Přejít na obsah


Fotka

Pentax 6x7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
383 odpovědí na toto téma

#201 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 8 duben 2011 - 19:57:32

3xSláva Servusovi.
Udělal jsem to dle rady a jen jsem sledoval jak slábne svit kontrolní ledky.Vydržela to asi 20s,než zhasla,ale už po těch 10s svítila asi o polovinu slaběji,než na začátku.
Koupím novou a uvidím.
Mám zase radost ze života a hlavně jsem rád,že jsou tu lidi jako je Servus.
Už jsem myslel,že bude stát víkend za ...
Přemýšlel jsem,že udělám zátěžový přípravek,ale nevěděl jsem,kolik má AP67 odběr musel bych to změřit a s tím Bčkem to mě ani ve snu nenapadlo.
Prostě su blb.
Ještě jednou díky.
  • 0

#202 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 9 duben 2011 - 17:36:34

:wink: Tak nemůžem být všichni chytří jako parlament,že? :wink: Ale hned jsem to také zkusil :lol:
  • 0

#203 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 duben 2011 - 17:55:39

No me zas kontrolka slabne tak po trech sekundach i bez Becka...ale zadne problemy jsem zatim nepozoroval, fotak cvaka a hranol meri presne...
  • 0

#204 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 9 duben 2011 - 18:14:59

Řekli mi to kdysi Japonci na výstavě. Měl jsem s tím tehdá problém, tak jsem se zeptal, jak poznám, že je baterka určitě fit a bude mi fungovat i dost pod -20.
Pokud je teplota civilizovanější, většinou to jede i dlouho poté, co to této zkoušce nevyhoví. Nicméně doporučuji si ji před důležitým focením udělat a když tak si alespoň vzít náhradní baterku.

Luboš
  • 0

#205 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 9 duben 2011 - 19:11:07

No me zas kontrolka slabne tak po trech sekundach i bez Becka...ale zadne problemy jsem zatim nepozoroval, fotak cvaka a hranol meri presne...


Já taky neměl nikdy problémy ani teď když jsem fotil dokonce13min.expozice minulý týden a ani nikdy předtím.Jen v tom mrazu to haprovalo.
Dnes jsem cestou do stavebnin se stavil ve fotoprodejně pro novou baterku a ještě se chlápka ptám je funkční,neleží tu dlouho?Říká měla by být.Expiraci jsme na krabičce ani baterce nenašli,tak jsem ji vzal domů a je tak slabá,že kontrolku baterky nerozsvítí,ale když jsem zkoušel spoušť,tak 1/30(bez filmu) normálně šla.Takové mám štěstí,ale myslím,že fakt to bylo baterkou.
Ještě jednou díky za super radu.
  • 0

#206 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 duben 2011 - 21:27:20

Přeju hodně štěstí Zdendo jen, aby to tak bylo...
  • 0

#207 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 duben 2011 - 03:21:29

Tento tyden mi jeden dlouholety vlastnik pentaxe vypravel o presne tomto problemu co jsi popisoval, tedy prouzky na krajich. Bohuzel pro tebe, byla to opravdu zavada a servisman mu to vysvetloval tak, ze druhe platno zaverky se pri expozici po zavreni jeste odrazi od konce a tim vznikne takto tmavsi pruh na jedne strane....
  • 0

#208 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 duben 2011 - 11:32:34

Tedy na pozitivu svetlejsi...
  • 0

#209 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 17 duben 2011 - 11:45:28

No to je ten duvod, proc doporucuji servis.
Jak jsem psal, plandajici zaverka neni projevem vybite baterie.

Lubos
  • 0

#210 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 19 duben 2011 - 09:55:52

Tak tohle nejsou vůbec dobré zprávy.
Každopádně kromě toho jednoho filmu v zimě to nikde jinde nemám.
Mám doma nachystané další 2filmy na vyvolání,tak uvidím.
Odrazí od konce...já si myslel,že docházelo ke zpomalení vlivem mrazu,nebo slabé baterky.
  • 0

#211 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 prosinec 2011 - 00:33:53

Jen takova poznamka, co by se mohla uzivatelum tohoto aparatu hodit. Je to sice i v manualu, ale ten asi kazdy necetl. Kraken tu zminoval problem s mechanismem dratenne spouste pri delsich casech. Ovsem treba i v pripade zapomenuti dratenky neni treba spoust celou dobu drzet. Pro dlouhe expozice staci kolecko casu nastavit mezi hodnoty 1/1000-B, do toho prazdneho prostoru a exponovat. Expozici ukoncime prepnutim volice na jednu nebo na druhou stranu. :)
  • 0

#212 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 4 prosinec 2011 - 20:57:07

Jéééééé, tož to sem nevěděél, díky, to využiju, a často.

Kraken
  • 0

#213 freeman

freeman
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 prosinec 2011 - 19:36:04

Ahoj všichni, připojuju se k tématu s dotazem, zda-li není někdo z Prahy, kdo by mi mohl tento strojek půjčit - např. přes víkend. Mám ještě pár svitků a chtěl jsem vyzkoušet něco jiného než mou flexaretu dvouočko, co má penta hranol. Nabízím úplatu v podobě čb svitku Ilford dle výběru.
  • 0

#214 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 24 prosinec 2011 - 19:41:28

Tý jo zas neco nového.Já ten stroj miluju furt je co oběvovat.
Děkuju ogaro z Pašovic je to špica vychytávka.Máš u mě kalíšek.
Co se týče problému,co jsem psal,tak už se to nikdy neprojevilo.Uvidíme teď v zimě.
  • 0

#215 Oliver

Oliver

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 45

Publikováno 25 prosinec 2011 - 19:39:29

Chci se zeptat,jestli by tady někdo nevěděl o něčem takovém,těžko se to schání,ale dobře se s tím ostří! Vložený obrázek


Mám drevený grip a treba prechytiť lavou rukou pri ostrení -trochu problém !!
Naozaj sa so Zaostrovacím Ringom dobre a pohodlne ostrí ???
Servus / Luboš -písal Ste, že ich máte, alebo mal, aká skúsenosť je s nimi ?
  • 0

#216 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 26 prosinec 2011 - 20:21:15

Ostri se s nima dobre, ale hoblujou objektivy. Jednak otlakama a druhak nejenze objektivem otaci, ale i ho ponekud paci. Coz mne nevyhovuje.. Nekomu jsem je tu slibil a neposlal. Nesnasim fronty na poste a kdekoli jinde. Pokud dotycny, kteremu se omlouvam, dorazi do atasu. Jsou jeho.

Letos jsem si s AP 67 uzil mnoho krasnych 1/125 i jinych casu.

Preji vsem do doveho roku totez.

Lubos
  • 0

#217 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 27 prosinec 2011 - 07:26:47

:D Zdravím Tě Luboši! Byl jsem to já,kterému si ty kroužky slíbil,ale...ze stejného důvodu jak píšeš výše jsem je nevzal,kamarád si to někde sehnal a tak jsem to u něho zkoušel,popravdě-moc mi to nevyhovovalo! :) Tak jsme to potom spolu už tu komunikaci nedokončili,myslím že jsi byl i tenkrát na dovolené...Ten kamarád už AP67 nemá,prodal to a pořídil si Broňku,já bych jej za nic na světě neprodal! :lol: Osobně mi to ostření s kroužkem nevyhovovalo,ale to je u každého individuální,mě stačí grip na levou ruku a ostřit pravou,na stativu už není vůbec co řešit...Takže kdo o to máte zájem stavte se za Lubošem! Hezký den! :lol:
  • 0

#218 Oliver

Oliver

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 45

Publikováno 27 prosinec 2011 - 11:58:05

Ďakujem Vám Luboš za promptnú odpoveď,
asi je to pravda, že by to chcelo vyskúšať -ako to padne do ruky.
Ja mám smc pentax 45/4,0 a 90/2,8 objektívy,
takže podľa prospektu ide na to krúžok typu B.
Ja som z Bratislavy a vy Ste od Prahy,
trochu nešikovné na osobné stretnutie,
ale nechám si to prejsť hlavou a ozvem sa.
Každopádne ešte raz vrelá vďaka za Vašu ochotu.
Oliver
  • 0

#219 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 31 březen 2012 - 01:23:22

Dalsi tip pro pentaxaky. Hlavne krakena a dalsi nocni (astro) fotografy. Jak je znamo, tak baterii v pentaxu neprospivaji dlouhe casy. Pentaxem lze ovsem exponovat dlouhe casy i bez baterie v pristroji! Nize popsany postup jsem odzkousel na mem Pentaxu 6x7, melo by to stejne fungovat i na 67, nikoliv vsak na 67II.

1) vyjmeme baterii
2) nastavime libovolny cas (nezalezi na tom)
3) zmackneme a drzime cudlik na predni strane (originalne urceny pro pripady zaseknuti zrcatka pri expozici s vybitou baterii)
4) zmackneme spoust
5) expozici ukoncime uvolnenim toho cudliku na predni strane

Jak proste :-( Samozrejme je si dobre vyrobit nejaky udelator pro drzeni toho cudliku, napr. gumickou, zlate ceske rucicky urcite najdou i sofistikovanejsi metody, nabizi se moznost udelat drzak na dratenku apod. Takto lze exponovat treba celou noc bez rizika vybiti baterie v polovine expozice....
  • 0

#220 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 1 duben 2012 - 16:25:34

Ahoj.
Díky.Třeba se to bude někdy hodit.Ta baterka v AP6x7 je peklo.Je to tak 3týdny co jsem byl fotit na Ploštině a sekalo se mě zrcátko,takže jsem ten čudlík používal hodně.Musel jsem si koupit jinou baterku.Dnes je tak zajímavé počasí,že sem vystřílel celý film :smile:.Dědina krásně nasvícená a v pozadí bylo vidět,jak sa sněžení přesunuje přes Vizovické vrchy až ke Vsetínskému Trojáku.Prostě aprílové počasí.
  • 0

#221 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 11 leden 2013 - 11:37:43

Jsem také hrdým majitelem Pentaxe 6x7. Momentálně jsem si pořídil 75mm shift a mám na vás prosbu. Jelikož můj měřící hranol spíše neměří, tak nemám jak ozkoušet kompenzaci expozice při samotném shiftování.

Máte s tím někdo zkušenosti? Kolik stupňů se rovná kolika + EV?

Díky za rady ;-)
  • 0

#222 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 leden 2013 - 11:54:20

nemám sice shift, ale z mnoha diskuzí (a praxe) vyplívá, že nejlepší je změřit expozici bez shiftování, tu nastavit, vyshiftovat jak je potřeba a bezohledu na aktuální informaci expozimetru (ukazuje podexpozici) exponovat přednastavenými hodnotami. Obraz na matnici stmavne kvůli fresnelce a tak to vyhodnotí i expozimetr, skutečný úbytek světla při dopadu na film se ale nekoná.
  • 2

#223 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 11 leden 2013 - 12:12:52

Vážně? Děkuju ;-), jsme zase o něco chytřejší :). To mi velmi ulehčí práci :).
  • 0

#224 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 14 březen 2013 - 20:05:02

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda někdo ze zdejších temnokomorníků nevlastní sklo 75/2,8. Vím, že jich je jak šafránu a ještě jsou drahá, ale hrozně bych si ho chtěl vyzkoušet. Ohnisko 35mm je moje srdcové a clona 4,5 není ideální na ostření... Mám SHIFTa, který je sice super, v krásném stavu, ale nevyužiji ho tolik, jak jsem si myslel ;-)

Máte nějaké postřehy, zda se vyplatí ho za tu cenu kupovat, případně kde ho mají, nebo by mít mohli (ebay už delší dobu procházím a neúspěšně).
  • 0

#225 Peham

Peham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 červen 2013 - 19:45:46

Vazeni pratele Pentaxu 6x7,

Nevite nekdo o vhodne alternativni matnici? Standardni pripomina trochu pohled tunelem. Nasel jsem Beattie, ale ta je trochu mimo cenou. Nejaka zkusenost?

Diky.

Petr
  • 0

#226 Sasuna

Sasuna

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 červen 2013 - 11:05:13

Zdraví nováček ve Vašem fóru:)) Chtel bych se zeptat, jestli nemá Panove někdo z vás, nějaké to sklo doma navíc, na ktere se mu (nedejbože praši) a nevyužije ho?? Mam tělo AP 6x7 a rád bych k němu už i nějaky to sklíčko:) za připadné rady, nebo nabidky budu moc vdečný:) Předem děkuji.
E-mail: sasatm@seznam.cz
  • 0

#227 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 11 červen 2013 - 17:29:29

Vazeni pratele Pentaxu 6x7,

Nevite nekdo o vhodne alternativni matnici? Standardni pripomina trochu pohled tunelem. Nasel jsem Beattie, ale ta je trochu mimo cenou. Nejaka zkusenost?

Diky.

Petr


No je to problém, jsou nějaké na Ebay, ale moc jich není. Ale co jsem zatím koukal, tak všechny matnice jsou cenou mimo, neb stojí více než tělo P67 :). Já teda musím zaklepat, že moje matnice je OK a není to tmavá díra ;-)
  • 0

#228 Peham

Peham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 červen 2013 - 17:43:34

Take jsem dosel k podobnemu zaveru. Asi budu mit vice tel. :-)/>
Dik.
  • 0

#229 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 12 červen 2013 - 14:44:11

Zdraví nováček ve Vašem fóru:)) Chtel bych se zeptat, jestli nemá Panove někdo z vás, nějaké to sklo doma navíc, na ktere se mu (nedejbože praši) a nevyužije ho?? Mam tělo AP 6x7 a rád bych k němu už i nějaky to sklíčko:) za připadné rady, nebo nabidky budu moc vdečný :) Předem děkuji.
E-mail: sasatm@seznam.cz

Asi tady nebude mnoho Pentaxistů,kteří by dopustili aby se jim na techniku usazoval delší dobu prach! Něco mají u Škody,něco v Antikfoto Brno...Také Pazdera v Praze skoro pořád něco má na Pentax 6x7!
  • 0

#230 Sasuna

Sasuna

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červen 2013 - 14:55:29

Ano s tím jsem počital, ale musel jsem to zkusit:) Děkuji za tipy!
  • 0

#231 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 srpen 2013 - 14:45:17

Zdravím milovníky těžkého kalibru 6x7. Letos jsem se do tohoto fotoaparátu zbláznil, pořídil si ho a pomalu sbírám zkušenosti. Můžete mi sdělit nějaké rady a typy na stativ, který by drobečka unesl? Preferuji finančně únosné řešení před naprosto dokonalým :)
Díky.
  • 0

#232 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 srpen 2013 - 15:07:32

Vitej na temne a mezi vlastniky Pentaxe :)

Co se tyce stativu docela zalezi jak dlouhe objektivy mas v planu pouzivat. Ja mam nejdelsi shift 75mm a proto mi staci manfrotto 055xprob plus hlava Manfrotto 469, coz je teda kulova hlava na velkoformat. Pro puziti delsich objektivu by to chtelo asi jeste neco robustnejsiho...
  • 0

#233 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 srpen 2013 - 19:10:46

Manfrotto 075B
  • 0

#234 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 srpen 2013 - 21:52:34

Presne to jsem mel na mysli pod slovem robustnejsi, je to skvely a velmi stabilni stativ, ktery pentaxe s prehledem unese... jen zalezi co tazatel fotografuje, ve spojeni s pentaxi vahou by uz pripadna vaha tohoto stativu a poradne hlavy mohla pri delsich prochazkach docela unavovat. Sam jsem si to zkusil a nebyla to zkusenost, kterou bych potreboval opakovat...
  • 0

#235 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 srpen 2013 - 16:11:22

Pro RZ67, kterou bych mohl považovat za skorem ekvivalent Pentaxe (je těžší, ale zas má závěrku v objektivu) používám Manfrotto 475B a 055ProB. A to podle toho, jak daleko se s tím budu táhnout :) Rozdíl je ale citelný a u Pentaxe a delšího skla to bude díky absenci závěrky ve skle ještě horší... Možná bych zvážil i pošetřit a koupit nějaký Feisol karbonový, bytelný....
  • 0

#236 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 25 srpen 2013 - 08:34:42

Díky všem za rady a připomínky, nejdelší objektiv mám 200/4 a nic delšího v dohlednu neplánuji. Našel jsem na netu tohle: http://foto.bazos.cz...frotto-075B.php . S tímhle stativem tedy chybu neudělám?
  • 0

#237 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 25 srpen 2013 - 12:50:47

Urcite neudelas chybu, na pentax je vhodny, jen jeste budes potrebovat pevnou stativovou hlavu. Zalezi na preferencich, jestli tricestnou, nebo kulovou...
  • 0

#238 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 září 2013 - 10:55:57

Nějak se moc v tom číslování typů od Manfrotta nevyznám, ale ten 075B se už asi bude shánět hůře. Vydedukoval jsem správně, že mu v současnosti odpovídá typ 475B? Díky.
  • 0

#239 Haaspeni

Haaspeni

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2013 - 20:12:17

Ahoj vsichni,
Jsem novacek na tomhle foru a prosel jsem vsechny prispevky. Je to inspirativni a krasny cteni, pro mne obsahujici i mnoho rad - co a jak delat, nedelat, co je skvele a co mene skvele.

Rad bych se zeptal na osud prispevku #122. Ano, je z roku 2010, autorem je Zdenab2. Jde o pouziti polaroid kazety na Pentaxu 67, ale nikoli s polaroid naplni, nybrz s planfilmem. Umi nekdo nabit polaroid kazetu planfilmem? Jsou v tom nejake zrady? Jde to vubec? Poradite nekdo?

Zdravim
  • 0

#240 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 září 2013 - 21:10:57

tohle nevím, ale do každé kamery v zásadě lze použít planfilmy, příklad je třeba zde:
http://rhx.rajce.idn..._do_kamery_6x9/#
jinak jsem zkoušel i plan 6x9 jen tak vložit do dvojočky flexaret a fotografuje se s tím bez problému
nabíjení, přebíjení v rukávu
  • 0

#241 Haaspeni

Haaspeni

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 24 září 2013 - 18:14:21

Dik za radu. U P67 to znamena v podstate jen ve tme zalozit film, ve tme vyndat, o ostatni se postara pritlacna desticka na dvirkach. Ale prebijeni ve tme nebo v rukavu, to se mi tedy moc nelibi. Jeste jako skoro dite jsem fotil na Korelle, format 4x3, (ano bylo to na film, jehoz sire byla4,5 cm) na sklenenou desku 5x5 cm. A to tedy nebylo nic pohodlneho. Od te polaroid kazety bych cekal urcite pohodli. Idealni by bylo, nabijet a vybijet ji na svetle. To by se mi libilo.
:-)
Zdravim
  • 0

#242 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 září 2013 - 18:35:00

no některé nápady znějí až divoce, například do kinofilmového nikonu f70 jsem také řezal planfilmy a přebíjel na zahradě, šlo to velmi dobře
proč?
to nevim, protože to šlo :-)
  • 0

#243 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 listopad 2013 - 13:10:48

Zdravím, potřeboval bych doporučit servis pro meho pentaxe 6x7, promazat, vycistit, seridit. Shanim nekoho spolehliveho, kdo tomu rozumi, prednosti je spis rychlost nez cena...diky za tipy.
  • 0

#244 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 11 listopad 2013 - 11:10:29

itemprop="name"> Zásadní problém jsou ND. Jinak u pana Kautského vždy spokojenost. Termín je vhodné domluvit.

itemprop="name">

itemprop="name"> KAUTSKÝ FOTO SERVIS




Eliášova 788/25
Bubeneč
Praha
160 00 Praha 6
jquery152007970432941424416="15" style="padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; padding-right: 0px; color: black; padding-top: 0px"> Oficiální název: Aleš KAUTSKÝ


12972
Počet zaměstnanců: 0
Právní forma: Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona


jquery152007970432941424416="16"> Kontakty
Vložený obrázek

jquery152007970432941424416="17"> Kontaktní osoby
  • p. Kautský Aleš

jquery152007970432941424416="18"> Provozní doba

PO 11.00-19.00 hod.
ÚT 10.00-17.00 hod.
ST 10.00-17.00 hod.
ČT 10.00-17.00 hod.
PÁ 09.00-15.00 hod.

jquery152007970432941424416="19"> Činnosti firmy


Fotopřístroje - servis
záruční i pozáruční servis
- fotopřístroje PENTAX

Fotopřístroje, materiál - prodej
prodej
- fotopříslušenství PENTAX
  • 0

#245 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 listopad 2013 - 12:12:36

Diky, už jsem kontaktoval pana Doležala, muj pentax snad zadne dily nebude potrebovat. Nejspis jen promazat a vycistit, zacala mi zlobit zaverka, nesedi casy a uz se mi stalo i prazdne policko, melo by se jednat o zatuhle mazivo, tak doufam, ze to bude jen to...
  • 0

#246 Michal1

Michal1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 květen 2014 - 09:11:38

Chtěl bych z dveří P67 odmontovat přítlačnou destičku, poradí mi někdo, jak na to? Podle servisního manuálu destičku přidržují "pressure plate retaine screws" tedy šrouby. Když se je snažím vyšroubovat, nejde to. Můžu zabrat, nebo je tam ještě nějaký fígl?


  • 0

#247 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 červenec 2014 - 22:11:36

Začal mě zlobit transport filmu: založím, odtočím až na "1" na počítadle a pak začnu fotit. Počítadlo zůstane na "1" i po 10 expozicích a nataženích. Po otevření dvířek bylo se smutkem zjištěno, že film skutečně skončil na políčku "1" a dál se neposunul. Má někdo podobnou zkušenost nebo rady či doporučení?

Díky. 


  • 0

#248 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 září 2014 - 18:02:42

Věděl by někdo z pamětníků, kolik stál AP 6x7 (se záklaďákem, gripem a hranolem) před revolucí? V bonech - pokud jde o Tuzex, popř. i v korunkách - pokud byl (apespoň jednou za "uherák") k vidění v obyč. prodejnách Foto-Kino. Díky.


  • 0

#249 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 září 2014 - 19:08:24

Pamětník nejsem, ale vzpomínám si, že v časopisu ČS Fotografie bývali podrobné testy fotoaparátů  včetně měření rychlosti závěrek a testů skel - kresba ve středu a v krajích. Byla knim byla uvedená i cena.  Problém byl tuším v tom, že se vlastně nedalo v krámě koupit :-) Chtělo by to nějakého nadšence s časem, aby prolistoval nebo sám se vydat do knihoven. 

 

Informace jen o ceně, je ale spíš k ničemu. Ctělo by to pak vědět i jaký byl průměrný plat. 


  • 0

#250 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 23 září 2014 - 21:50:47

No tak já už si něco pamatuju - průměrný  plat  byl mezi 1800- 2500 Kč. Tak si  to poměř.  Prakticu LLC jsem kupoval - to bylo z více  zdrojů peněz! - tuším za 3.600 Kč ( s Orestonem, resp. Pentaconem 1,8/50). Pro představu - po krátkém spuštění z jakýchsi přebytků pustili do sítě FOTO-KINO  Pentax MG se zoomem 40-80 za 16.000 Kč!  To bylo na počátku 80. let... K smůle - za necelý rok zlevnili totéž na 12.000 Kč! Sic byla k tomu  měkká brašna, redukce závit - bajonet.. s bleskem AF160, sm. č. pro 100 ASA -  16.  Proto si to tedˇvezměme, kolik ty pentaxy ( a jiné krásky)  stojí teď - a  přitom fungují!  :???:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních