Přejít na obsah


Fotka

Pentax 6x7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
383 odpovědí na toto téma

#51 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 leden 2009 - 08:24:04

Prosím zkušené pentaxisty o radu:

Získal jsem pro svůj P 6x7 konventor Pentax, kterej se dává mezi tělo a objektiv a prodlužuje ohnisko 2x. Když na něj nasadím objektiv 90mm, tak mi nejde zaostřit na nekonečno, ale mohu ostřit pouze do ca 5m.

Nevíte někdo v čem je problém?? Není někde nějakej "přepínač"...??
  • 0

#52 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 28 leden 2009 - 18:17:47

90m nelze používat s žádným konvertorem 2X. První možný je 135mm. Také záleží jaký konvertor máte. Černý nebo bílý?

Luboš
  • 0

#53 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 leden 2009 - 18:45:08

Mám černý. Rear conventer T6-2x.

Jde s tím ostřit tak do těch 5m, takže na portréty je to dobrý..
  • 0

#54 andy

andy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 květen 2009 - 19:39:58

Rád bych se zeptal Luboše, který objektiv vidí lépe 168/2,8 nebo 200/4. Oba mají průměr zívitu 67 mm?¨
A jak vyjde porovnání 45/4 55/4 6x7 a 55/4 SMC 67
Děkuji
  • 1

#55 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 29 květen 2009 - 20:29:44

Takže, pokud budeš srovnávat 165 a 200 při průměrech filtru 67mm, pak srovnáváš starou 200 s relativně novou a podařenou 165. Pak je určitě lepší 165mm. Jiná situace nastává pokud by jsi uvažoval o 200 nové koncepce. Má filtr 77mm a je to suveréně nejostřejší zaplatitelný teleobjektiv na AP67. I při použití s konvertorem (především tím bílým) neztrácí dech. Vřele doporučuji tento, pokud jde především o kresbu. Pokud chcete objektiv na porttrét, je lepší 165. Staré 200 bych se vyhnul. U ní lze vyzdvihnout jen nádhernou tonalitu připomínající spíše 9x12 než 6x7.
U širokáčů je to obdobné. 45mm se dělala jen v jedné optické verzi a je dost podařená. 55 se dělal ve třech verzích. Ta první (tvarem připimíná rybajz) má clonu 3.5 a moc podařená není. Druhá z roku 1979 už má clonu 4 a je asi tak srovnatelná s 45mm. Ovšem třetí verze 4/55 z roku 1986 je ukrutná. Ani pri mé náročnosti jsem na něm neshledal nic ke kritice. Rozhodně překreslí 45mm. Pozná se podle zkosenách hran na ostřícím kroužku.
Takže já bych volil poslední verzi 4/55. Dle mých zkušeností překreslí i Hasselbladího Zeisse 4/50 CF, nikoli však už CFI.
Nicméně ani s 45 chybu neuděláš.
Jak říkám, z Tvého výběru bych se vyhnul jen staré 200mm s filtrem 67.

Hezký večer

Luboš
  • 0

#56 andy

andy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 květen 2009 - 16:47:06

Děkuji za odpověď.
U P67 jsem otrokem emocí k tomuto aparátu. I když nejzdařilejší fotografie jsem pořídil základním sklem 90/2,8, přece bych z touhy po technice vlastnil i jiná a dobrá, či nejlepší PX skla. Z delších mám 135/4 makro, a 300/4 (vcelku na nic) a z kratších 55/4 starší verze. Koupil jsem unáhleně 45/4 ale současně právě nyní mám nabídku na 55/4 verze poslední. Nevím jestli optická kvalita nového 55/4 vyváží starosti s doplňky pro 45/4 - nové filtry, sluneční clona atd. , které jsou velmi drahé. Fotím krajinu a přírodní zátiší - jako ve filmu - zámek na jaře, na podzim, v zimě, 100 x jinak.
Je mi příjemné, že 55/4 i 200/4 - nová - by měly stejný průměr 77 mm.
Je zásadní rozdíl v portrétu sklem 135/4 - 165/2,8 - kdybych se o něj někdy snažil?
Zdá se mi, že P67, či skla jsou venku cennější než u nás, je to jen pocit, nebo fakt?
  • 0

#57 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 30 květen 2009 - 19:36:58

Ano. Take mam AP67 ve velke oblibe. Dvojice 55 a 200 je moje nejoblibenejsi kombinace v krajine. Mohu jen doporucit. Pokud je nova 55 v poradku je rozdil oproti starsi docela znacny. Tu 300 mas normalni nebo APO? O APO bych mel zajem. Jinak pokud by jsi si chtel zminene skl zkusit stav se u mne v atasu. Mail mam v profilu.
Jinak ano, skla na AP67 jsou u nas levnejsi. Jen bych varoval pred jistym panem za Slovenska, ktery nabizi dvojici skel za urcitou cenu, kterou po v mem prijezdu vyrazne navysil s tim, ze preci s prazdnou neodjedu. Ma je dosud, tak bacha.

Lubos
  • 0

#58 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 30 květen 2009 - 20:45:34

Toho pána ze Slovenska znám rovněž... :-) , asi tak nějak podobně jako L.S.
andy: Pokud se Vám do hledáčku (s nasazenou 55/4) vejde to, co fotíte - neváhejte!!! Opravdu budete pro P67 hledat "kresebnější" objektiv.
Skutečně potřebujete (snad kromě YG, Y nebo O) na krajinu další filtry? Pakliže ano, dají se sehnat dobré B+W MRC za lidskou cenu. Až takový děs to není. Sluneční clona je drahá (na to, že je to kus bakelitu... protože kovovou budete shánět dost těžko), ale s trochou trpělivosti to jde.
Přeji pěkné záběry!
  • 0

#59 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červen 2009 - 16:03:31

Ogaři, poslúchajte, řeším takový problém a nevím jak se rozhodnút. U Mého pentaxu sa mi stává, že když fotím nějakým dlúhým časem ( a to skorem pořád) tož sa mi nekdy stane, že sa mi nevrátí zrcadlo. Dočilškaj sem to řešil tak, že sem zadělal krytků skléčko, klepnul lehce prackú po hranlu a ono sa vrátilo. Je léto, foto aktivity klesajú a tož sem sa rozhodl že si to dám d rychtyku.

DFneskajc sem volal jedinému opravářovi na pentaxy panu Doležalovi do Praglu, kde sem to s ním konzultoval a on mi řekl, že to chce dal komplertněš do rychtyku, vyčistit, skóknót to, popřž. neco vyměnit a tak. Jako částku uvedl cca 5.000 Kč, což je docela pálka, zrovna ta, za kterú sem před rokama pentax kúpil, tož sa mi to do teho mazla moc cpat nechce.

Nevíte ešče o nejakém šikulovi, kerývá by to kvalifikovaně zvládnul?

Ono de aji o to, že asik to pan Doležal zvládne tak, že to pofachčí jak střelené, je tam záruka, ale ty chechtáky ně zarazily. Co myslíte?
  • 0

#60 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 červen 2009 - 16:44:19

Taky me ta cena prekvapila. Zrovna mi delal Hassyho, praskla pruzinka a stalo to 3 tisice. Pry to bylo tak drahe proto, ze Hassy je spatne udelanej a sesroubovani mu trva hodiny. Tvaril se ze Hassy je ze vsech systemu nejhorsi (mysleno mechanikfriendly) a ze ostatni to maj vymyslene lepe. Nakonec to bude na tvem zvazeni, ale o kvalitu bych se nebal. A navic si dobre pokecas, ja s nim stravil nekolik hodin v McDonaldu na Vodickove :)
  • 0

#61 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červen 2009 - 18:49:49

Totéž co tobě říkal o Hasymu, tak mi říkal o Pentaxu 67 :( :)
  • 0

#62 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 červen 2009 - 19:22:20

hm... je asi šikovný nejen manuálně :)
  • 0

#63 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 červen 2009 - 19:46:53

Asi jo :)
  • 0

#64 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 30 červen 2009 - 20:20:01

I vysoce kvalifikovaní servismani se nejvíce obávají:
1. oprav elektroniky
2. nedostupnosti náhradních dílů
Možná by stálo za to, stavit se u Škody - ti dva pánové (otec a syn Maštalířové (?) jsou děsně šikovní a možná by stačilo aparát vypucovat či tak něco.
Pak ještě vím o panu Krátkém (3Kfoto), který umí opravit kdeco.
Mně opravovali Pentaxy několikrát v Lucemburské (Fotoservis ?) a vždy ke spokojenosti. Dělali mi tam i věci zcela "netradiční".
Existuje ještě pán v Havířově, ale jméno mi vypadlo. Určitě jej někdo z TK zná a dá kontakt.
Přeji dobré (a pokud možno i levné) vyřešení!
  • 0

#65 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 červenec 2009 - 10:39:50

Děkuju všeckým, ešče zkusím popřemýšlat, kdyby ešče nekdo veděl, tak dajte vědět.
Díky.
  • 0

#66 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 092 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 1 červenec 2009 - 10:52:45

Já si myslím, že je to opravdu dost peněz. Zasejc, ale se zárukou. Pokud však spočítám celkové náklady, tak se začínám ošívat, zda-li opravit, nebo jen namazat. Téměř všechny přístroje je třeba jen seřídit a namazat. I ty sixy choděj bezva, když se namažou. ( o mě to neplatí, já pak nefunguju).
Trochu mi to připomíná můj letitej koníček - oprava hodin. Dělám to za paklík tabáku, no a pražáci to dělaj za cca 1600. Přičemž celková práce je na cca max 2 hodiny. S výměnou zubů cca 3 hodiny. To již chtěj okolo 2500kč. Holt jinej kraj jiné ceny.
Jinak Krakene, já zde mám takové malé kladívečko, to aby jsi jsi neotloukl ručičku při zklápění zrcádka.
Roman
  • 0

#67 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 červenec 2009 - 18:12:20

kraken:
Opravy a renovace
Nabízím opravy a renovace fotografických přístrojů a objektivů, popřípadě i příslušenství, jako stativů, zvětšováků, apod. Dále pak čištění, seřizování, opravy měchů, výtahů a ostatních mechanických celků. Je možno dodat i reference. Konkrétní druh opravy mi prosím přibližte mailem, nejlépe i s fotografií, já nabídnu cenu za opravu předem a z 90% je to již cena konečná, pokud se nevyskytnou při opravě komplikace, jako když je potřeba něco dokoupit, sehnat, vyrobit nové, apod.
CENA DOHODOU.
Kontakt: Petr Ošťádal ( inzeráty), tel.: 720187400

Toho pána neznám (inzeruje na Paladixu), ale za telefon dáte desetikorunu, že?!
  • 0

#68 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 1 červenec 2009 - 18:36:58

no já jsem nadmíru spokojený s jedním pánem z havířova - práce kvalitní, ceny lidové
a pak mi byl doporučen pan francírek z pardubic (http://home.tiscali.cz/opravy_foto/) - zatím jsem u něho ještě nic spravovat nenechával, ale třeba kolega z fotoklubu s ním byl spokojen

oba působí zde, ale nevím jak moc touží po publicitě, tak je tady vyvěšovat nebudu...
  • 0

#69 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 srpen 2009 - 15:33:35

Prosímpěkně, který Pentax 67 (6x7) umí režim priority clony a co je k tomu potřeba? Měřicí zřejmě?
  • 0

#70 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 10 srpen 2009 - 16:41:14

Pentax 67II s měřícím hranolem. Umí to s kterýmkoli i tím nejstarším objektivem.

Luboš
  • 0

#71 yellowhammer

yellowhammer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 srpen 2009 - 17:25:34

Prosímpěkně, který Pentax 67 (6x7) umí režim priority clony a co je k tomu potřeba? Měřicí zřejmě?


Koukal sem do manuálu P67 a našel, že:
TTL Pentaprism Finder P67 funguje jako expozimetr - nastavíš ISO, pak zapneš foťák a nastavením clony a času se snažíš dostat jakousi rysku do prostředí čárku značící správnou expozici. Měří plošně. Na těle P67 je volič časů jen s Bulb a X(pro blesk) - tento foták fyzicky nemám, můžu se tedy mýlit.

U P67ii je měřící hranol schopen kontrolovat clonu a je možné na něm nastavovat:
a) korekci expozice +/-3EV(po 1/3)
:) měření expozice plošné, bodové a s posíleným středem

A na těle P67ii je na voliči časů také bulb, x(pro blesk) a režim A(periorita clony)

Manuály ti můžu nasypat na email, pokud chceš.

Ale zpět k tvé otázce - režim A má pouze P67ii a je k němu nutný AE Pentaprism Finder 67ii.
  • 0

#72 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 srpen 2009 - 20:16:04

Děkuju pěkně, to jsem chtěl vědět. Takže 67 II a AE hranol
  • 0

#73 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 srpen 2009 - 09:25:29

Himself: 67II nemám, ale 67 a 6*7 ano, i s měřícím hranolem. Stav se, můžeš vyzkoušet:)
  • 0

#74 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:15:11

Jiří, máš k tomu nějaké portrétní sklo? :-)
  • 0

#75 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:47:35

Jiří, máš k tomu nějaké portrétní sklo? :-)


není zrovna portrétní, respektive na portréty se moc nepoužívá. Ale ohniskově by to šlo:)

Je to Takumar 200/4. Jen s ním zaostříš asi až od dvou a půl metru:))
  • 0

#76 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:56:10

A kruci a mezikroužky předpokládám nemáš. No tak holt nějaký ten záklaďáček :-)
  • 0

#77 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 srpen 2009 - 13:51:02

A kruci a mezikroužky předpokládám nemáš. No tak holt nějaký ten záklaďáček :-)


jasně, ten mám:)
teoreticky můžu na nějaký čas sehnat 165ku, ale je stejně otázka, co chceš vlastně "testovat"? :))
  • 0

#78 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 srpen 2009 - 14:19:55

Nechci nic moc testovat, chci vzít nějakou slečnu a jeden svitek jí vyplácat do obličeje a pak se s tím doma mazlit :-)
  • 0

#79 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 srpen 2009 - 20:44:45

na víkend to ještě nepůjčím, potřebuju dojet film, ale co takhle přijít v pátek na fotopivo?
  • 0

#80 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 srpen 2009 - 08:19:34

jiří, to je teď? Já se tam chystám už déle, ale teď si zrovna beru na pátek dovču a jedeme pryč :D Ale vůbec na to nespěchám, stejně se akorát bojím toho, že to pak budu chtít :oops:
  • 0

#81 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 srpen 2009 - 16:25:50

každej druhej pátek v měsíci:)
  • 0

#82 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 srpen 2009 - 09:53:19

Kraken napsal: "Ogaři, poslúchajte, řeším takový problém a nevím jak se rozhodnút. U Mého pentaxu sa mi stává, že když fotím nějakým dlúhým časem ( a to skorem pořád) tož sa mi nekdy stane, že sa mi nevrátí zrcadlo. Dočilškaj sem to řešil tak, že sem zadělal krytků skléčko, klepnul lehce prackú po hranlu a ono sa vrátilo. Je léto, foto aktivity klesajú a tož sem sa rozhodl že si to dám d rychtyku.".

Děcka, pokračoval sem v řešení problému. Nekdo mi poradil že už asik budu mět slabů baterku a tak sem ju vyměníl. a Problém trvá pořád.
Pořád sa mi ale zdálo, jako kdyby na to měla drátěná spúšť, zkrátka, když je zafixovaná šrůbkem věcej jak cca 4 minuty, tak sa mi nevrátí zrcadlo. Rozhodl jsem se, že to teda vyzkúšám. Natáhl sem svého nemocného mazlíka pentaxího, nachystal si závažíčka a ty "posadil" hrásně sezhrora na spoušť (tím vyloučil drátěnku ze hry). Po deseti mnutách sem závažíčka ze spouště sundal a zrcadlo plllesk, vrátilo se nazpět, tak jak má být.

Čili zrcadlo se nevrací z toho důvodu, že mi zůstane viset mechanismus drátěné špouště, snad slabá vratná pružinka, nevím....
Rozdělával jsem někdo pentax 67 tak, že jste se dostali k tomu mechanismu? Umíte to někdo? Myslím si, že po natáhnutí vratné průžinky by měl pentax šlapat jak hodinky.

Děkuju i za případné další rady či inspirace.
  • 0

#83 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 27 srpen 2009 - 11:56:39

Milanku posluchaj, toz sa vykasli na dratenku a exponuj ty dluhe casy tema zavazickama, nebo treba izolacku nebo ja nevim ci este. Normalne krytka na objektiv, zafixovat spoust, oddelat krytku, exponujes, zavres krytku.
A budes to met jako nacvik na prechod na velky format, naucis sa pekne klobuckovat. :lol:
  • 0

#84 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:30:16

...co do té spoušti zkusit kápnout malinko nějakého kvalitního mazadla, nemyslím slivovici :lol: . Olejíček na zbraně, hodinky nebo něco podobného. Ten konzervační na zbraně mám doma, mohu poskytnout. Je teda nějakej emerickej, ale opravdu dobrej.
  • 0

#85 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 srpen 2009 - 13:43:02

Otíku, ogaro, mám enem tadyk tento:

http://www.clpservis...break-free.html

je to ten CLP.

Mysíš, že by to mohlo jít?
  • 0

#86 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 srpen 2009 - 13:58:23

Nevím ale asi bude dobrý, litrovka stála onehdá neco přes 2.000 Kč. Mám s ním dobré zkušenosti, ale s mazáním primárního účelu, ne fotoaparátů. Bojím se aby výpary nejak nezalezly na optiku, ale nevím jak je ten aparát uspořádaný.
  • 0

#87 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 srpen 2009 - 15:14:47

...co do té spoušti zkusit kápnout malinko nějakého kvalitního mazadla, nemyslím slivovici :lol: . Olejíček na zbraně, hodinky nebo něco podobného. Ten konzervační na zbraně mám doma, mohu poskytnout. Je teda nějakej emerickej, ale opravdu dobrej.

Nee!
Olej se uvnitř aparátu všude rozleze!
Dej to namazat někomu kdo si to troufne rozebrat. Bude to práce na max 1/2 hodiny.
V nejhorším i mně, ale musel bys aparát poslat, poslední dobou na Valašsko moc nejezdím.
  • 0

#88 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 srpen 2009 - 16:05:55

Pozdě...........

Nabral jsem na špendlík krapítek oleje a opatrně nanesl do šroubku spouště. Vzal jsem drátěnku a exponování to rozhýbal. Poté udělal test.

Výsledek:

Exponoval jsem 2, 5, 10 a 15 minut. A přátelé, ono to chodí!!!!!! :lol: :cry: Vše funguje jak má. Enem doufám, že sem podle posledního vyjádření Dubrara pěkně neposral. No zase si říkám, že toho olejíčka byla jen slzička co by se na špičku špendíku vešla. No doufám, že to bude O.K.

Pokud neé, tak su kůň.

Ale jak říkám, problém byl vyřešen.
  • 0

#89 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 27 srpen 2009 - 16:09:28

Pozdě...........



:lol: :cry: :) :lol: :lol:
  • 0

#90 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 27 srpen 2009 - 16:50:49

....Milane, udělal by jsem to uplně stejně. Snad nejsem trouba, ale zdálo se mi, že kapička oleje nemůže takovému mackovi jako je Pentax ublížit.
  • 0

#91 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 27 srpen 2009 - 17:39:53

Mazal jsem pár objektivů i yashicu syntetickým olejem motul s přísadou molybdenu,který mám do vysokootáčkových motorů a můžu říct,že pokud tam dáš jen kapku optice to neublíží.Pokud toho bylo jenom na špičku špendlíku a dáno dovnitř spouště asi můžeš být úplně klidný.

Tento pentax je mým snem...bohužel nejsou love.
  • 0

#92 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 červenec 2010 - 17:58:39

Lidi mám dotaz.Je cena za tělo AP 6X7 bez MLU s neměřícím hranolem 3tis. adekvátní cena?Je docela ošoupaný,ale to by mě nevadilo.

Díky za rady.

P.S.:Sklo bych měl 90/2,8 bez závěrky(LS),tam jsem slyšel samou chválu.
  • 0

#93 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 14 červenec 2010 - 18:12:56

AP67 bez předsklápění byly svého času dost vyhledávné, protože jim zrcadlo mydlí o dost méně, než jejich následovníkům. Takže kdo fotí primárně z ruky, je to pro něj vhodná generace AP67. Na stativu bude ovšem vždy horší než pozdější AP67 s MLU.
Taktéž se šuškalo cosi o tom, že tato první generace AP67, měla daleko nejpřísnější výstupní kontrolu.
Pokud je to funkční, vzal bych to.


Hezký den

Luboš
  • 0

#94 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 červenec 2010 - 18:37:37

Vřelé díky za radu a za bleskurychlou odpověď.
Je dobře,že je na tomhle webu tolik profesionálů,kteří jsou ochotni poradit.
Klobouk dolů.To se často nevidí.
Půjdu do toho:-)

Hezký večer a ještě jednou díky.
  • 0

#95 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 14 červenec 2010 - 20:03:31

No kurňa konečeně jsi ukázal, že jsi valach, když jdeš do formátu 6x7 :lol:
  • 0

#96 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 červenec 2010 - 20:41:08

Valach eště né,ale potřebuju neco pořádného do paprčí :lol:
  • 0

#97 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 14 červenec 2010 - 21:31:15

Osobně bych preferoval předsklápění. Hodně ho používám a P67 bez předsklápění bych nechtěl.
  • 0

#98 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 14 červenec 2010 - 23:20:59

V podstatě souhlasím s Krakenem.
Pokud chceš fotit z ruky je to dobré, pokud jseš spíš na stativ, pak to až tak dobré není. Chce se vyhnout 1/4 až 1/15sec.
Já jsem stativový, takže mám AP67II a stejně mi hází i po užití MLU. Holt veliká závěrka. Řeším mohutným stativem a absencí času 1/8 sec.
Kolega Honza Zavřel má a velmi dlouho používá, to co můžeš koupit. Pokud chceš vidět jak to maluje, podívej se kupříkladu na kterýkoli kalendář betonárky Zapa. Je to skoro všechno AP67 první generace bez MLU.

Luboš Servus
  • 0

#99 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 15 červenec 2010 - 14:18:57

Fotím hlavně z ruky a když procházím svůj zápisník převládají časy 1/60-1/250 a co mám ze stativem,tak mám okolo 1s.
Jak to kreslí mám představu od prodávajícího.Poslal mi fotky co fotil z ruky.
Stativ mám manfrotto 055DB a hlavu nějakou fomei-vypadá pevně .Střední tyčku na stativu jsem proděravěl a vyrobil si háček na který zavěsím brašnu,nebo přes nějakou gumu přišlápnu k zemi.
Vlastně mě ani ten předsklop tak nemrzí.Na jednom foťáku ho mám a nikdy jsem ho nepoužil :) .Kamarád na EOS33 bez pžedsklopu a stativu ani nefotí.
Máte nějakou zkušenost s 2,8/90 bez vestavěné závěrky(ale ne ten nejnovější)?Hlodá ve mě,že jsem jich viděl strašně málo na prodej a málo fotek je z něj i na flickeru,atd.
Kalendář Zapa betonu mě nenapadl...kouknu na něj.
Díky
  • 0

#100 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 15 červenec 2010 - 14:29:40

90mm bez zaverky se dela opticky stale stejne, jen se menil vzhled tubusu. Dle meho nazoru kresli lepe, nez 90LS i nez 105. Pocitej, ze s AP67 neudrzis se zakladem nic pod 1/125. Ze stativu by 1 sec a delsi mely byt v pohode.

Lubos
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních