Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4394 odpovědí na toto téma

#3951 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 červen 2022 - 07:55:39

 

však psaní článků do novin nebo na internetové portály je taky přežitek pro ty, kteří se chtějí trápit se sdělením "přežitou formou" prostého textu v době, kdy se dá telefonem natočit a zpracovat multimediální forma s potenciálem daleko většího dopadu na čtenáře.. tedy diváka.
 
a přesto se mnozí pořád ještě pachtí psaním


Jsem od mala nastaveny pomaleji, tedy mam radeji text nez video. Takze s prezitkem nesouhlasim. :)

 

 

Tady si neodpustím rýpnutí - v novinařině (včetně zde debatované publicistiky o focení) by "pomaleji nastavený" člověk měl naopak preferovat video, textové zprávy se čtou daleko rychleji.  Může mne vždy trefit šlak, když místo článečku na 5 minut čtení obdržím 20-30 minut video... 

 

Je to něco úplně jiného než zfilmování knihy, tam je zkratkou naopak film a kniha trvá déle (aspoň obvykle, jsou i výjimky s natažením krátké povídky na celovečerní film), ale u publicistiky to kupodivu příliš neplatí a v naprosté většině případů zdržuje spíše video.


  • 0

#3952 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 28 červen 2022 - 11:49:53

ANNUAL ULF SHEET FILM ORDERING WINDOW FOR 2022:

Zdravím, kolegyně a kolegové,

 

opět je možnost přes léto (do 19.8.) objednat u Ilfordu "ultra large format", resp. spoustu běžně nevyráběných, netradičních formátů, více viz odkaz:

 

https://www.ilfordph...indow-for-2022/

 

U nás v ČR možno objednávat přes:

FOMEI a.s.
Machkova 587, 500 11 Hradec Králové, Czech Republic
Tel: 49 50 56 500
Email: info@fomei.com
Web: www.fomei.com

 


  • 4

#3953 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 2 červenec 2022 - 18:24:54

Zdravím a přeji pohodu. Vlivem náhlých osobních problémů se na delší dobu odmlčím. Podzimní Rýchory jsou objednané, tak Vás všechny zvu. Jinak budu KO.


  • 0

#3954 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 3 červenec 2022 - 06:53:46

Zdravím a přeji pohodu. Vlivem náhlých osobních problémů se na delší dobu odmlčím. Podzimní Rýchory jsou objednané, tak Vás všechny zvu. Jinak budu KO.


Ahoj Romane, kdy je plánován termín podzimních Rýchor?
  • 0

#3955 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 3 červenec 2022 - 09:52:05

Vážený kolego, Romane. Držím všechny tlapy....  "Starý Jezevec" Erik

 

 

Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“ —  Mahátma Gándhí

 


  • 0

#3956 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 4 červenec 2022 - 06:15:10

 

Zdravím a přeji pohodu. Vlivem náhlých osobních problémů se na delší dobu odmlčím. Podzimní Rýchory jsou objednané, tak Vás všechny zvu. Jinak budu KO.


Ahoj Romane, kdy je plánován termín podzimních Rýchor?

 

Když je Roman KO tak nebude odpovídat.Už to tady psal že to bude stejné jako vloni i termín stačí dohledat.


  • 0

#3957 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 14 červenec 2022 - 12:00:33

Hledám tipy na galerie, muzea atd., kde bych mohl najít vystavenou (permanentně nebo aktuálně) sbírku dagerotypií, případně i dalších starších / alternativních procesů. Skoro nic jsem doposud neměl možnost vidět, proto budu rád za tipy.

Sleduji teď ten osvětový 12-ti dílný seriál od George Eastman Museum na jejich YT profilu a zjišťuji, že mi tyto základní zkušenosti chybí. Publikace nebo internetové reprodukce mě moc nezajímají, rád bych viděl ty fyzické objekty.

Předem díky za jakýkoliv tip.


  • 0

#3958 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 14 červenec 2022 - 13:35:13

Vážený pane kolego, Danzi. Výlet do výstavního prostoru Interkamera NTM Praha Vám umožní spatřit originální Daguerrotypie po konzultaci s vedením sekce NTM.  

Chráněny, zůstávají vesměs v depositu, převážně veřejně nepresentovány. S pozdravem: "Starý Jezevec", rtuťovitých par vrchovatě nasycen......


  • 2

#3959 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 14 červenec 2022 - 14:49:51

Danzi, kdysi přišla daguerrotypie "za mnou" do Ostravy.. podle toho se dá dohledat autor: https://www.ondrejpr...-pricinnosti-11

a ten za to opravdu stojí!

 

No a zbytek procesů - tam doporučuju mého "altprocess" učitele a mistra Fedora Gabčana - má (měl?) atelier ve Vratimově. Stojí za kontakt/návštěvu! Dělal skoro všechny techniky.


  • 1

#3960 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 14 červenec 2022 - 22:59:15

Díky pánové! Vyzpovídám ještě Láďu Vavříka :)


  • 0

#3961 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 4 srpen 2022 - 15:05:00

https://www.drbna.cz...a-zachrana.html


  • 0

#3962 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 srpen 2022 - 17:15:05

Hypermangán kúpiš v lekárni (používa sa na dezinfekciu), kyselinu v drogérii, kúp akumulátorovú a daj tri krát viac. vybieliť môžeš aj klasickým ustaľovačom. Len tá cievka vyzerá, že úplne priehľadná už asi nikdy nebude. Mne takto stmaveli po vyvolávaní farebných diákov (ORWO, FOMA) a nepomohlo nič, aj keď cievky sú pre klasické použitie nez problémov.


  • 0

#3963 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 srpen 2022 - 17:17:07

Hypermangán kúpiš v lekárni (používa sa na dezinfekciu), kyselinu v drogérii, kúp akumulátorovú a daj tri krát viac. vybieliť môžeš aj klasickým ustaľovačom. Len tá cievka vyzerá, že úplne priehľadná už asi nikdy nebude. Mne takto stmaveli po vyvolávaní farebných diákov (ORWO, FOMA) a nepomohlo nič, aj keď cievky sú pre klasické použitie nez problémov.

UPS Sorry, nechtiac som odpovedal na príspevok z mája 2011


  • 1

#3964 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 9 srpen 2022 - 12:31:25

https://www.35mmc.co...r-beta-testers/

 

Prototype_and_films-1024x682.jpg


  • 0

#3965 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 9 srpen 2022 - 13:33:15

Už mám druhou knížku krajinářská fotografie od A Hinšt K.O.Hrubý.Pokud by měl někdo zájem za poštovné bych jednu nechal.Stačí mě jedna pokud jí někdo využije tak je zbytečný aby u mě ležela.


  • 0

#3966 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 11 srpen 2022 - 11:17:23

Do souboru Manuály jsem nahrál manuál k vývojce 510 Pyro. Snad to někoho potěší a pomůže v tvůrčí práci...
  • 1

#3967 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 11 srpen 2022 - 11:35:56

To bych se rád podíval, ale v souborech to nevidím. Když jsem tam dřív něco nahrával, taky to pak ostatní neviděli. Nemusí to někdo z adminů nějak odsouhlasit nebo něco podobného?


  • 0

#3968 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 11 srpen 2022 - 15:07:07

A safra.... Zrada. První soubor a nezdar. Poradí někdo co bylo špatně?
  • 0

#3969 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 11 srpen 2022 - 16:13:34

A safra.... Zrada. První soubor a nezdar. Poradí někdo co bylo špatně?

Následující postup

použít rozšířený editor  vpravo dole

vybrat soubor najedu na soubor který chci  dám vybrat kliknu na nahrát soubor a odeslat a je to tady se zprávou.


  • 0

#3970 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 11 srpen 2022 - 17:47:38

Přiložený soubor  510 Pyro(1).pdf   356,24K   36 Počet stažení
  • 1

#3971 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 12 srpen 2022 - 06:03:29

510 Pyro(1).pdf


V návodu se píše, že se nesmí používat kyselý přerušovač. Platí to pro všechny pyrokatechynové vývojka? Pokud ano, tak proč?
  • 0

#3972 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 212 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 12 srpen 2022 - 06:35:09

Kyslé prerušovače (a ustaľovače) majú poškodzovať farebný "závoj", ktorý pyro vývojky zanechávajú na filme. Preto sa odporúča prerušovať vodou a zásadité ustaľovače.


  • 0

#3973 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 12 srpen 2022 - 06:37:37

Zničíš celé kouzlo těchto vývojek. Zabarvení emulze. Další problém bude, že je šance poníčit emulzy velikým rozpětím pH. Na TK je několik znalců a praktiků této problematiky. Určitě lépe vysvětlí než já. Pyru zdar. Stojí za povšimnutí....
  • 0

#3974 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 195 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 12 srpen 2022 - 08:52:44

Tady nějaká vlákna k zásaditému ustalovači a pyru.

Pyro vývojky - Články - Články - Articles - Temná komora (temnakomora.cz)

Kyselý vs zásaditý ustalovač ??? - Negativní proces - Temnakomora.cz - web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií

Vydatnost TF-2 - Negativní proces - Temnakomora.cz - web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií


  • 0

#3975 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 12 srpen 2022 - 09:00:37

510-pyro používám už nějakou dobu k max. spokojenosti. Zrovna budu najíždět na novou lahvičku (100ml). Používám většinou v ředění 1+200 a jak to popisuje ve svých videích John Finch = EMA (Extreme Minimal Agitation). Třeba svitek Fomapan 400 @ 320 se mi velmi velmi líbí.


  • 0

#3976 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 12 srpen 2022 - 09:05:31

Skorec: jinak James Lane snad tento rok uvede i další chemii. 

Už nějakou dobu se bavíme o další vývojce autorství Jay de Fehra - jmenovitě Ichor. Tu už jsem měl přímo od Jay'e objednanou a zaplacenou a díky vlastní blbosti mi nakonec objednávku zrušil a vrátil peníze (blbuvzdorně jsem se ho totiž dodatečně ptal, jestli mi to fakt z USA může poslat běžným kurýrem, že to většinou u chemie nejde. Jakmile to začal prověřovat, tak to stornoval).

A James plánuje i nějaké další věci.


  • 0

#3977 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 12 srpen 2022 - 09:45:30

Skorec: jinak James Lane snad tento rok uvede i další chemii. 
Už nějakou dobu se bavíme o další vývojce autorství Jay de Fehra - jmenovitě Ichor. Tu už jsem měl přímo od Jay'e objednanou a zaplacenou a díky vlastní blbosti mi nakonec objednávku zrušil a vrátil peníze (blbuvzdorně jsem se ho totiž dodatečně ptal, jestli mi to fakt z USA může poslat běžným kurýrem, že to většinou u chemie nejde. Jakmile to začal prověřovat, tak to stornoval).
A James plánuje i nějaké další věci.

Dík za informaci. Škoda, že to s tou zásilkou takhle dopadlo. Každé poznání nového se může hodit. Někdy je dobré se neptat a nechat tomu volnej průběh... Nikdo není bez chyby a občas si naběhne. Tak ať se daři v životě a dobré nàpady ve fotografii.
  • 1

#3978 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 13 srpen 2022 - 14:14:12

V nějaké paralelní realitě, v níž by došlo k masovému odklonu od tradiční digitální fotografie k fotografii filmové, by výrobci nových filmových fotoaparátů museli řešit problém, že stávající digitální fotografové fotografující na číslicové zrcadlovky s APS-C snímačem, by nemohli své stávající APS-C objektivy používat na kinofilm. Oživit systém APS by se sice dalo, ale jednodušší by bylo vyrábět pro tyto uživatele fotoaparáty na 1/2 kinofilmového políčka, jehož rozměry zhruba odpovídají APS-C. Zajímavou konstrukční výzvou by pak bylo vymyslet, aby taková půlpolíčková zrcadlovka byla ergonomická, když je v ní film umístěn svisle.

Uživatelé foticích telefonů by měli smůlu, objektivy na jejich přístrojích nejsou použitelné ani do super-8 kamery.


  • 0

#3979 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 14 srpen 2022 - 07:50:45

ANALÝZA- Končí velká éra focení. Canon i Nikon vyklízejí trh - Adam Maršál

Já osobně nekončím léta v kinu jedu na Pentaxe a kdyby?!Dám do Flexarety film nebo podobný fotáky a funguje.


  • 0

#3980 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 srpen 2022 - 12:56:29

Nechcem vytvárať zbytočne nové vlákno, tak to dám sem.

Omylom som kúpil rollkazetu pre zvytkový film 6x9 pre formát 9x12, pričom potrebujem pre 6,5x9. Skôr ako sa pustím do jej prerábky, chcem sa opýtať, či niekto nemá a nechce urobiť výmenu. Rollkazeta je síce poznamenaná vekom,, trošku ošumelá, ale je 100% funkčná, len sa jej treba trošku povenovať.


  • 0

#3981 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 14 srpen 2022 - 19:22:03

Vážený pane kolego Luboszzi. Článek: Analýza - Končí velká éra focení, je dle současné vlny populárního mediálního strašení na libovolné téma s katastrofickými závěry vhodný tak pro oživení skomírající diskuse u piva. Jedná se o naprosto odlišný, jiný druh fotografie, který mne absolutně a dlouhodobě nezajímá. Chlebař, který si nestydí říci Kč 30 000,- za nacvakanou reportáž ze svatby, ten bude pravděpodobně úpět nad těžkou újmou, kterou mu ti zlotřilí výrobci uchystali. Najde se dokonce i pár těch, kteří si uvedený, šíleně předražený aparát, dokonce na "poslední chvíli" zakoupí, aby mohli uléhat s blahým pocitem, že to ještě stihl. Většinu speciálních funkcí stejně nikdy mentálně neovládne, ale ten pocit vyjímečnosti v davu je omračující. Jednooké zrcadlovky na film s několika málo velmi kvalitními výměnnými objektivy, to je základ kvalitní a spolehlivé tvůrčí práce. Žádný autofokus, pořádný, kvalitně mechanický provedený fotografický aparát, celokovové tělo, spolehlivá závěrka. Jakápak končící velká éra focení?  

Vždyť je to jen splácaný blábol pro naplnění zívající pokladny osoby, která se potřebuje podobných specialit za každou cenu velmi rychle zbavit. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 3

#3982 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 14 srpen 2022 - 19:41:08

Stoji zato si uvědomit k čemu hlavně se nejen dnes, ale už 10 č 15 let, používají moderní digitální fotoaparáty, jak zrcadlovky tak bezzrcadlovky. Nikoliv k pořizování fotografii, ale k filmování; aspoň tak to vypadá z hlediska výrobců a prodeje. Pak je jasné, že to zrcadlo jen překáží, aspoň v navrhování širokoúhlých objektivu, a zdražuje celý přistroj.

 

Mimochodem, z jistého hlediska šlo by vynález bezzrcadlovky označit jako jeden z největších pokroků ve fotografii vůbec. Je to totiž první fotoaparát, který k náhledu používá stejné snímací zařízení jak pro skutečné snímání; dřív k tomu musela být nějaká berlička: matnice, zrcadlo s matnici, druhý objektiv, hledáček atd. Ovšem těžko si umím představit analogovou obdobu…


  • 0

#3983 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 14 srpen 2022 - 21:15:59

Pasiasty: stejný snímací prvek pro záznam i náhled se používá už dávno, v TV kamerách od 50. let určitě. Takže myšlenka není nová. Prostě všude tam, kde lze obraz přeměnit na elektrický signál, pak není problém na něj napojit libovolný počet zobrazovačů a nahrávačů. Pak přišly spotřební videokamery s CRT hledáčkem, později digitální kompakty s LCD displejem místo hledáčku... Bezzrcadlovka je vlastně jen velký kompakt se zvětšeným, zrcadlovkovým, snímačem. Kratší registrová vzdálenost u bezzr. umožňuje mj. lepší využití světelnosti objektivu.

 

Osmičkáři znají polopropustný hranol, který část obrazového světla posílá do hledáčkového okuláru. Ten eliminuje pohyblivé části. Problém je malý jas obrazu v hledáčku, kvůli čemuž se nepoužívá klasická matnice, na které by se obraz ještě víc ztmavil, ale pozoruje se okulárem vzdušný obraz. Zaostření se pak děje na mikroprizmatické plošce v hledáčku. V dnešní době by se tam dal umístit CCD snímač, který by snímal obraz odražený polopropustným hranolem, obraz by se zesílil a uživatel by jej pozoroval v LCD hledáčku nebo na displeji. To by se dalo aplikovat i na fotoaparát. Fotilo by se stále na film, ale hledáček by byl digitální. Daly by se zavést různé náhledové profily, kdy třeba při focení na Fomapan bychom přímo v hledáčku viděli černobílý náhled, který by se podobal výsledné zvětšenině, zhotovené naším postupem...


  • 0

#3984 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 15 srpen 2022 - 07:17:12

Polopropustné zrcadlo používal u kinofilm u pro focení Canon - poprvé už kdysi s FD bajonetem, pak ale u několika EOSů, například EOS RT a především  u top modelu EOS-1N RS, viz https://global.canon.../film177.html .

Nevýhodou byla jistá ztráta světla, výhodou absence pohybu zrcadla, což umožnilo vyšší rychlost sekvence a zároveň omezilo vibrace.

Toto řešení se objevilo i u digitálů, kde to použilo Sony (ještě u DSLR).

 

Jinak ale nejde o to, co psal pasiasty, tedy "stejné snímací zařízení pro hledáček i výsledný záběr", to u filmu skutečně z principu nejde. Jde to jen elektronicky - neříkám nutně digitálně, šlo o i u ryze analogové TV kamery, ale zkrátka "elektronicky".


  • 0

#3985 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 srpen 2022 - 12:44:45

Ivan, kamera S8 Beaulieu 7008 cinevideo mala výstup pre náhľadový monitor, a rada 9000 mám taký pocit že tiež.

Pozri: https://www.filmkorn.org/super8data/


  • 0

#3986 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 23 srpen 2022 - 17:23:31

Pokud by jste ho někdo chtěl za poštovné ho  nechám.Blbne přetáčení a zevnitř na matnici kousek černý pásky nutno vyčistit.Nebo opraváři by se to mohlo hodit.Válí se mě doma a spravovat do dávat nebudu.Baterky funkční diody svítí.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  2.jpg   84,59K   2 Počet stažení
  • Přiložený soubor  1.jpg   51,07K   2 Počet stažení
  • Přiložený soubor  3.jpg   120,86K   2 Počet stažení
  • Přiložený soubor  4.jpg   75,53K   3 Počet stažení

  • 0

#3987 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 23 srpen 2022 - 18:27:01

Pokud by jste ho někdo chtěl za poštovné ho  nechám.Blbne přetáčení a zevnitř na matnici kousek černý pásky nutno vyčistit.Nebo opraváři by se to mohlo hodit.Válí se mě doma a spravovat do dávat nebudu.Baterky funkční diody svítí.

Za poštovné beru, do vitríny ideální kus. Dále, prosím, Luboši, prostřednictvím soukromých zpráv.

 

Shimpan


  • 0

#3988 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 25 srpen 2022 - 12:43:12

Musím konstatovat, že zde publikovaný 2-dílný článek Kodla na téma lith printu patří v tomto tématu k jednomu z nejlépe zpracovaných. Obecně toho není moc dostupného. Rudmanova knížka je prakticky nedostupná (lze ji koupit, ale za jaké peníze). Článek je stručný, jasný, ilustrativní a velmi dobře popisuje tuto techniku pro člověka, který zvažuje si to vyzkoušet. Jen mě mrzí, že jsem to nečetl, když jsem s lith printy začínal, ale až teď.
Pokud by se zde Kodl vyskytoval, tak alespoň pomyslně smekám klobouk. Dobrý počin !


  • 0

#3989 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 srpen 2022 - 11:20:50

Páni, nechcem otvárať nove vlákno, tak sa opýtam tu:

Dostal som diaprojektor Refleca Diamator AFM, mám k nemu len nemecký návod. Chcem sa opýtať či nemá niekto český alebo slovenský návod na použitie, a nebol by ochotný poslať mi jeho kópiu. Ďakujem.


  • 0

#3990 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 18 září 2022 - 15:23:33

Zase po letech jsem si přečetl článek z prosince 1999.Mezinárodní poroty Czech Press Photo se ptaly názor ohledně digi fotografie.Zajímavý je jak odpověděl Antonín Kratochvíl jak po letech změnil názor.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  1.jpg   384,1K   4 Počet stažení
  • Přiložený soubor  2.jpg   404,5K   4 Počet stažení

  • 1

#3991 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 18 září 2022 - 20:21:09

[...] Mezinárodní poroty Czech Press Photo se ptaly názor ohledně digi fotografie. [...]

Je z toho vidět jedná zajímavá věc: nikoho v podstatě nenapadlo, že změna nebude v tom, že novinářský fotograf bude moct pracovat rychleji, ale že to povolání stane se poněkud zbytečné díky přes šesti miliardám chytrých telefonu, každý s možnosti tady a teď pořídit snímek. Což jedině dokazuje, jak veškeré věštění budoucností je riskantní.


  • 1

#3992 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 20 září 2022 - 00:00:57

 

[...] Mezinárodní poroty Czech Press Photo se ptaly názor ohledně digi fotografie. [...]

Je z toho vidět jedná zajímavá věc: nikoho v podstatě nenapadlo, že změna nebude v tom, že novinářský fotograf bude moct pracovat rychleji, ale že to povolání stane se poněkud zbytečné díky přes šesti miliardám chytrých telefonu, každý s možnosti tady a teď pořídit snímek. Což jedině dokazuje, jak veškeré věštění budoucností je riskantní.

 

Přijde mi, že nejsympatičtější odpovědi tam má Karol Kállay, zvlášť tu druhou.

 

Co se týče věštění budoucnosti, tak si vždycky vzpomenu na pár tvrzení : "Polovodiče jsou z fyzikálního hlediska zajímavé, ale elektronky v praxi nenahradí."  " 16ti bitové počítače jsou výkonné, ale pro nenáročné  aplikace, například hry, budou 8bitové nadále používané" a "  Pro záznam obrazových dat nebude levnější nosič, než je film".

Opět se potvrzuje, že čím vágnější věštba, tím úspěšnější věštírna. :-D


  • 0

#3993 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 20 září 2022 - 11:33:34

https://kosmofoto.co...led-x-film-320/


  • 0

#3994 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 20 září 2022 - 20:04:56

 

[...] Mezinárodní poroty Czech Press Photo se ptaly názor ohledně digi fotografie. [...]

Je z toho vidět jedná zajímavá věc: nikoho v podstatě nenapadlo, že změna nebude v tom, že novinářský fotograf bude moct pracovat rychleji, ale že to povolání stane se poněkud zbytečné díky přes šesti miliardám chytrých telefonu, každý s možnosti tady a teď pořídit snímek. Což jedině dokazuje, jak veškeré věštění budoucností je riskantní.

 

A kolik fotek pořízených běžnými uživateli chytrého telefonu vídáte v novinách? Já tedy mnoho ne, až na výjimky, kdy fotka pořízená náhodným svědkem náhodné události je jediným dostupným obrazovým materiálem... Systematickou práci reportážního fotografa zatím nic nenahradilo. Je možné, že v budoucnosti budou fotoagentury posílat do terénu místo reportérů nějaké fotodrony, ale to zatím tak nevypadá.

 

Co se týká vztahu fotoreportáže a digitálu, tam už dávno platí, že kdo se chtěl v branži udržet, musel i ten ten nejstatečnější přesedlat na digitál... Agentury totiž začly přijímat jen digitální fotky.


  • 0

#3995 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 20 září 2022 - 21:51:21

 

 

[...] Mezinárodní poroty Czech Press Photo se ptaly názor ohledně digi fotografie. [...]

Je z toho vidět jedná zajímavá věc: nikoho v podstatě nenapadlo, že změna nebude v tom, že novinářský fotograf bude moct pracovat rychleji, ale že to povolání stane se poněkud zbytečné díky přes šesti miliardám chytrých telefonu, každý s možnosti tady a teď pořídit snímek. Což jedině dokazuje, jak veškeré věštění budoucností je riskantní.

 

A kolik fotek pořízených běžnými uživateli chytrého telefonu vídáte v novinách? Já tedy mnoho ne, až na výjimky, kdy fotka pořízená náhodným svědkem náhodné události je jediným dostupným obrazovým materiálem... Systematickou práci reportážního fotografa zatím nic nenahradilo. Je možné, že v budoucnosti budou fotoagentury posílat do terénu místo reportérů nějaké fotodrony, ale to zatím tak nevypadá.

 

Co se týká vztahu fotoreportáže a digitálu, tam už dávno platí, že kdo se chtěl v branži udržet, musel i ten ten nejstatečnější přesedlat na digitál... Agentury totiž začly přijímat jen digitální fotky.

 

A kolik fotek pořízených běžnými uživateli chytrého telefonu vídáte v novinách? - docela dost. V popisu bývá : " Za foto od čtenáře děkujeme, posíláme klíčenku a 400,- korun " Za ty prachy se nevyplatí držet letku dronů s živými operátory. U ostatních fotek je "ilustrační foto fotobanka xy"

Teď je to vidět v Ukajinský válce - Nejsou tam davy reportérů v balistických vestách PRESS, ale přebíraj se fotky a videa ze soc sítí. Je mi to líto, reportážní a humanistickou fotografii mám rád, ale doba se změnila.

Haj Hou.


  • 0

#3996 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 21 září 2022 - 05:07:23

https://kosmofoto.co...led-x-film-320/


Ty jo Amíci jedou. Zdá se to být zajímavé. Jde pušovat až na 1600 a při slunečném počasí je lépe fotit na 200. Tak asi i snese trochu přeexpozice. Vůbec mají můj obdiv páč v dnešní době začínat s novou emulzí musí být fest odvaha. No což
... kdyby někdo jel do zámoří může nám na zkoušku pár kousků dovést. Rád otestuju.
  • 1

#3997 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 21 září 2022 - 08:39:14

Tak nová emulze to asi nebude. Chápu to tak, že to není rebrandovaný materiál, který už někdo používá. Ale může to být třeba nějaký surveilance negativ. Je fajn, že to se ale nové věci objevují, cena se zdá být velmi dobrá. Zda se to dostane a za jakou cenu na evropský trh je otázkou. 


  • 0

#3998 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 21 září 2022 - 10:24:47

 

Moc filmů s jmenovitou citlivostí 320 není... Jen Retropan 320. Zvláštní shoda náhod?

Jinak koukám, že Retropan 320 v 35mm verzi už není!


  • 0

#3999 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 10 říjen 2022 - 21:57:29

Na Idnesu https://www.idnes.cz...c_technika_alv 

Téma je fajn, rozhovor a fotky taky, ale v tom článku se nějak ztrácím, jakoby si novinář nebyl jistej v kramflecích o čem vlastně píše. Nebo jsem hnidopich?


  • 0

#4000 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 14 říjen 2022 - 11:36:00

Na Idnesu https://www.idnes.cz...c_technika_alv 

Téma je fajn, rozhovor a fotky taky, ale v tom článku se nějak ztrácím, jakoby si novinář nebyl jistej v kramflecích o čem vlastně píše. Nebo jsem hnidopich?

Kolego, jen opravím odkaz (na konci ta procenta atd. nemají být):

 

https://www.idnes.cz...ec_technika_alv


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních