopil, tak plátno je přilepené na trnu a musí se přilepit rovně. Na to je asi jeden pokus. Ten převíjeci knoflík asi tak jednoduše neurazíš jako kličku, která trčí do boku.

 

Otiku, a nemenil ti ho pan kocian? co si pamatuju, tak jsem se snad s nim i o tom bavil...


  • 0

#237 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2014 - 08:08:28

Jakube, nechával jsem si vyčistit Nikkora kdysi, bez problémů. Dřevorube, když něco používáš může se stát. Nechtíc, to je jasný.

 

 

ok, vyzkouším ho, pošlu to tam oboje na seřízení, nablízko je vidět, že neostří úplně přesně (akorát nevim, jestli to bez foťáčku vydržim :-D )


  • 0

#238 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 březen 2014 - 18:14:43

a čistě ze zvědavosti, jak si může cenově stát značkový servis? Hádám že je pěkně mastňáckej, ale nějak nemůžu najít jejich český zastoupení. Tím se moc lidí nechlubí :).


  • 0

#239 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 11 březen 2014 - 19:12:04

jejda vlčáku Kocián to byl, omlouvám se za mylnou informaci. Jojo, kde sem vzal toho Doležala? Máš pravdu. Už je to nějakej rok zpátky, hlava děravá a bude hůř.


  • 0

#240 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 11 březen 2014 - 19:16:47

byl jsem u něj v Modřanech. Co stojí oficiální sevis Leica by věděl asi Ivan Malý, myslím že si tam Leiku posílal. Bez záruky :) Ale v ojrech to bude určitě.
  • 0

#241 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 11 březen 2014 - 19:43:43

http://en.leica-came...ice_and_repair/

 

Ve Vídni (Leicashop, Westbahnstrasse) chtěli předloni za vyčistění (a základní seřízení) M6-ky 250EUR


  • 0

#242 Peham

Peham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 březen 2014 - 20:00:12

To nejsou z lacineho kraje...
p. Kocian dela i Leicy? Mamcu (s23) udelal pekne.

P.
  • 0

#243 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 březen 2014 - 08:50:20

Zdravím,

zastoupení Leica v CZ je nyní Fototrade v Praze. Na opravy je to ale sběrna pro továrnu Solms.  PL


  • 0

#244 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 březen 2014 - 09:43:08

Zdravím,

zastoupení Leica v CZ je nyní Fototrade v Praze. Na opravy je to ale sběrna pro továrnu Solms.  PL

 

 

na emaily ale moc ochotně neodpovídají (popravdě mi neodpověděli vůbec), odkaz na "jejich" stránky Leica taky nefunkční (ten ale funkční nepamatuju nikdy), dělá to celé na mě neseriozní dojem. Takhle si péči o zákazníka nepředstavuju, zvlášt u tak "luxusního" zboží. Taky když se podívám na ofiko stránky leica, tak české zastoupení v sekci "foto" není, jen sportovní optika (nebo co).

 

otik/vlčak: no tak to bude asi důvod, proč když jsem mu před pár měsícema psal (p. Kociánovi) o opravě závěrky, tak mi akorát stroze odepsal abych mu zavolal.  Asi mi to chtěl rozmluvit :). Jenomže telefon beru do ruky jen z donucení (určitě by se to dalo klasifikovat jako nějaká forma stráty pozornosti kdy si nejsem schopen z telefonátu informace zapamatovat, nebo i smysluplně pochopit obsah zdělení a adekvátně pokračovat v rozhovoru), takže jsem se k tomu nakonec nedostal. Radši píšu a čtu. A nebo osobně, to mi  taky nedělá problém.


  • 0

#245 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 březen 2014 - 12:23:13

Zatím nejzajímavější odpověď ohledně servisu jsem dostal z http://www.kamera-se...ex.php/en/leica

 

M2 - CLA: 190€

M4 - CLA: 200€, +každé plátno 70€

CL - CLA: 125€, úprava na nové baterie (přiletování diod): 25€

objektiv - CLA: 95€, přeleštění a přemazání helikoidu: 35€

 

ceny jsou bez VAT (21%), Holandsko.

 

Pan Doležal ( http://dzedek.cholerik.cz/ ) odhadl cenu M2 na méně než polovinu, plátno u M4 dokáže jen vyměnit - nemám náhradní a nejde sehnat (plátno + lišta), takže to je pasé.

 

Takže mám na co šetřit, asi to rozdělím na více etap a opravářů.


  • 0

#246 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 24 březen 2014 - 12:52:57

to jsou zajímavý informace, šikula Ty :) Kde sídlí ten pan Doležal?


  • 0

#247 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 březen 2014 - 15:48:59

to jsou zajímavý informace, šikula Ty :) Kde sídlí ten pan Doležal?

 

doplnil jsem odkaz do předchozíko komentu.


  • 0

#248 ondrejvanya

ondrejvanya

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 4

Publikováno 26 duben 2014 - 14:37:30

Pěkné sobotní odpoledne vážení!

Musím se pochlubit. Po několikaměsíčním škudlení a vyčkávání jsem tento týden objevil v bazáru u Škody krásnou černou Leicu M6, no a už je moje. I přes parádní stav byla levnější, než kterákoliv jiná. Je to radost převeliká, co pět minut si s ní cvaknu jen tak pro radost-ten zvuk!!! Mňam :)

Teď ještě zbývá jedna maličkost - sehnat pro slečnu nějaké pěkné skléčko. Šátrám a hledám v hlubinách internetů, přemýšlím, které dřív. Zatím mám chuť vyzkoušet něco levnějšího, možná od soudruhů z východu, nějaký ten Jupiter či co, pošilhávám po Canonových dálkoměrných sklech a zálusk mám taktéž na starý vysouvací summitar. Nejprv tedy 50, pak možná 35, s kratšími ohnisky moc nefotím. 

Máte někdo zkušenosti s těmi Canony? Do základu třeba 50mm f1,8? Je něco, na co si u podobných objektivů dávat pozor?


  • 0

#249 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 duben 2014 - 15:18:30

Blahopřeji, ať ti dobře slouží.

Jupiter 8, pokud je v pořádku, udělá kus práce. Já jsem, co se týče padesátky, skončil plně spokojen u Konica M-Hexanon 50/2. Používám ji ale zřídka, pro mne je záklaďák u dálkoměru něco okolo 35-40mm. Dobrý začátek je Color Skopar 35/2,5, pokud nepotřebuješ fotit při málo světle. Pozor na Noktony 40/1,4 a 35/1,4, jsou to pěkná sklíčka, skladná, ostrá, za slušné peníze ale mají problematický bokeh. Já jsem skončil u staršího Ultron 35/1.7, který není na plnou díru tak ostrý, ale podání je příjemnější. Obecně mají objektivy Cosina/Voigtlander velmi slušnou úroveň, s ohledem na jejich cenu, která je zlomkem ceny objektivů Leica nebo Zeiss.

V objektivech za mnoho desetitisíc se bohužel nevyznám a poradit nedokážu.


  • 0

#250 ondrejvanya

ondrejvanya

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 4

Publikováno 26 duben 2014 - 15:34:11

Vřelý dík! Do mnohadesetitisícových výšek se nechystám. Dost jsem se teď vydal z peněz a navíc vím, že by to pro mě bylo házení perel sviním. Jsem si jist, že si vystačím s objektivem do 10t, smmarity a summicrony si nechám až na pozdější věk :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních